Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miał być parking, będzie dokumentacja. To jest czysta hipokryzja


Nie będzie dodatkowego parkingu dla nauczycieli i pracowników przy Szkole Podstawowej nr 7, który pozwoliłby uwolnić miejsca parkingowe przed szkołą. Zamiast tego 40 tys. zł przeznaczonych na jego budowę przesunięte będzie na wykonanie dokumentacji boisk sportowych przy tej samej szkole.

O przesuniecie 40 tys. zł z budowy parkingu na dokumentację boiska  sportowego przy SP nr 7 wystąpił burmistrz zmieniając uchwałę budżetową. Niemożność budowy parkingu uzasadnił tym, że choć miasto już zaczęło szukać projektantów dla budowy parkingu, to od jednego z nich dowiedziało się, że zgodnie z obowiązującymi przepisami nie da się go zaprojektować we wskazanym miejscu, na zapleczu szkoły od strony ulicy Mazurskiej.

Wnioskując o przesunięcie tych 40 tys. na dokumentację boiska burmistrz Kowalewski powołał się na pismo czwórki radnych, którzy wniosek o takie przeznaczenie tych środków do niego skierowali. Wniosek radnych Waldemara Łaszczycha, Lecha Prejsa, Elżbiety Rzodkiewicz i Jarosława Zadrożnego został powielony i rozdany wszystkim radnym na sesji.

To sprowokowało radnego Krzysztofa Wasiłowskiego do zabrania głosu.

– Nie zabierałbym głosu, gdyby to nie było upublicznione. Ja też jestem wnioskodawcą. Trochę się czuję, że koleżeństwo o mnie zapomniało i mnie pominęło. Chciałbym być w porządku wobec swojej wnuczki i pracowników szkoły – powiedział radny Krzysztof Wasiłowski.

Tak delikatny w ocenie zachowania czwórki radnych nie był za to Henryk Kacprzak.

– To jest czysta hipokryzja. Od początku całej kadencji, żeśmy wspólnie zabiegali o to, a nie tylko wasza czwórka. To jest żenujące, że idziecie do pana burmistrza i tylko wy! To jest hipokryzja i nie ma słów na to – mówił Henryk Kacprzak.

Zasugerował też, że na podjęcie negatywnej decyzji o budowie parkingu mogła mieć wpływ dyrektor Sanepidu Ewa Sztuba, mieszkająca na ulicy Mazurskiej.

Z wypowiedzią radnego Kacprzaka polemizowali przewodniczący rady i jeden z autorów wniosku.

– Radni napisali i mieli do tego święte prawo. Wszystko, co jest dozwolone, nie jest zabronione – bronił wniosku przewodniczący rady Leszek Osliźlok.

– Henryk, a ty jak przypisałeś sobie, że parking jest tylko twój, to nie przeszkadzało ci to w niczym?  Posądzasz kogoś o hipokryzję, a jeżeli rozumiesz słowo hipokryzja, a myślę, że rozumiesz, to jest poważna obelga – ripostował z kolei radny Prejs.

Do zbliżenia stanowisk stron raczej nie doszło, a dyskusję w tym punkcie podsumował radny Michał Pol.Dyskutanci pozostali przy swoich stanowiskach.

– Jak już zaczęliśmy sobie na radzie miasta robić show, to składam wniosek, żeby wszystkie pisma kierowane do pana burmistrza kserować i rozdawać tak jak to było dzisiaj. To będzie taka fajna propozycja, żeby zobaczyć co który radny robi – powiedział radny Pol.

W ferworze tej dyskusji zupełnie zapomniano o kwestii, która stała się przyczyną pomysłu budowy parkingu, a mianowicie sytuacji komunikacyjnej wokół szkoły zwłaszcza w godzinach porannych.

