Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Fantastyczne wysmukłe figurki i inne papierowe cuda wychodzą spod jej rąk


Bielutkie anioły i czarne murzynki, czarownice, malowane i wyklejane obrazy wykonane różnymi technikami np. z wytłaczanek po jajkach kwiaty, abstrakcyjne formy i inne fantastycznie przedmioty do ozdoby domowych wnętrz wykonane przez Agnieszkę Domańską ze Szreńska  można było zobaczyć 23 maja w budowlance podczas dni otwartych szkoły. Prace tak piękne, że na pewno warte są jeszcze kolejnej wystawy i pokazania ich jeszcze szerszemu gronu koneserów piękna.


ksp Mława
Reklama

Agnieszka Domańska mieszka w Szreńsku. Tylko raz miała okazję zaprezentować swoje rękodzieło szerszej publiczności w Gminnym Ośrodku Kultury w Szreńsku. Sama mówi, że to tradycja i zainteresowanie wyniesione z domu, choć ma nowoczesną formę. Mama szydełkowała, ojciec malował, więc zainteresowania plastyczne zapewne odziedziczyła po rodzicach.

– W szkole bardzo lubiłam plastykę. Jak były dodatkowe zajęcia zawsze chodziłam. Trochę wtedy narzekali rodzice, ciągle cię nie ma późno wracasz, lepiej się ucz. I było tak, że jak mama wchodziła to ja książki na stół, ale jak poszła to ja już sobie rysuję – wspomina pani Agnieszka.

Swoje prace wykonuje głównie z papieru, opartego oczywiście na jakimś stelażu. W pracach często wykorzystuje materiały, które w codziennym użytku często się wyrzuca, np. piękne kwiaty powstają z wytłaczanek od jajek, na obrazach wykorzystuje listki ze starych wieńców, często zakurzone, które wystarczy odświeżyć i pomalować.

Aniołki powstają z papieru moczonego w kleju, podobnie jak murzynki i czarownice. Piękne są też nastrojowe, malowane akrylem  lub olejnie lub też wyklejane obrazy.

– Zajmuję się tym w wolnych chwilach, a więc po pracy i w weekendy. To praca ręczna, wiadomo nie robi tego maszyna, więc nie jestem w stanie narobić tego dużo, dużo, żeby się z tego utrzymywać. Najbardziej jestem dumna z figurek. Te murzynki i inne postaci, nie są pomysłem oklepanym – mówi pani Agnieszka.

Prace zwykle wykonuje sama, ale pomaga jej też córka Patrycja, zwłaszcza gdy ma jakieś pilne zamówienie. Może tradycja rodzinna będzie podtrzymana, bo Patrycja ładnie rysuje.

– Jak będzie sama chciała to będzie tworzyła, a jak nie, to nie – pozostawia córce wybór pani Agnieszka.

JK


Zobacz także…

Spotkania z ciekawymi ludźmi. Grażyna Pawlak w SP w Nosarzewie Borowym

Włóż kwiaty w spodnie – to dobry pomysł na ogród

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Smerf
Smerf
4 lata temu

Gratuluję talentu i pomysłów. Świetna ta czarownica! 😀

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x