Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Pracownia Rozwoju Inkubator Mława kursy operatorów maszyn koparki koparko-ładowarki, walec drogowy OSKAR
Logo
meblolux

Miał być parking, będzie dokumentacja. To jest czysta hipokryzja


Nie będzie dodatkowego parkingu dla nauczycieli i pracowników przy Szkole Podstawowej nr 7, który pozwoliłby uwolnić miejsca parkingowe przed szkołą. Zamiast tego 40 tys. zł przeznaczonych na jego budowę przesunięte będzie na wykonanie dokumentacji boisk sportowych przy tej samej szkole.

O przesuniecie 40 tys. zł z budowy parkingu na dokumentację boiska  sportowego przy SP nr 7 wystąpił burmistrz zmieniając uchwałę budżetową. Niemożność budowy parkingu uzasadnił tym, że choć miasto już zaczęło szukać projektantów dla budowy parkingu, to od jednego z nich dowiedziało się, że zgodnie z obowiązującymi przepisami nie da się go zaprojektować we wskazanym miejscu, na zapleczu szkoły od strony ulicy Mazurskiej.

Wnioskując o przesunięcie tych 40 tys. na dokumentację boiska burmistrz Kowalewski powołał się na pismo czwórki radnych, którzy wniosek o takie przeznaczenie tych środków do niego skierowali. Wniosek radnych Waldemara Łaszczycha, Lecha Prejsa, Elżbiety Rzodkiewicz i Jarosława Zadrożnego został powielony i rozdany wszystkim radnym na sesji.

To sprowokowało radnego Krzysztofa Wasiłowskiego do zabrania głosu.

– Nie zabierałbym głosu, gdyby to nie było upublicznione. Ja też jestem wnioskodawcą. Trochę się czuję, że koleżeństwo o mnie zapomniało i mnie pominęło. Chciałbym być w porządku wobec swojej wnuczki i pracowników szkoły – powiedział radny Krzysztof Wasiłowski.

Tak delikatny w ocenie zachowania czwórki radnych nie był za to Henryk Kacprzak.

– To jest czysta hipokryzja. Od początku całej kadencji, żeśmy wspólnie zabiegali o to, a nie tylko wasza czwórka. To jest żenujące, że idziecie do pana burmistrza i tylko wy! To jest hipokryzja i nie ma słów na to – mówił Henryk Kacprzak.

Zasugerował też, że na podjęcie negatywnej decyzji o budowie parkingu mogła mieć wpływ dyrektor Sanepidu Ewa Sztuba, mieszkająca na ulicy Mazurskiej.

Z wypowiedzią radnego Kacprzaka polemizowali przewodniczący rady i jeden z autorów wniosku.

– Radni napisali i mieli do tego święte prawo. Wszystko, co jest dozwolone, nie jest zabronione – bronił wniosku przewodniczący rady Leszek Osliźlok.

– Henryk, a ty jak przypisałeś sobie, że parking jest tylko twój, to nie przeszkadzało ci to w niczym?  Posądzasz kogoś o hipokryzję, a jeżeli rozumiesz słowo hipokryzja, a myślę, że rozumiesz, to jest poważna obelga – ripostował z kolei radny Prejs.

Do zbliżenia stanowisk stron raczej nie doszło, a dyskusję w tym punkcie podsumował radny Michał Pol.Dyskutanci pozostali przy swoich stanowiskach.

– Jak już zaczęliśmy sobie na radzie miasta robić show, to składam wniosek, żeby wszystkie pisma kierowane do pana burmistrza kserować i rozdawać tak jak to było dzisiaj. To będzie taka fajna propozycja, żeby zobaczyć co który radny robi – powiedział radny Pol.

W ferworze tej dyskusji zupełnie zapomniano o kwestii, która stała się przyczyną pomysłu budowy parkingu, a mianowicie sytuacji komunikacyjnej wokół szkoły zwłaszcza w godzinach porannych.

JK

Zobacz także:

Będzie dodatkowy parking przy szkole „siódemce”

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

34 - liczba komentarzy w artykule "Miał być parking, będzie dokumentacja. To jest czysta hipokryzja"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mlawiak
Gość

Witam. To fakt ze Pani (wymoderowano) mieszka tuż obok wjazdu na SP7 i zawsze jej przeszkadzał hałas.Pamietam ja od dawna i zawsze zwracała uwagę dziecim bo byli za głośno… no jesli tam miałbyć wjazd to ciszy by nie było, ale logisytycznie to byłaby bomba i dobre rozwiązanie by usprawnić dojazd do szkoły. Dla mnie pomysł jest bardzo dobry. Trzymam kciuki za P.Henryka bo to b.dobry człowiek z zasadami.

z bliska
Gość
Doprawdy dosyć tego—czy ci którzy tak krytycznie wypowiadają się o HENRYKU, zdają sobie sprawę z tego co robią, i tymi komentarzami wyrządzają mu krzywdę, i nam Mławianom—bo nie tak dawno zacne osobistości mławskie przyznały mu TYTUŁ MŁAWIANINA ROKU, czy kapituła nie wiedziała co czyni nadając ten tytuł Radnemu Kacprzakowi. Nie można znieść takich komentarzy w stylu Mławianki, której post jest bez składu i ładu, i świadczy o braku znajomości tego człowieka, a uwagi czyni mławianka z okolicznej gminy. Heniek!!– do diabla czy naprawdę nie masz wśród swych bliskich nikogo kto by dał odpór tym wszystkim oszołomom i ignorantom Twej osoby,… Czytaj więcej »
Gabi
Gość

I tak co ma być to będzie a kto ma rządzić Mławą to będzie więc nasze ataki czy poparcie mają niewielkie znaczenie

Think more
Gość

Gabi na pogodę nie masz wpływu ale na swoje życie masz i nie mów, że co ma być to będzie. Tak mogą mówić stareńkie babcie. Jesteś śmieszna, a może żałosna ze swoją biernością.
Więcej życia życzę z okazji Świąt.