JK

Zobacz także:

Będzie dodatkowy parking przy szkole „siódemce”

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

34
KOMENTARZE

avatar
1500
Mlawiak
Gość
Mlawiak

Witam. To fakt ze Pani (wymoderowano) mieszka tuż obok wjazdu na SP7 i zawsze jej przeszkadzał hałas.Pamietam ja od dawna i zawsze zwracała uwagę dziecim bo byli za głośno… no jesli tam miałbyć wjazd to ciszy by nie było, ale logisytycznie to byłaby bomba i dobre rozwiązanie by usprawnić dojazd do szkoły. Dla mnie pomysł jest bardzo dobry. Trzymam kciuki za P.Henryka bo to b.dobry człowiek z zasadami.

z bliska
Gość
z bliska

Doprawdy dosyć tego—czy ci którzy tak krytycznie wypowiadają się o HENRYKU, zdają sobie sprawę z tego co robią, i tymi komentarzami wyrządzają mu krzywdę, i nam Mławianom—bo nie tak dawno zacne osobistości mławskie przyznały mu TYTUŁ MŁAWIANINA ROKU, czy kapituła nie wiedziała co czyni nadając ten tytuł Radnemu Kacprzakowi. Nie można znieść takich komentarzy w stylu Mławianki, której post jest bez składu i ładu, i świadczy o braku znajomości tego człowieka, a uwagi czyni mławianka z okolicznej gminy. Heniek!!– do diabla czy naprawdę nie masz wśród swych bliskich nikogo kto by dał odpór tym wszystkim oszołomom i ignorantom Twej osoby,… Czytaj więcej »

Gabi
Gość
Gabi

I tak co ma być to będzie a kto ma rządzić Mławą to będzie więc nasze ataki czy poparcie mają niewielkie znaczenie

Think more
Gość
Think more

Gabi na pogodę nie masz wpływu ale na swoje życie masz i nie mów, że co ma być to będzie. Tak mogą mówić stareńkie babcie. Jesteś śmieszna, a może żałosna ze swoją biernością.
Więcej życia życzę z okazji Świąt.

Anonim
Gość
Anonim

A ja mam pytanie a pan Heniu powinien jee zadać burniszczowi na sesji. A w zasadzie 2 pytania 755 pracowników umm i trzeba wydać 40 tysi na koncepcję ? I 12 latburmistrz przekonywał trzeba rozmawiać i nagle nie ma sesu rozmawiać prawdę mówił Antczak burniszcz się zmienił

Jarząbek
Gość
Jarząbek

O tym pisałem w pierwszym swoim komentarzu pod tym artykułem. Co robią i od czego są specjaliści w UM jeżeli wszystko za nich robią firmy zewnętrzne?????? Mam podać przykłady? – proszę bardzo: – Wniosek o dofinansowanie I etapu remontu MDK – firma zewnętrzna (koszt o ile się nie mylę koło 50 tys.zł – Dni Mławy – firma zewnętrzna (koszt koło 300 tys. zł) – Rożnego rodzaju projekty, kosztorysy także sporządzane przez firmy zewnętrzne, koncepcje, które na dodatek lądują w niszczarce, a kosztowały nas w ciągu tych trzech kadencji już grubo ponad 1 milion zł. Jeszcze mało? Pani rzecznik, może w… Czytaj więcej »

Wólczyniak
Gość
Wólczyniak

Znając radnego Henryka od wielu lat, wiem że on nic konkretnego nigdy nie wymyślił a już na obronę tego co mozolnie wymyśli nie stać jego w ogóle. Jakim cudem trafił na radnego , to pewno tylko wiedzą ci z bloków w pobliżu których mieszka. Warto przynajmniej od czasu do czasu posłuchać jego niewybrednej poplątanej mowy na sesjach rady która sięga ,,galaktyki”

Michał Nad...
Gość
Michał Nad...

