Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miał być parking, będzie dokumentacja. To jest czysta hipokryzja


Nie będzie dodatkowego parkingu dla nauczycieli i pracowników przy Szkole Podstawowej nr 7, który pozwoliłby uwolnić miejsca parkingowe przed szkołą. Zamiast tego 40 tys. zł przeznaczonych na jego budowę przesunięte będzie na wykonanie dokumentacji boisk sportowych przy tej samej szkole.

Sprzedam Piec


O przesuniecie 40 tys. zł z budowy parkingu na dokumentację boiska  sportowego przy SP nr 7 wystąpił burmistrz zmieniając uchwałę budżetową. Niemożność budowy parkingu uzasadnił tym, że choć miasto już zaczęło szukać projektantów dla budowy parkingu, to od jednego z nich dowiedziało się, że zgodnie z obowiązującymi przepisami nie da się go zaprojektować we wskazanym miejscu, na zapleczu szkoły od strony ulicy Mazurskiej.

Wnioskując o przesunięcie tych 40 tys. na dokumentację boiska burmistrz Kowalewski powołał się na pismo czwórki radnych, którzy wniosek o takie przeznaczenie tych środków do niego skierowali. Wniosek radnych Waldemara Łaszczycha, Lecha Prejsa, Elżbiety Rzodkiewicz i Jarosława Zadrożnego został powielony i rozdany wszystkim radnym na sesji.

To sprowokowało radnego Krzysztofa Wasiłowskiego do zabrania głosu.

– Nie zabierałbym głosu, gdyby to nie było upublicznione. Ja też jestem wnioskodawcą. Trochę się czuję, że koleżeństwo o mnie zapomniało i mnie pominęło. Chciałbym być w porządku wobec swojej wnuczki i pracowników szkoły – powiedział radny Krzysztof Wasiłowski.

Tak delikatny w ocenie zachowania czwórki radnych nie był za to Henryk Kacprzak.

– To jest czysta hipokryzja. Od początku całej kadencji, żeśmy wspólnie zabiegali o to, a nie tylko wasza czwórka. To jest żenujące, że idziecie do pana burmistrza i tylko wy! To jest hipokryzja i nie ma słów na to – mówił Henryk Kacprzak.

Zasugerował też, że na podjęcie negatywnej decyzji o budowie parkingu mogła mieć wpływ dyrektor Sanepidu Ewa Sztuba, mieszkająca na ulicy Mazurskiej.

Z wypowiedzią radnego Kacprzaka polemizowali przewodniczący rady i jeden z autorów wniosku.

– Radni napisali i mieli do tego święte prawo. Wszystko, co jest dozwolone, nie jest zabronione – bronił wniosku przewodniczący rady Leszek Osliźlok.

– Henryk, a ty jak przypisałeś sobie, że parking jest tylko twój, to nie przeszkadzało ci to w niczym?  Posądzasz kogoś o hipokryzję, a jeżeli rozumiesz słowo hipokryzja, a myślę, że rozumiesz, to jest poważna obelga – ripostował z kolei radny Prejs.

Do zbliżenia stanowisk stron raczej nie doszło, a dyskusję w tym punkcie podsumował radny Michał Pol.Dyskutanci pozostali przy swoich stanowiskach.

– Jak już zaczęliśmy sobie na radzie miasta robić show, to składam wniosek, żeby wszystkie pisma kierowane do pana burmistrza kserować i rozdawać tak jak to było dzisiaj. To będzie taka fajna propozycja, żeby zobaczyć co który radny robi – powiedział radny Pol.

W ferworze tej dyskusji zupełnie zapomniano o kwestii, która stała się przyczyną pomysłu budowy parkingu, a mianowicie sytuacji komunikacyjnej wokół szkoły zwłaszcza w godzinach porannych.

