Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pamiętali o tragedii smoleńskiej


We wtorek, 10 kwietnia Mława uczciła pamięć 96 rodaków, którzy zginęli osiem lat temu w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Zginęli wówczas Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni Prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych, osoby towarzyszące oraz załoga samolotu.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Uroczystości rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele pw. Św. Trójcy. Jej dopełnieniem było złożenie kwiatów przy tablicy i Dębie Pamięci na Starym Rynku. Kilka słów wspomnień i refleksji skierowali do zgromadzonych senator Jan Maria Jackowski oraz burmistrz Sławomir Kowalewski.  Po czym władze samorządowe, przedstawiciele partii Prawo i Sprawiedliwość, przedstawiciele organizacji społecznych i kombatanckich zapalili znicze i złożyli kwiaty.

JK

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

Zobacz także…

W ZS 3 w Mławie nie zapomniano o rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
ciekawy
ciekawy
3 lata temu

te mikrofony to tak specjalnie kolorystycznie dobrane do kwiatków?

comment image

miama
miama
3 lata temu
Reply to  ciekawy

Dokładnie. A pan Czarny miał czarny.

ojejku
ojejku
3 lata temu

No a po uroczystościach wszyscy prominenci udali się na kieliszeczek do Miejskiego Domu Kultury do pani Kasi. Oczywiście nauczeni doświadczeniem wszyscy załatwili sobie kierowców na drogę do domu. To nic że o 3 nad ranem i później, trzeba to trzeba. Niektórzy prosto do pracy poszli po bibie a mój szefunio nawet jakieś dwie wesołe panie przyprowadził do gabinetu na całe pół dnia. Oj działo się.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  ojejku

No i tradycji stało się zadość, — oby do następnej imprezy zakrapianej. Na jednym ze zdjęć widać tego szefunia, w towarzystwie dwóch pań, tylko nie wiem czy dobrze kojarzę fakty, opisane jak wyżej., Atak gwoli prawdy to żadna nowość, w Mławie tak jest od zarania, nasza władza, się bawi, ale nie za swoje, tylko za nasze.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  ojejku

No tak to Senator Jan Maria Jackowski czul się w swoim żywiole, a widać że na takie imprezy zawsze się pisze aby podtrzymać tradycje swego pamiętnego występu, w sejmie, kiedy kurczowo trzymał się trybuny aby się nie wywrócić.

aaaaaa
aaaaaa
3 lata temu

O Polakach wymordowanych w Katyniu PiS już nie pamięta.

Polecieli tam tylko raz, podczas gdy PO latała co roku.

Xyz
Xyz
3 lata temu

We wszystkich trzech postach popełnia. Pan ten sam błąd
A miał pan już nie pisać

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Xyz

sam się zastanawiam czy ty w ogóle wiesz, o kogo chodzi. Jesli tak to wypada tylko sypać danymi, po mych postach, piszę tylko dlatego aby ciebie aktywisto zadowolić, w pisaniu swych postów, ponieważ nie ma w nich nic konkretnego. Możecie sobie stawiać te swoje minusy , to jedyne wasze zajęcie.

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Nie odpowiadaj głupiemu według jego głupoty, byś nie stał się jemu podobnym.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Z Polskiej narodowej tragedi,dzieki pisowi zrobila sie trsgifsrsa, bardzo dziwne ze i w Mlawie so jej przedstawiciele, ze sdzjec widac, ze to sam aktyw partyjny z kombatantem Lukasikiem na czele, i oczywisce z Wikipedio Sentorem pisowskim, czyzby Burmisyrz dzukal poparcia u pisowcow. Widacze tak

leszek
leszek
3 lata temu

Sami Pisowcy!

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  leszek

A kogóż innego się Pan spodziewał, to normalne, że w tych uroczystościach biorą udział tylko pracownicy funkcyjni , mławskich urzędów, oraz ich sympatycy.

und
und
3 lata temu

po pierwsze to machając łapami same se poleciały do RUS jak się uda to aby sobie punkty zasługi w Historii zapisały na własne konto a nie Narodu ! a jak poległy to też Naród z tym nic wspólnego zwłaszcza by przekuć w tragedię Narodową mieć nie możet ! Mój pradziad z Samary repatriant który uciekł z rodziną przed bolszewikami i tu Jego syn piłsudczyk został zamordowany przez Rusa czy przez Dojcza… w 1941 roku a One se tam do RUsa z łapami same poleciały i RUS jaki Skripala i Litwienienkę pokazuje czego NIKAGDA linii przekraczać się nie nada bo Syberia jeszcze prezesa bardzo chętnie ugości na swej lub we swej ziemi jakby zechciał osobiście se polecieć a nie szczekać z oddali ujadać z poplecznikami jeno…

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x