Dlaczego atakujesz radnego Kacprzaka?
Ucieczka i kapitulacja przed obecną władzą to twoja taktyka obrana C czasu temu.
Nie krytykuj Heniusia.
Znam go od wielu lat, bardzo wielu, zanim Ty przyszedłeś na świat.
Radzę tobie: Siedź, tam gdzie siedzisz. A od Mławy i Heniusia trzymaj się z daleka polityczny dezerterze.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Nie dyskutuj z trollami z ratusza.
Jeżeli burmistrz dąży do ośmieszenia i zniszczenia Kacprzaka, to tak się dzieje i nie dasz rady temu zapobiec, a ty Wólczyniaku, jeśli nie znasz Kacprzaka, to zamknij buźkę i nie wyskakuj przed szereg.
Przyznaję, Pan Kacprzak czasami ma w swoich wystąpieniach trochę dziwne odzywki, ale jest to prosty, dobroduszny człowiek i jako radny jeden z niewielu, którzy stają okoniem burmistrzowi, a że nie przeszedł szkoleń z public relations to nie ma tak okrągłych wystąpień jak burmistrz.
Burmistrz mimo wielu szkoleń jednak bywa chamski, a szczególnie w stosunku do swoich oponentów, nie ma za grosz taktu.

z bliska
Gość
z bliska

Trzeba Ci Jarząbek przyznać rację w twych ocenach mławskiej rzeczywistości. Uderzasz i to z dobrym skutkiem zawsze w punkt, pewnie kolarz z twych postów nie jest zadowolony, ale w pełni swymi działaniami na takie oceny zasługuje. Znam Heńka od lat wielu, prosty mławski chłopak dobry piłkarz, i działacz sportowy, zawsze otwarty na współpracę, i nie certoli się mówi zawsze otwartym tekstem, i potrafi wytykać błędy nawet BURMISTRZOWI. Powinniśmy pamiętać że nie długo wybory samorządowe 2018, i takich ludzi jak Henio,i TY Jarząbek, jest bardzo potrzeba abyśmy zwarli szeregi i byli coraz bardziej aktywni, nie odrzucajmy Wólczyniaków, chociaż nie raz w… Czytaj więcej »

Wólczyniak
Gość
Wólczyniak

Kacprzak niech się zajmuje tym co jemu wychodzi najlepiej tzn. piłeczką. Radny z niego mizerny. Nigdy nie może się odnaleźć w tematach na sesjach Rady, a jak już zabierze głos to nikt z radnych nie może połapać o co jemu właściwie chodzi. Najczęściej wzbudza u radnych drwiący uśmiech, a przewodniczący Rady musi Heńka naprowadzać na bardziej zrozumiałą dla wszystkich jego stękania. Określić jego można śmiało ,,radny nieporadny”

z bliska
Gość
z bliska

Heniu!!– dam ci radę przed samymi świętami, przestań się boksować z tym towarzystwem, bo naprawdę nie dasz rady. Ta czwórka Radnych która wystąpiła z wnioskiem do Burmistrza, to naprawdę była czysta hipokryzja w ich wykonaniu—po prostu wykonują polecenie Burmistrza, i bardzo liczą na załapanie się do jego świty i kandydowanie w wyborach 2019. Aż dziw że w tym towarzystwie znalazł się „liberał” Prejs, trzeba być naprawdę lizusem, aby stosować takie chwyty. Jak widać są ludzie i ludziska, 28.02.2018 anonimowo pisał na portalu—brawo Heniu Najlepszy radny w taj marnej Radzie. i niech te słowa będą pocieszeniem, że nie wszyscy zle myślą… Czytaj więcej »

Mławianka
Gość
Mławianka

Ten boks to nie dla tak słabego radnego jakim jest Heniek. Jak ktoś już wyżej zaznaczył, Henio nadaje się do latania za piłeczką lub gimnastyki z młodzieżą ale nie na radnego. On w trakcie obrad skubie bezradnie ręce i mało co kuma. A jak już zabierze głos to jakby skrzeczał pawian. Może zbyt ostro porównuję ale tak jest , mowa jego bez składu i ładu. Dałby się ten dziadek na spokój niech ustąpi innym młodszym i z polotem, po co przynosić obciach dla Rady Miasta.i

Leszek Nowak
Gość
Leszek Nowak

Bardzo się cieszę z tych boisk. Każda inwestycja w dzieci jest inwestycją w przyszłość. Parking też by się przydał, oczywiście, no ale trudno – kierowcy do tej pory sobie radzą, więc i nadal będą sobie radzić. Tym bardziej że już zmiana organizacji ruchu udrożniła trochę ten odcinek. Nie jest źle.