JK

Zobacz także:

Będzie dodatkowy parking przy szkole „siódemce”

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
34 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
3 lata temu

Witam. To fakt ze Pani (wymoderowano) mieszka tuż obok wjazdu na SP7 i zawsze jej przeszkadzał hałas.Pamietam ja od dawna i zawsze zwracała uwagę dziecim bo byli za głośno… no jesli tam miałbyć wjazd to ciszy by nie było, ale logisytycznie to byłaby bomba i dobre rozwiązanie by usprawnić dojazd do szkoły. Dla mnie pomysł jest bardzo dobry. Trzymam kciuki za P.Henryka bo to b.dobry człowiek z zasadami.

z bliska
z bliska
3 lata temu

Doprawdy dosyć tego—czy ci którzy tak krytycznie wypowiadają się o HENRYKU, zdają sobie sprawę z tego co robią, i tymi komentarzami wyrządzają mu krzywdę, i nam Mławianom—bo nie tak dawno zacne osobistości mławskie przyznały mu TYTUŁ MŁAWIANINA ROKU, czy kapituła nie wiedziała co czyni nadając ten tytuł Radnemu Kacprzakowi. Nie można znieść takich komentarzy w stylu Mławianki, której post jest bez składu i ładu, i świadczy o braku znajomości tego człowieka, a uwagi czyni mławianka z okolicznej gminy. Heniek!!– do diabla czy naprawdę nie masz wśród swych bliskich nikogo kto by dał odpór tym wszystkim oszołomom i ignorantom Twej osoby, który takim osobistościom i artystom o swoim wysokim mniemaniu jak Oslizlok, Prejs, Burmistrz, Dużmański Wasiłowski i inni– mógł-zwrócił by uwagę że nie należy kalać własnego gniazda. Swym postępowaniem nie zasługujesz na to aby tak postępowano wobec CIEBIE.!!!!!

Gabi
Gabi
3 lata temu

I tak co ma być to będzie a kto ma rządzić Mławą to będzie więc nasze ataki czy poparcie mają niewielkie znaczenie

Think more
Think more
3 lata temu
Reply to  Gabi

Gabi na pogodę nie masz wpływu ale na swoje życie masz i nie mów, że co ma być to będzie. Tak mogą mówić stareńkie babcie. Jesteś śmieszna, a może żałosna ze swoją biernością.
Więcej życia życzę z okazji Świąt.

Anonim
Anonim
3 lata temu

A ja mam pytanie a pan Heniu powinien jee zadać burniszczowi na sesji. A w zasadzie 2 pytania 755 pracowników umm i trzeba wydać 40 tysi na koncepcję ? I 12 latburmistrz przekonywał trzeba rozmawiać i nagle nie ma sesu rozmawiać prawdę mówił Antczak burniszcz się zmienił

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Anonim

O tym pisałem w pierwszym swoim komentarzu pod tym artykułem.
Co robią i od czego są specjaliści w UM jeżeli wszystko za nich robią firmy zewnętrzne??????
Mam podać przykłady? – proszę bardzo:
– Wniosek o dofinansowanie I etapu remontu MDK – firma zewnętrzna (koszt o ile się nie mylę koło 50 tys.zł
– Dni Mławy – firma zewnętrzna (koszt koło 300 tys. zł)
– Rożnego rodzaju projekty, kosztorysy także sporządzane przez firmy zewnętrzne, koncepcje, które na dodatek lądują w niszczarce, a kosztowały nas w ciągu tych trzech kadencji już grubo ponad 1 milion zł.
Jeszcze mało?
Pani rzecznik, może w końcu wyjaśni nam to Pani, a jeśli nie to proponuję zrobić reorganizację i minimum 50% pracowników zwolnić, jeżeli są niewydolni.

Wólczyniak
Wólczyniak
3 lata temu

Znając radnego Henryka od wielu lat, wiem że on nic konkretnego nigdy nie wymyślił a już na obronę tego co mozolnie wymyśli nie stać jego w ogóle. Jakim cudem trafił na radnego , to pewno tylko wiedzą ci z bloków w pobliżu których mieszka. Warto przynajmniej od czasu do czasu posłuchać jego niewybrednej poplątanej mowy na sesjach rady która sięga ,,galaktyki”

Michał Nad...
Michał Nad...
3 lata temu
Reply to  Wólczyniak

Dlaczego atakujesz radnego Kacprzaka?
Ucieczka i kapitulacja przed obecną władzą to twoja taktyka obrana C czasu temu.
Nie krytykuj Heniusia.
Znam go od wielu lat, bardzo wielu, zanim Ty przyszedłeś na świat.
Radzę tobie: Siedź, tam gdzie siedzisz. A od Mławy i Heniusia trzymaj się z daleka polityczny dezerterze.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Michał Nad...

