Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W ZS 3 w Mławie nie zapomniano o rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem


„Narody tracąc pamięć, tracą życie” – (C. Norwid.) – pod takim mottem uczniowie Szkoły, nauczyciele i dyrekcja, aby wspólnie uczcić pamięć ofiar katastrofy polskiego rządowego samolotu pod Smoleńskiem, zorganizowali uroczysty apel przy Dębie Pamięci, który został posadzony osiem lat temu przed budynkiem szkoły bezpośrednio po katastrofie samolotu prezydenckiego w celu upamiętnienia ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Dyrekcja i delegacja młodzieży złożyli kwiaty przed kamieniem pamiątkowym, następnie zapalono znicze. Należy pamiętać, że 10 kwietnia 2018 r. mija ósma rocznica katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem. W tragedii zaginęło 96 osób, a w tym Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, duchowni, przedstawiciele ministerstw, instytucji państwowych, organizacji kombatanckich i społecznych, osoby towarzyszące oraz załoga samolotu.

autor i fot.: ZS nr 3 Mława

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
und
Gość
und

nie należy tej rozpaczy tak jak rozpaczy po śmierci papieża Polaka nazywać narodową lub Narodową – wówczas natychmiast Kościół rozgłaszać zaczął był, iż to był jedynie 264 ojciec dyrektor po świętym Piotrze w celu aby Polacy nie zapłakali się na śmierć !!! i obecnie rozpacz jest z każdą rocznicą smoleńską coraz większa i nie ma kto powiedzieć Narodowi prawdę iż Oni sobie sami polecieli na teren obcego mocarstwa z pięściami a tego żaden dyktator, żadne mocarstwo żaden totalitarny system NIE ZDZIERŻY ! i zapili Litwinienkę i Skripala i to był majstersztyk ubić brata prezesa… a jak On chce to niech… Czytaj więcej »