Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Pamiętali o tragedii smoleńskiej


We wtorek, 10 kwietnia Mława uczciła pamięć 96 rodaków, którzy zginęli osiem lat temu w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Zginęli wówczas Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych, osoby towarzyszące oraz załoga samolotu.

Uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy. Jej dopełnieniem było złożenie kwiatów przy tablicy i Dębie Pamięci na Starym Rynku. Kilka słów wspomnień i refleksji skierowali do zgromadzonych senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski.  Po czym władze samorządowe, przedstawiciele partii Prawo i Sprawiedliwość, przedstawiciele organizacji społecznych i kombatanckich zapalili znicze i złożyli kwiaty.

JK

 

Zobacz także…

W ZS 3 w Mławie nie zapomniano o rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

13 - liczba komentarzy w artykule "Pamiętali o tragedii smoleńskiej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
ciekawy
Gość

te mikrofony to tak specjalnie kolorystycznie dobrane do kwiatków?

comment image

miama
Gość

Dokładnie. A pan Czarny miał czarny.

ojejku
Gość

No a po uroczystościach wszyscy prominenci udali się na kieliszeczek do Miejskiego Domu Kultury do pani Kasi. Oczywiście nauczeni doświadczeniem wszyscy załatwili sobie kierowców na drogę do domu. To nic że o 3 nad ranem i później, trzeba to trzeba. Niektórzy prosto do pracy poszli po bibie a mój szefunio nawet jakieś dwie wesołe panie przyprowadził do gabinetu na całe pół dnia. Oj działo się.

z bliska
Gość

No tak to Senator Jan Maria Jackowski czul się w swoim żywiole, a widać że na takie imprezy zawsze się pisze aby podtrzymać tradycje swego pamiętnego występu, w sejmie, kiedy kurczowo trzymał się trybuny aby się nie wywrócić.

Anonimowo
Gość

No i tradycji stało się zadość, — oby do następnej imprezy zakrapianej. Na jednym ze zdjęć widać tego szefunia, w towarzystwie dwóch pań, tylko nie wiem czy dobrze kojarzę fakty, opisane jak wyżej., Atak gwoli prawdy to żadna nowość, w Mławie tak jest od zarania, nasza władza, się bawi, ale nie za swoje, tylko za nasze.

aaaaaa
Gość

O Polakach wymordowanych w Katyniu PiS już nie pamięta.

Polecieli tam tylko raz, podczas gdy PO latała co roku.

Xyz
Gość

We wszystkich trzech postach popełnia. Pan ten sam błąd
A miał pan już nie pisać

Anonimowo
Gość

sam się zastanawiam czy ty w ogóle wiesz, o kogo chodzi. Jesli tak to wypada tylko sypać danymi, po mych postach, piszę tylko dlatego aby ciebie aktywisto zadowolić, w pisaniu swych postów, ponieważ nie ma w nich nic konkretnego. Możecie sobie stawiać te swoje minusy , to jedyne wasze zajęcie.

Xyz
Gość

Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym.

Anonimowo
Gość

Z Polskiej narodowej tragedi,dzieki pisowi zrobila sie trsgifsrsa, bardzo dziwne ze i w Mlawie so jej przedstawiciele, ze sdzjec widac, ze to sam aktyw partyjny z kombatantem Lukasikiem na czele, i oczywisce z Wikipedio Sentorem pisowskim, czyzby Burmisyrz dzukal poparcia u pisowcow. Widacze tak

wpDiscuz