Nie dyskutuj z trollami z ratusza.
Jeżeli burmistrz dąży do ośmieszenia i zniszczenia Kacprzaka, to tak się dzieje i nie dasz rady temu zapobiec, a ty Wólczyniaku, jeśli nie znasz Kacprzaka, to zamknij buźkę i nie wyskakuj przed szereg.
Przyznaję, Pan Kacprzak czasami ma w swoich wystąpieniach trochę dziwne odzywki, ale jest to prosty, dobroduszny człowiek i jako radny jeden z niewielu, którzy stają okoniem burmistrzowi, a że nie przeszedł szkoleń z public relations to nie ma tak okrągłych wystąpień jak burmistrz.
Burmistrz mimo wielu szkoleń jednak bywa chamski, a szczególnie w stosunku do swoich oponentów, nie ma za grosz taktu.

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Trzeba Ci Jarząbek przyznać rację w twych ocenach mławskiej rzeczywistości. Uderzasz i to z dobrym skutkiem zawsze w punkt, pewnie kolarz z twych postów nie jest zadowolony, ale w pełni swymi działaniami na takie oceny zasługuje. Znam Heńka od lat wielu, prosty mławski chłopak dobry piłkarz, i działacz sportowy, zawsze otwarty na współpracę, i nie certoli się mówi zawsze otwartym tekstem, i potrafi wytykać błędy nawet BURMISTRZOWI. Powinniśmy pamiętać że nie długo wybory samorządowe 2018, i takich ludzi jak Henio,i TY Jarząbek, jest bardzo potrzeba abyśmy zwarli szeregi i byli coraz bardziej aktywni, nie odrzucajmy Wólczyniaków, chociaż nie raz w komentarzach im coś nie wyjdzie, ale jest tam wielu ludzi zdrowo myślących, i bardzo aktywnych. A więc, bądzmy razem, aktywni na portalu, aby swymi komentarzami, przed i w trakcie wyborów, zmienili tą Radę, bo większość tych Radnych, jest na usługach Burmistrza, a tak nie powinno być, bo tych pokazówek chyba mamy już wszyscy dość. CZAS NA ZMIANY MŁAWIANIE!!! BO JEŚLI POZWOLIMY SOBIE NA TO ABY PO AGITACJACH NA MSZACH W MŁAWSKICH KOŚCIOŁACH, nasze Babcie i Dziadkowie będą szli wprost do urn wyborczych, to w Mławie nie będzie żadnych zmian… ,

Wólczyniak
Wólczyniak
3 lata temu
Reply to  Michał Nad...

Kacprzak niech się zajmuje tym co jemu wychodzi najlepiej tzn. piłeczką. Radny z niego mizerny. Nigdy nie może się odnaleźć w tematach na sesjach Rady, a jak już zabierze głos to nikt z radnych nie może połapać o co jemu właściwie chodzi. Najczęściej wzbudza u radnych drwiący uśmiech, a przewodniczący Rady musi Heńka naprowadzać na bardziej zrozumiałą dla wszystkich jego stękania. Określić jego można śmiało ,,radny nieporadny”

z bliska
z bliska
3 lata temu

Heniu!!– dam ci radę przed samymi świętami, przestań się boksować z tym towarzystwem, bo naprawdę nie dasz rady. Ta czwórka Radnych która wystąpiła z wnioskiem do Burmistrza, to naprawdę była czysta hipokryzja w ich wykonaniu—po prostu wykonują polecenie Burmistrza, i bardzo liczą na załapanie się do jego świty i kandydowanie w wyborach 2019. Aż dziw że w tym towarzystwie znalazł się „liberał” Prejs, trzeba być naprawdę lizusem, aby stosować takie chwyty. Jak widać są ludzie i ludziska, 28.02.2018 anonimowo pisał na portalu—brawo Heniu Najlepszy radny w taj marnej Radzie. i niech te słowa będą pocieszeniem, że nie wszyscy zle myślą o twym działaniu.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu
Reply to  z bliska

