Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Plany zagospodarowania z błędami. Wojewoda unieważnił trzy uchwały


Wojewoda Mazowiecki unieważnił wszystkie trzy uchwały rady miasta w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, podjęte na sesji w dniu 27 marca 2018 roku. Wojewoda w trybie nadzoru prawnego zbadał przedłożone plany i dopatrzył się istotnych naruszeń prawa, co skutkuje ich częściową nieważnością.


ksp Mława
Reklama

Miejscy radni uchwalili na wspomnianej sesji miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego dla obszarów miasta pomiędzy ulicami Kopernika, PCK, Dobrskiej, Ciechanowską, Górną i kolejką wąskotorową, pomiędzy linią kolejową, Os. Ks. Mazowieckich i Sienkiewicza oraz ulicami Kopernika, Lasem Mławskim, granicą miasta, DK nr 7, Łąkową, Padlewskiego i Wójtostwem.

W pierwszym przypadku dotyczącym obszaru pomiędzy Kopernika a kolejką wąskotorową wojewoda stwierdził, że doszło do ewidentnej sprzeczności pomiędzy częścią tekstową i graficzną, a także wewnętrznie sprzecznych ustaleń w części tekstowej. Te uwagi dotyczyły braku jednoznacznego określenia szczególnych warunków zagospodarowania terenu oraz ograniczeń w ich użytkowaniu znajdujących się w strefie negatywnego oddziaływania linii elektroenergetycznych, a także określenia dwóch różnych wartości wskaźnika minimalnego udziału powierzchni biologicznie czynnej.

W uchwale dotyczącej obszaru pomiędzy linią kolejową, Os. Ks. Mazowieckich i Sienkiewicza wojewoda wytknął tylko jeden błąd, dotyczący sprzeczności pomiędzy częścią tekstową a graficzną odnoszący się do różnie określonej szerokości w liniach rozgraniczających planowanej tam drogi publicznej.

W stosunku do miejscowego planu zagospodarowania w obszarze ulic Kopernika, Lasem Mławskim, granicą miasta, DK nr 7, Łąkową, Padlewskiego i Wójtostwem tych uwag było więcej. Odnosiły się one do wskazania stref ochrony bezpośredniej ujęć wody oraz lokalizowania obiektów infrastruktury technicznej nie związanych z gospodarką leśną na gruntach leśnych.

Decyzje wojewody powodują wstrzymanie wykonania uchwał w sprawie uchwalenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego we wskazanym w rozstrzygnięciu nadzorczym zakresie. Oczywiście miastu na decyzję wojewody przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Maisto może również zgodzić się z decyzją wojewody, zmienić plan i uchwalić go ponownie. Tak czy inaczej wystąpi znaczne opóźnienie w ich wejściu w życie.

Prace nad tymi trzema miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego zostały podjęte na skutek upoważnienia burmistrza do ich sporządzenia przez radę miasta w roku 2015. W trakcie procedury wykonanie planów zlecono architekt Izabeli Sobierajskiej. Plany były we właściwym zakresie opiniowane i uzgadniane przez właściwe instytucje oraz miejską komisję urbanistyczno – architektoniczną, a także komisje rady miasta.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Raksa
Raksa
4 lata temu

Trzy uchwały niezgodne z prawem to mały pikuś. Problemem jest, jak zatrudnić alkoholika na stanowisko dyrektora Dziennego Domu Seniora i urzędnika na dyrektora Miejskiego Domu Kultury bez ogłaszania konkursu. W tych przypadkach kancelaria na pewno się wykaże.

Olivier
Olivier
4 lata temu

No to może mała sonda! Kto jest za powrotem Skarbnika „+” kto przeciw „-„

Think more
Think more
4 lata temu

To ile już tych nieważnych uchwał naszej szanownej rady miejskiej z burmistrzem na czele? bo już się pogubiłem: teraz 3, przedtem chyba już 2 były. oj, widać, że burmistrz sobie nie radzi, a kancelaria prawna, która obsługuje ratusz, to chyba w ogóle na prawie się nie zna. No nasz włodarz jak z powyższego wynika zatrudnia bardzo wybitnych tak pracowników jak i prawników.
Panie burmistrzu, czas zmienić zasady zatrudniania, bo zatrudnianie znajomych i krewnych królika nie zdaje egzaminu.

ANONIMOWO
ANONIMOWO
4 lata temu

NO I MAMY CAŁĄ PRAWDĘ O NASZYM MIEŚCIE. JAK NAS WIDZĄ TAK O NAS PISZĄ. ZABRAKŁO JEDNEGO CZŁOWIEKA A WSZYSTKIE DECYZJE SĄ KWESTIONOWANE.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  ANONIMOWO

To nie przez tego człowieka decyzje są kwestionowane, bo to już zaczęło się wcześniej. Ten człowiek nie był prawnikiem

incognito ;)
incognito ;)
4 lata temu
Reply to  ANONIMOWO

Tzn. Skarbnik musi wrócić!

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu

Tu Radny Bezradny, pobierający dietę, podnoszący rękę najwyzej podczas głosowań, zasiadający w rożnych komisjach, mający zatrudnioną przypadkiem rodzinę w jednostkach UM. Paryżanin. Te komentarze to podłość. Osobiście My RM widzimy i popieramy niesamowity rozwój Naszego Urzędu. Jest tu juz Nas powyżej 120 i ciagle przybywa. Kończymy coraz to nowe studia na kierunkach internetowych i nasza wiedza wzrasta. To Nasze Miasto moze pochwalić się najwyższym wskaźnikiem urzędnika na każdy projekt i aż zaciskam zęby kiedy czytam te nieprzemyślane komentarze. Zgłoszę projekt podczas RM aby zatrudnić jeszcze 5-6 osob i stworzyć dodatkowy wydział wspomagania i pomocy pracownikom w ratuszu.

