Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W ZS 3 w Mławie nie zapomniano o rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem


„Narody tracąc pamięć, tracą życie” – (C. Norwid.) – pod takim mottem uczniowie Szkoły, nauczyciele i dyrekcja, aby wspólnie uczcić pamięć ofiar katastrofy polskiego rządowego samolotu pod Smoleńskiem, zorganizowali uroczysty apel przy Dębie Pamięci, który został posadzony osiem lat temu przed budynkiem szkoły bezpośrednio po katastrofie samolotu prezydenckiego w celu upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej.


Dyrekcja i delegacja młodzieży złożyli kwiaty przed kamieniem pamiątkowym, następnie zapalono znicze. Należy pamiętać, że 10 kwietnia 2018 r. mija ósma rocznica katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem. W tragedii zaginęło 96 osób, a w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych, osoby towarzyszące oraz załoga samolotu.

autor i fot.: ZS nr 3 Mława

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
und
und
3 lata temu

nie należy tej rozpaczy tak jak rozpaczy po śmierci papieża Polaka nazywać narodową lub Narodową – wówczas natychmiast Kościół rozgłaszać zaczął był, iż to był jedynie 264 ojciec dyrektor po świętym Piotrze w celu aby Polacy nie zapłakali się na śmierć !!! i obecnie rozpacz jest z każdą rocznicą smoleńską coraz większa i nie ma kto powiedzieć Narodowi prawdę iż Oni sobie sami polecieli na teren obcego mocarstwa z pięściami a tego żaden dyktator, żadne mocarstwo żaden totalitarny system NIE ZDZIERŻY ! i zapili Litwinienkę i Skripala i to był majstersztyk ubić brata prezesa… a jak On chce to niech sobie poleci tam na Syberię i niech udowodni… na pewno jego jeszcze jednego z poplecznikami ziemia przyjmie… bo brzózek tam mnogo !!! a nie aby cały Naród musiał pokłony i to jest pewnik: w Katowicach nie zgodziły się i w Bydgoszczy i jak opozycja dojdzie kiedy do Władzy to zerwą to jak Lenina pomniki z cokołów pospadały… krótka będzie historia narzucona siłą prezesa na Naród polski — będzie znienawidzony bo taka jest kolej rzeczy narzuconych siłą !!! ja to potomek repatrianta ze Samary i Jego syna piłsudczyka który zginął zdradzony z miejsca zamieszkania w Mławie w 1941 roku wezwany do Torunia… chyba przez Niemców ale mógł to być rus… ?! i jak kto chce wojny to niech se poleci do Katynia raz jeszcze i niech londuje nie na pasie startowym a pomiędzy brzóskami se niech londuje jak ślepy… widziałem 10 Kwietnia 2010 w tv jak orchestra zniecierpliwiona i gości w Katyn

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x