Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Noc Muzeów w ratuszu miejskim


Zwiedzać będzie można ważne i eksponowane miejsca, ale także te, które wcześniej nie były dostępne dla gości magistratu. 19 maja ratusz miejski w Mławie otwiera swoje podwoje w ramach Nocy Muzeów.


Między 20:00 a 24:00 mieszkańcy Mławy oraz przybysze z różnych stron, będą mogli wejść do ratusza i przeżyć niezwykłą przygodę. Najstarszy budynek murowany w mieście po raz pierwszy w swojej historii udostępniony zostanie do zwiedzania nocą. – Pokażemy miejsca wcześniej niedostępne, które warto zobaczyć i posłuchać opowieści o wydarzeniach, które miały w nich miejsce – zachęca do udziału w zabawie burmistrz Sławomir Kowalewski.

Po ratuszu wycieczki będą oprowadzali pracownicy ratusza, którzy jako wolontariusze kultury wejdą w rolę bajarzy, bohaterów opowieści i przewodników. Goście zobaczą m.in. biuro urzędnika z początku XX wieku, gabinet Burmistrza Miasta Mława, salę ślubów, strych i areszt magistracki, który przed laty był usytuowany w piwnicach budynku.

W organizację „Nocy Muzeów w ratuszu miejskim” włączyli się także Jarosław Janiszewski – regionalista i miłośnik historii, oraz Jacek Mianowski znany jako rycerz Jacko z Zacisza. Jarek Janiszewski zaprezentuje gościom rozkładaną makietę ratusza i opowie historię budynku, Jacek Mianowski – udostępni elementy ubrania i uzbrojenia rycerza.

Wędrówka po ratuszu przyjmie formę gry miejskiej. Na starcie zwiedzający otrzymają ulotki z miejscami na stemple. Te zostaną przystawione w każdym odwiedzonym punkcie, ostatecznie tworząc pamiątkowy certyfikat i dowód udziału w wyjątkowej zabawie.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo zwiedzanie odbywać się będzie w niedużych grupach prowadzonych przez przewodników. Trasa zakończy się na dziedzińcu ratusza, gdzie goście mogą liczyć na poczęstunek i coś do picia.

Wyjątkowość „Nocy Muzeów w ratuszu miejskim” wynika z faktu, że nie zakłada jej cykliczności. Tych, którzy chcą zgłębić historię i poznać zakamarki najważniejszego budynku w mieście zachęcamy więc do skorzystania z niepowtarzalnej szansy.

źródło: UMM

Zobacz także:

Urząd miasta jak z czasów PRL-u? Tej nocy wszystko możliwe – Noc Muzeów 2019. Co, gdzie i kiedy w Mławie i okolicy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Wszelkie dane wskazuja ze Kościół św Wawrzyńca jest starszy od ratusza najmniej o 2 lata
Ale polonistka nie musi tego wiedzieć

Kryśka
Kryśka
2 lata temu

Z Gminnej Ewidencji Zabytków Miasta Mławy wynika, że Kościół parafialny p.w. Św. Trójcy sięga XV, a ratusz XVIII wieku. Ratusz nie jest więc najstarszym budynkiem w Mławie. I jak zwykle źródła UMM podają nieprawdę.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Kryśka

Pani rzecznik. Czy nie do………
Nie pierwszy raz wali gafe taki to skład rzadzacy
Brakuje tylko stania na krześle

Nik
Nik
2 lata temu

Druga szansa w nastepne wybory samorzadowe

Marek
Marek
2 lata temu

świetny pomysł. Trzeba być głupem, aby wszystko wyśmiewać. Mądry weźmie dzieci i pokaże im, że Mława to fajne miasto i ma ciekawą historię.

Xyz
Xyz
2 lata temu
Reply to  Marek

Nie wszystko nie wszystko tylko to co śmieszne jakos nie zauważyłem zeby ktos śmiał sie z tradycji czy zacnej historii
Trzeba byc glupkiem zeby nie widzieć ze to kampania

widz
widz
2 lata temu

W ratuszu eksponatów nie brakuje 😉

Mieszko
Mieszko
2 lata temu

A ja się wybiorę!

ANONIM
ANONIM
2 lata temu

A Kustosz tego Mławskiego Ratusza, Pan Sławomir tak bardzo chce się zaprezentować po raz ostatni, i będzie oprowadzał osobiście, po swoich włościach—a najważniejszy jest poczęstunek i coś do picia. Trzeba mieć nadzieje że ta prezentacja będzie po raz ostatni, a do Ratusza będzie wpuszczał przyboczny Oślizlok, w asyscie Pań Dyr. z MDK i MUZEUM, BYŁYCH, ale z woli Kustosza jeszcze obecnych.

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Cos do pici.

Czy bedzie obserwowała była dyrektor mdk u czy moze byla dyrektor muzeum o przepraszam nie była he he a moze osobiscie sam włodarz
Oj cola p zwiedzaniu to samo zdrowie

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu
Reply to  Anonimowo

Przepraszam napoje serwowała

Anonimowo
Anonimowo
2 lata temu

Pani unieważniona dyrektor a gdzie wstyd ?

jarek
jarek
2 lata temu

a piwnice tam to jest atmosfera

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x