Wacek
Wacek
4 lata temu

Jak nie wiadomo o co chodzi, to… chodzi o jedno… lobby developerskie naciska. Niech już wreszcie kończy się ta farsa obecnej kadencji. Błąd za błędem, wstyd i kompromitacja, chyba już lepiej w małej gminie działają

z bliska
z bliska
4 lata temu

Po raz kolejny spada maska naszego Włodarza złotoustego, którego nie udolne prowadzenie Urzędu i nie odpowiednie zarządzanie w końcówce kadencji, pokazują nam bywalcom i odwiedzającym portal codziennik, że jednak tej Władzy pod przewodnictwem Kowalewskiego, powinniśmy w najbliższych wyborach powiedzieć DO WIDZENIA!!!!! A swym głosem powinniśmy uchronić NASZE MIASTO, od jeszcze gorszego bałaganu, która ta ekipa może nam sprowadzić, że przez ich działania na pokaz Mława może stać się bankrutem. CZY PO TAKICH SUKCESACH KTÓRE PRZYNOSZĄ WSTYD NASZEMU MIASTU—macie państwo jakiekolwiek obiekcje, czas powiedzieć DOŚĆ tym nieudolnym działaniom BURMISTRZA I CAŁEJ
RADZIE dopóki nie jest za pózno!!!!!

henry
henry
4 lata temu

Panie Burmistrzu! Kancelaria Prawna do wymiany. Pewnie lepsza będzie więcej kosztować ale na dłuższą metę, to się chyba bardziej opłaci niż ponowne prowadzenie procedur.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  henry

…wraz ze złotoustym i radnymi bezradnymi 🙂

Mat
Mat
4 lata temu

Panie Burmistrzu czy pracownicy zatrudnieni w urzędzie nie mają pojęcia co robią ? Czy może jest to nagonka pisowskiego wojewody ? Jeżeli tak będzie dalej to zapewne wybory pan przegra. Niech pan ruszy swoich podwładnych do pracy. A wiele jest do zrobienia między innymi kwestia wywozu śmieci. Wielu mieszkańców do tej pory nie podpisało umów na wywóz nieczystości a podlegli panu pracownicy nic z tym nie robią. Także wiele firm w Mławie nie ma podpisanych umów w tej kwestii. A to Gmina jest zobowiązana do realizacji Ustawy o utrzymaniu czystości no nie.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Mat

10 marca 2018 Burmistrz na spotkaniu z Wąsikiem pisowskim aparatczykiem dziękując za pomoc /sprawa tunelu/ zadeklarował współpracę z PIS, no to oczywiste PIS pokazał jak ma ta współpraca wyglądać.

Mławianka
Mławianka
4 lata temu

Czyli narazie działki pod lasem nie są zagrożone. No i dobrze

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Ja pie………… Co. To sie dzieje ja pier…….
To w tym miescie nic nie sa w stanie zrobic doborze chyba nic
Panstwo radni uwazajci bo ewidentnie wsadzaja was na miny

Olga
Olga
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

ważne aby co miesiac była na koncie dieta.!!!

Sylwia
Sylwia
4 lata temu
Reply to  Olga

Bez przesady, to są tak małe kwoty, że komu by zależało aż tak na tych marnych pieniądzach dla nadszarpnięcia swojej opinii? Jeśli dla Pani te diety są duże i takie warte zachodu, to czemu Pani nie ma w radzie? Startowała Pani w ogóle? Najłatwiej to się czepiać i prostacko włazić komuś do portfela..

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Sylwia

och jakiś/kaś radny/a się odezwał/a? – boli branie pieniędzy za podnoszenie łapek zgodnie z życzeniami miłościwie nam panującego? – w sumie od czego wy jesteście szanowni radni? znacie swoje prawa i obowiązki? – bo mam wrażenie, że nie znacie swoich obowiązków, a znacie tylko jedno prawo do pobierania diety i nic więcej. Jeśli bolą was takie komentarze jak komentarz Olgi, to nic prostszego jak zrezygnować z owej diety (małej kwoty) wyższej od najniższej krajowej albo zrezygnować z tej zaszczytnej funkcji radnego.
Takie jest moje zdanie szanowna pani Sylwio.

Z bliska
Z bliska
4 lata temu
Reply to  Sylwia

Jeśli dla Pani, ta kwota to marne, pieniądze, to gratuluje samopoczucia, nie będę komentował dalej bo musiał bym użyć za mocnych słów, widac z tego postu ze Pani praca to byc w ratuszu klakierem Burmistrza i Radnych bez Radnych.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
4 lata temu
Reply to  Z bliska

Tu Radny Bezradny, podnoszący najwyzej rękę, pobierający dietę i rozliczający się z niej na swojej stronie internetowej, zasiadający w rożnych komisjach i mający przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM. Paryżanin. Wypraszam sobie aby takie indywiduum Z Bliska porównywało moją ciężką pracę w RM do klakiera. Ja ciężko pracuje, pilnując interesu Mieszkancow, ukończyłem kursa internetowe i nie tylko, umiem jako pierwszy najwyzej podnieść rękę. Takie umiejetnosci wymagają przeciez odpowiedniego uposażenia i takie, choć moim zdaniem zbyt małe pobieram.

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x