Anonim
Gość

A ja mam pytanie a pan Heniu powinien jee zadać burniszczowi na sesji. A w zasadzie 2 pytania 755 pracowników umm i trzeba wydać 40 tysi na koncepcję ? I 12 latburmistrz przekonywał trzeba rozmawiać i nagle nie ma sesu rozmawiać prawdę mówił Antczak burniszcz się zmienił

Jarząbek
Gość
O tym pisałem w pierwszym swoim komentarzu pod tym artykułem. Co robią i od czego są specjaliści w UM jeżeli wszystko za nich robią firmy zewnętrzne?????? Mam podać przykłady? – proszę bardzo: – Wniosek o dofinansowanie I etapu remontu MDK – firma zewnętrzna (koszt o ile się nie mylę koło 50 tys.zł – Dni Mławy – firma zewnętrzna (koszt koło 300 tys. zł) – Rożnego rodzaju projekty, kosztorysy także sporządzane przez firmy zewnętrzne, koncepcje, które na dodatek lądują w niszczarce, a kosztowały nas w ciągu tych trzech kadencji już grubo ponad 1 milion zł. Jeszcze mało? Pani rzecznik, może w… Czytaj więcej »
Wólczyniak
Gość

Znając radnego Henryka od wielu lat, wiem że on nic konkretnego nigdy nie wymyślił a już na obronę tego co mozolnie wymyśli nie stać jego w ogóle. Jakim cudem trafił na radnego , to pewno tylko wiedzą ci z bloków w pobliżu których mieszka. Warto przynajmniej od czasu do czasu posłuchać jego niewybrednej poplątanej mowy na sesjach rady która sięga ,,galaktyki”

Michał Nad...
Gość

Dlaczego atakujesz radnego Kacprzaka?
Ucieczka i kapitulacja przed obecną władzą to twoja taktyka obrana C czasu temu.
Nie krytykuj Heniusia.
Znam go od wielu lat, bardzo wielu, zanim Ty przyszedłeś na świat.
Radzę tobie: Siedź, tam gdzie siedzisz. A od Mławy i Heniusia trzymaj się z daleka polityczny dezerterze.

Wólczyniak
Gość

Kacprzak niech się zajmuje tym co jemu wychodzi najlepiej tzn. piłeczką. Radny z niego mizerny. Nigdy nie może się odnaleźć w tematach na sesjach Rady, a jak już zabierze głos to nikt z radnych nie może połapać o co jemu właściwie chodzi. Najczęściej wzbudza u radnych drwiący uśmiech, a przewodniczący Rady musi Heńka naprowadzać na bardziej zrozumiałą dla wszystkich jego stękania. Określić jego można śmiało ,,radny nieporadny”

Jarząbek
Gość

Nie dyskutuj z trollami z ratusza.
Jeżeli burmistrz dąży do ośmieszenia i zniszczenia Kacprzaka, to tak się dzieje i nie dasz rady temu zapobiec, a ty Wólczyniaku, jeśli nie znasz Kacprzaka, to zamknij buźkę i nie wyskakuj przed szereg.
Przyznaję, Pan Kacprzak czasami ma w swoich wystąpieniach trochę dziwne odzywki, ale jest to prosty, dobroduszny człowiek i jako radny jeden z niewielu, którzy stają okoniem burmistrzowi, a że nie przeszedł szkoleń z public relations to nie ma tak okrągłych wystąpień jak burmistrz.
Burmistrz mimo wielu szkoleń jednak bywa chamski, a szczególnie w stosunku do swoich oponentów, nie ma za grosz taktu.

z bliska
Gość
Trzeba Ci Jarząbek przyznać rację w twych ocenach mławskiej rzeczywistości. Uderzasz i to z dobrym skutkiem zawsze w punkt, pewnie kolarz z twych postów nie jest zadowolony, ale w pełni swymi działaniami na takie oceny zasługuje. Znam Heńka od lat wielu, prosty mławski chłopak dobry piłkarz, i działacz sportowy, zawsze otwarty na współpracę, i nie certoli się mówi zawsze otwartym tekstem, i potrafi wytykać błędy nawet BURMISTRZOWI. Powinniśmy pamiętać że nie długo wybory samorządowe 2018, i takich ludzi jak Henio,i TY Jarząbek, jest bardzo potrzeba abyśmy zwarli szeregi i byli coraz bardziej aktywni, nie odrzucajmy Wólczyniaków, chociaż nie raz w… Czytaj więcej »
wpDiscuz