Mario
Gość
Mario

Wiemy, że Wy – pracownicy w ratusza cieszycie się z boisk. Albo nie – wy się nie cieszycie. Wy się cieszyć musicie i musicie tu pisać komentarze, w końcu rok wyborczy PR musi być.

Leszek Nowak
Gość
Leszek Nowak

Myli się Pan. Jeśli Pan myśli, że tylko pracownicy ratusza dostrzegają dobre rzeczy w tym mieście, jest Pan w błędzie.

Anonim
Gość
Anonim

Zaraz zaraz skad my to znamy
A wiem TEN KRAJ
A NA MLAWSKIM PODWÓRKU
TYM MIASCIE zapomniałem ze pobieraliscie nauki u tej samej Jowity
he he czekam teraz na szoguna szkoda ze zabroniliscie swoim usłuznym relacjonować wycieczki napewno cos tam fajnego by wyszło
A i drzewniej wiele sie działo he he

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Oj maluszek – kłamczuszek z tego Pana Radnego. Obiecywał parking , a tu nici z parkingu ? Oj nie ładnie !

Think more
Gość
Think more

Burmistrz jak zwykle
kompromituje następnego swojego oponenta.
Trzeba człowieka sprowadzić do parteru, a stanie się potulny jak radny N. i wielu innych

Anonim
Gość
Anonim

Widze ze w obozie wladzy poszliscie w kierunku obrazania ludzi gratuluję
To jak o kłamstwach mowa to kto obiecał obwodnicę a budował lotnisko ?
Wiem liczycie sie tylko z tym od kogo mozecie dostac pałą w łeb reszte macie głęboko w powazaniu

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

No to panowie i pani jest zgrzyt bo słuchałem radia z max na końcu i wydaj mi sie ze to burniszcz wymyslił miał swietny pomysł a wy go tylko poparliscie
To przyznam zupełnie mnie ogłupiliscie
He he ja tam wierze burniszczowi
Musicie to uzgodnic bo prawda bardzo mnie interesuje
Noi bardzo brzydka wypowiedz pana burniszcza na temat radnego nie przystoi mowic o człowieku ktory reprezetuje swoich wyborców
Ze rozmowa z nim nie ma sensu
Buta kroczy przed upadkiem tego bizancjum

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Burmiszcz czuje się jeszcze pewniej na swym fotelu jak P. Rakowski 12 lat temu, przecież najbogatsi tego miasta, wszyscy deweloperzy stoją za nim murem i wychodzi z założenia:
„jam ci tu panem i władcą i co wolno wojewodzie, to nie tobie sm.odzie”
Burmiszcz pokazał już wiele takich odzywek, które nie przystoją człowiekowi o takiej pozycji.
Tak, buta nie jednego zgubiła, miejmy nadzieję, że mieszkańcy podziękują młodemu, zarozumiałemu, nadętemu, rozrzutnemu i fałszywemu królowi tak jak on podziękował swojemu podwładnemu.

wyborca
Gość
wyborca

Ha ha ha – radny już chciał sobie przypisać zasługi, już się fotografował w miejscu, gdzie miał powstać parking, a tu klapa. Za moment przypisze sobie załatwienie budowy boisk. Oj wybory się zbliżają i czuć ciśnienie. Szkoda dietki, jak się nie wejdzie do Rady.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Trzech radnych nadal zaciekle walczy o miano najlepszego radnego, czy oprócz Pola, ktoś słyszał pozostałych radnych, żeby zabierali głos w jakiejś istotnej dla nas, mieszkańców, sprawie, bo Rakowskiego, Kacprzaka, Pszczółkowską i Pola to było słychać, ale pozostali???
Aha słuchać jeszcze było pana Prusinowskiego stającego po stronie burmistrza.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Czy to ci radni:Waldemar Łaszczych, Lech Prejs, Elżbieta Rzodkiewicz i Jarosław Zadrożny (za zasługi), byli na wycieczce w Paryżu? – dwójka z nich na pewno. moim zdaniem to ten ich wniosek jest grubymi nićmi szyny. Pewnie włodarza zadzwonił do nich żeby złożyli ten wniosek aby się podbudowali u wyborców. Tyle, że my wyborcy, bardzo się na Państwo zawiedliśmy i nie damy się nabrać na ten numer. Potulni, spolegliwi radni, radni którzy jak na komendę grzecznie podnoszą łapki w górę są nam niepotrzebni. Chcemy radnych, którzy powinni dbać o nasze interesy, a nie o interesy burmistrza i całego układu. Niestety, żaden… Czytaj więcej »