Ten boks to nie dla tak słabego radnego jakim jest Heniek. Jak ktoś już wyżej zaznaczył, Henio nadaje się do latania za piłeczką lub gimnastyki z młodzieżą ale nie na radnego. On w trakcie obrad skubie bezradnie ręce i mało co kuma. A jak już zabierze głos to jakby skrzeczał pawian. Może zbyt ostro porównuję ale tak jest , mowa jego bez składu i ładu. Dałby się ten dziadek na spokój niech ustąpi innym młodszym i z polotem, po co przynosić obciach dla Rady Miasta.i

Leszek Nowak
Leszek Nowak
3 lata temu

Bardzo się cieszę z tych boisk. Każda inwestycja w dzieci jest inwestycją w przyszłość. Parking też by się przydał, oczywiście, no ale trudno – kierowcy do tej pory sobie radzą, więc i nadal będą sobie radzić. Tym bardziej że już zmiana organizacji ruchu udrożniła trochę ten odcinek. Nie jest źle.

Mario
Mario
3 lata temu
Reply to  Leszek Nowak

Wiemy, że Wy – pracownicy w ratusza cieszycie się z boisk. Albo nie – wy się nie cieszycie. Wy się cieszyć musicie i musicie tu pisać komentarze, w końcu rok wyborczy PR musi być.

Leszek Nowak
Leszek Nowak
3 lata temu
Reply to  Mario

Myli się Pan. Jeśli Pan myśli, że tylko pracownicy ratusza dostrzegają dobre rzeczy w tym mieście, jest Pan w błędzie.

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  Leszek Nowak

Zaraz zaraz skad my to znamy
A wiem TEN KRAJ
A NA MLAWSKIM PODWÓRKU
TYM MIASCIE zapomniałem ze pobieraliscie nauki u tej samej Jowity
he he czekam teraz na szoguna szkoda ze zabroniliscie swoim usłuznym relacjonować wycieczki napewno cos tam fajnego by wyszło
A i drzewniej wiele sie działo he he

mieszkaniec
mieszkaniec
3 lata temu

Oj maluszek – kłamczuszek z tego Pana Radnego. Obiecywał parking , a tu nici z parkingu ? Oj nie ładnie !

Think more
Think more
3 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Burmistrz jak zwykle
kompromituje następnego swojego oponenta.
Trzeba człowieka sprowadzić do parteru, a stanie się potulny jak radny N. i wielu innych

Anonim
Anonim
3 lata temu
Reply to  mieszkaniec

Widze ze w obozie wladzy poszliscie w kierunku obrazania ludzi gratuluję
To jak o kłamstwach mowa to kto obiecał obwodnicę a budował lotnisko ?
Wiem liczycie sie tylko z tym od kogo mozecie dostac pałą w łeb reszte macie głęboko w powazaniu

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

No to panowie i pani jest zgrzyt bo słuchałem radia z max na końcu i wydaj mi sie ze to burniszcz wymyslił miał swietny pomysł a wy go tylko poparliscie
To przyznam zupełnie mnie ogłupiliscie
He he ja tam wierze burniszczowi
Musicie to uzgodnic bo prawda bardzo mnie interesuje
Noi bardzo brzydka wypowiedz pana burniszcza na temat radnego nie przystoi mowic o człowieku ktory reprezetuje swoich wyborców
Ze rozmowa z nim nie ma sensu
Buta kroczy przed upadkiem tego bizancjum

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Burmiszcz czuje się jeszcze pewniej na swym fotelu jak P. Rakowski 12 lat temu, przecież najbogatsi tego miasta, wszyscy deweloperzy stoją za nim murem i wychodzi z założenia:
„jam ci tu panem i władcą i co wolno wojewodzie, to nie tobie sm.odzie”
Burmiszcz pokazał już wiele takich odzywek, które nie przystoją człowiekowi o takiej pozycji.
Tak, buta nie jednego zgubiła, miejmy nadzieję, że mieszkańcy podziękują młodemu, zarozumiałemu, nadętemu, rozrzutnemu i fałszywemu królowi tak jak on podziękował swojemu podwładnemu.

