Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Po raz pierwszy w naszym mieście Mławskie Święto Pszczoły, zapraszamy!


Burmistrz Miasta Mława, Sławomir Kowalewski oraz Piotr Szewczak z Pasieki Barć Mława zapraszają na Mławskie  Święto Pszczoły.Handemade with love Lucky&Berry

Impreza plenerowa odbędzie w sobotę, 9 czerwca 2018 r. w mławskim parku od godz. 10.00. W programie przewidziane są degustacje i sprzedaż miodów oraz produktów pszczelarskich, wystawa sprzętu pszczelarskiego,  warsztaty, żywność ekologiczna, wyroby rękodzielnicze, atrakcje dla dzieci.

O godz. 13.00 na estradzie w parku prezentacje dotyczące ochrony roślin oraz upowszechniania pszczelarstwa.

Patronat nad wydarzeniem objął Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

autor: UM Mława


Zobacz także…

Gmina przyjazna pszczołom. Akcja adresowana do władz lokalnych

Pszczoła proszę pana to jest bardzo pracowity owad…

Święto kolorów coraz bliżej!

 

Dzień Dziecka w Mławie – Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Observer
Gość
Observer

„prezentacje dotyczące ochrony roślin” – doskonałym przykładem ochrony roślin w Mławie jest coroczne golenie drzew, a przede wszystkim lip na drapaka, tak żeby przypadkiem nie zakwitły i żeby pszczoły nie mogły z kwiatów lipy zrobić miodu. Wiadomo wszak wszystkim, że lipa jest najbardziej miododajnym drzewem
Śmiechu warte: w Mławie święto pszczoły na które zaprasza burmistrz, jak w ogóle nie dba się w tym mieście o te jakże pożyteczne owady.

spidy
Gość
spidy

drzewa tzw „golone” powinny być cięte regularnie, jeśli tak się nie dzieje dochodzi do takich sytuacji jak w Mławie,że cięcie trzeba wykonać w grubych konarach zamiast w 1 czy 2letnich gałęziach albo całe korony się rozłamują. drzewa regularnie cięte są jak żywopłot – od początku taki ich los,że raczej nie zakwitną. inaczej rzecz się ma z drzewami pozostawionymi bez cięcia w naturalnej formie. z wiekiem nabierają typowych dla gatunku kształtów i regularnie kwitną. nie powinno się ich radykalnie ciąć a tym bardziej mławskim zwyczajem wycinać bez opamiętania pod byle pretekstem bo „stare były” albo „bo w środku panie to już… Czytaj więcej »

Klara
Gość
Klara

Wlasnie powinno zostawiac sie drzewa bez ingerencji sekatorow.Dzis ludziom wszystko przeszkadza a natura najbardziej,ale tej natury potrzebujemy zeby przezyc,bez niej nie bedzie nas.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Nie będzie pszczół – nie będzie ludzi, to proste.
Szkoda, że władze miasta tego nie dostrzegają, a lubią tylko balować i promować się.

Klara
Gość
Klara

Bo to swieto pszczoly jest po to,zeby pszczelarze mogli sprzedac miod,a nie po to zeby uzmyslowic ludziom,zeby dbali o srodowisko naturalne.Poza tym to jest dobry sposob na wypromowanie sie przed nastepnymi wyborami.A swoja droga co powiedzial by burmistrz na swieto baka?