z osiedla
Gość
z osiedla

Ale co Kasprzak może ? Tylko klepie trzy po trzy że nie wiadomo o co mu chodzi. On nawet na nic nie ma wpływu. To inni ludzie decydują. I dziękuję tym radnym za konkretne działanie .

Z R ..
Gość
Z R ..

Konkretnie to za co?
Za 44 miliony dlugu
Panie radny daj pan spokuj zuciliscie sie po 4. Latach bimbania na ten remont boiska jak wyglodniałe. wilki na kość nawet w sforze sie pozarli
Czesc radnych poprostu zyc bez tych stołków nie potrafi co wy biedacy po wyborach zrobicie ? Nie mogliscie przeżyć ze Henio cos ugrał trzeba było sobie przypisać jak to wyglada w zeszłym miesiacu za w tym przciw
Panie Heniu trzymaj sie pan po wyborach przeciwnikow bedzie mniej duzo mniej

HaHa
Gość
HaHa

HaHa normalnie komedia

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Co za żenada!
Jak w przedszkolu… moje twoje jego….
Państwo Radni pomyslcie o tym czy to właściwe miejsce dla Was. Czas przed wyborami zastanowić się czy dobrze realizujecie swoje zadania!

JFK..
Gość
JFK..

Oni już przeanalizowali he he a przeanalizujcie ich oswiadczenia majatkowe gdzie to sie ..

z bliska
Gość
z bliska

I tym sposobem pańscy koledzy Radni zrobili Pana w CIULA. Panie Wasiłowski. Atak w ogóle, czytając wywody Pana OŚLIZLOKA, można powiedzieć jedno cytując znane słowa. Szanowni Państwo Radni WAM WSZYSTKIM CZAS KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ, A NIE ZAJMOWAĆ SIĘ POLITYKĄ SAMORZĄDOWĄ.

Mława
Gość
Mława

A tak żeby oddać sprawiedliwość to przypomnijcie sobie Państwo Radni kto od początku kadencji zabiegał o boisko przy szkole 7.Nie kto inny tylko p.Kacprzak .Wielokrotnie na każdej sesji podkreślał brak boiska .Niestety p.Burmistrz wtedy był głuchy .Szkoda że wcześniej nie uaktywnili się Radni .Ale rozumiem czas wyborów blisko trzeba się pokazać .Mam nadzieję że wyborcy zapamiętają kto tak naprawdę starał się żeby dzieci z osiedla mieli gdzie pograć w piłkę .

///
Gość
///

oczywiście że P. Kasprzak

Jarząbek
Gość
Jarząbek

WYDZIAŁ GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI I PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO WYDZIAŁ INWESTYCJI WIELOOSOBOWE STANOWISKO DS. ROZWOJU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT GŁÓWNY SPECJALISTA DS. ARCHITEKTURY – ARCHITEKT MIEJSKI Przepraszam, Panie burmistrzu, czy w tych wydziałach nie macie państwo zatrudnionego żadnego budowlańca z uprawnieniami do kosztorysów. Kiedyś takowe stanowiska albo wydziały były i taki budowlaniec mógł sporządzić wstępny kosztorys za pieniądze pobierane na swoje wynagrodzenia, które także jest z naszych kieszeni, a pan dodatkowo wyciąga rękę i grzebie w naszych kieszeniach bez przyzwolenia i wyciąga z nich dodatkowe pieniądze na projekty, kosztorysy, na organizowanie imprez miejskich przez firmy zewnętrzne, bo zatrudnia pan specjalistów, którzy na… Czytaj więcej »