Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Noc Muzeów w ratuszu miejskim


Zwiedzać będzie można ważne i eksponowane miejsca, ale także te, które wcześniej nie były dostępne dla gości magistratu. 19 maja ratusz miejski w Mławie otwiera swoje podwoje w ramach Nocy Muzeów.

jmj7 czyszczenie kostki brukowej i elewacji Mława i okolice
Reklama


Między 20:00 a 24:00 mieszkańcy Mławy oraz przybysze z różnych stron, będą mogli wejść do ratusza i przeżyć niezwykłą przygodę. Najstarszy budynek murowany w mieście po raz pierwszy w swojej historii udostępniony zostanie do zwiedzania nocą. – Pokażemy miejsca wcześniej niedostępne, które warto zobaczyć i posłuchać opowieści o wydarzeniach, które miały w nich miejsce – zachęca do udziału w zabawie burmistrz Sławomir Kowalewski.

Po ratuszu wycieczki będą oprowadzali pracownicy ratusza, którzy jako wolontariusze kultury wejdą w rolę bajarzy, bohaterów opowieści i przewodników. Goście zobaczą m.in. biuro urzędnika z początku XX wieku, gabinet Burmistrza Miasta Mława, salę ślubów, strych i areszt magistracki, który przed laty był usytuowany w piwnicach budynku.

W organizację „Nocy Muzeów w ratuszu miejskim” włączyli się także Jarosław Janiszewski – regionalista i miłośnik historii, oraz Jacek Mianowski znany jako rycerz Jacko z Zacisza. Jarek Janiszewski zaprezentuje gościom rozkładaną makietę ratusza i opowie historię budynku, Jacek Mianowski – udostępni elementy ubrania i uzbrojenia rycerza.

Wędrówka po ratuszu przyjmie formę gry miejskiej. Na starcie zwiedzający otrzymają ulotki z miejscami na stemple. Te zostaną przystawione w każdym odwiedzonym punkcie, ostatecznie tworząc pamiątkowy certyfikat i dowód udziału w wyjątkowej zabawie.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo zwiedzanie odbywać się będzie w niedużych grupach prowadzonych przez przewodników. Trasa zakończy się na dziedzińcu ratusza, gdzie goście mogą liczyć na poczęstunek i coś do picia.

Wyjątkowość „Nocy Muzeów w ratuszu miejskim” wynika z faktu, że nie zakłada jej cykliczności. Tych, którzy chcą zgłębić historię i poznać zakamarki najważniejszego budynku w mieście zachęcamy więc do skorzystania z niepowtarzalnej szansy.

źródło: UMM

Zobacz także:

Urząd miasta jak z czasów PRL-u? Tej nocy wszystko możliwe – Noc Muzeów 2019. Co, gdzie i kiedy w Mławie i okolicy

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

13
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonimowo
Gość
Anonimowo

Wszelkie dane wskazuja ze Kościół św Wawrzyńca jest starszy od ratusza najmniej o 2 lata
Ale polonistka nie musi tego wiedzieć

Kryśka
Gość
Kryśka

Z Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Mławy wynika, że Kościół parafialny p.w. Św. Trójcy sięga XV, a ratusz XVIII wieku. Ratusz nie jest więc najstarszym budynkiem w Mławie. I jak zwykle źródła UMM podają nieprawdę.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pani rzecznik. Czy nie do………
Nie pierwszy raz wali gafe taki to skład rzadzacy
Brakuje tylko stania na krześle

Nik
Gość
Nik

Druga szansa w nastepne wybory samorzadowe

Marek
Gość
Marek

świetny pomysł. Trzeba być głupem, aby wszystko wyśmiewać. Mądry weźmie dzieci i pokaże im, że Mława to fajne miasto i ma ciekawą historię.

Xyz
Gość
Xyz

Nie wszystko nie wszystko tylko to co śmieszne jakos nie zauważyłem zeby ktos śmiał sie z tradycji czy zacnej historii
Trzeba byc glupkiem zeby nie widzieć ze to kampania

widz
Gość
widz

W ratuszu eksponatów nie brakuje 😉

Mieszko
Gość
Mieszko

A ja się wybiorę!

ANONIM
Gość
ANONIM

A Kustosz tego Mławskiego Ratusza, Pan Sławomir tak bardzo chce się zaprezentować po raz ostatni, i będzie oprowadzał osobiście, po swoich włościach—a najważniejszy jest poczęstunek i coś do picia. Trzeba mieć nadzieje że ta prezentacja będzie po raz ostatni, a do Ratusza będzie wpuszczał przyboczny Oślizlok, w asyscie Pań Dyr. z MDK i MUZEUM, BYŁYCH, ale z woli Kustosza jeszcze obecnych.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Cos do pici.

Czy bedzie obserwowała była dyrektor mdk u czy moze byla dyrektor muzeum o przepraszam nie była he he a moze osobiscie sam włodarz
Oj cola p zwiedzaniu to samo zdrowie

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Przepraszam napoje serwowała

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Pani unieważniona dyrektor a gdzie wstyd ?

jarek
Gość
jarek

a piwnice tam to jest atmosfera