wyborca
wyborca
3 lata temu

Ha ha ha – radny już chciał sobie przypisać zasługi, już się fotografował w miejscu, gdzie miał powstać parking, a tu klapa. Za moment przypisze sobie załatwienie budowy boisk. Oj wybory się zbliżają i czuć ciśnienie. Szkoda dietki, jak się nie wejdzie do Rady.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Trzech radnych nadal zaciekle walczy o miano najlepszego radnego, czy oprócz Pola, ktoś słyszał pozostałych radnych, żeby zabierali głos w jakiejś istotnej dla nas, mieszkańców, sprawie, bo Rakowskiego, Kacprzaka, Pszczółkowską i Pola to było słychać, ale pozostali???
Aha słuchać jeszcze było pana Prusinowskiego stającego po stronie burmistrza.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Czy to ci radni:Waldemar Łaszczych, Lech Prejs, Elżbieta Rzodkiewicz i Jarosław Zadrożny (za zasługi), byli na wycieczce w Paryżu? – dwójka z nich na pewno.
moim zdaniem to ten ich wniosek jest grubymi nićmi szyny. Pewnie włodarza zadzwonił do nich żeby złożyli ten wniosek aby się podbudowali u wyborców.
Tyle, że my wyborcy, bardzo się na Państwo zawiedliśmy i nie damy się nabrać na ten numer.
Potulni, spolegliwi radni, radni którzy jak na komendę grzecznie podnoszą łapki w górę są nam niepotrzebni. Chcemy radnych, którzy powinni dbać o nasze interesy, a nie o interesy burmistrza i całego układu.
Niestety, żaden z nich nie jest z mojego okręgu. Ludzie nie dajcie się mamić pięknymi słówkami, oni się tam pchają nie dlatego żeby cokolwiek dla Was ugrać, oni się tam pchają dla diety, którą dostają.

z osiedla
z osiedla
3 lata temu

Ale co Kasprzak może ? Tylko klepie trzy po trzy że nie wiadomo o co mu chodzi. On nawet na nic nie ma wpływu. To inni ludzie decydują. I dziękuję tym radnym za konkretne działanie .

Z R ..
Z R ..
3 lata temu
Reply to  z osiedla

Konkretnie to za co?
Za 44 miliony dlugu
Panie radny daj pan spokuj zuciliscie sie po 4. Latach bimbania na ten remont boiska jak wyglodniałe. wilki na kość nawet w sforze sie pozarli
Czesc radnych poprostu zyc bez tych stołków nie potrafi co wy biedacy po wyborach zrobicie ? Nie mogliscie przeżyć ze Henio cos ugrał trzeba było sobie przypisać jak to wyglada w zeszłym miesiacu za w tym przciw
Panie Heniu trzymaj sie pan po wyborach przeciwnikow bedzie mniej duzo mniej

HaHa
HaHa
3 lata temu

HaHa normalnie komedia

Czytelnik
Czytelnik
3 lata temu

Co za żenada!
Jak w przedszkolu… moje twoje jego….
Państwo Radni pomyslcie o tym czy to właściwe miejsce dla Was. Czas przed wyborami zastanowić się czy dobrze realizujecie swoje zadania!

JFK..
JFK..
3 lata temu
Reply to  Czytelnik

Oni już przeanalizowali he he a przeanalizujcie ich oswiadczenia majatkowe gdzie to sie ..

z bliska
z bliska
3 lata temu

I tym sposobem pańscy koledzy Radni zrobili Pana w CIULA. Panie Wasiłowski. Atak w ogóle, czytając wywody Pana OŚLIZLOKA, można powiedzieć jedno cytując znane słowa. Szanowni Państwo Radni WAM WSZYSTKIM CZAS KURY SZCZAĆ PROWADZAĆ, A NIE ZAJMOWAĆ SIĘ POLITYKĄ SAMORZĄDOWĄ.

Mława
Mława
3 lata temu
Reply to  z bliska

A tak żeby oddać sprawiedliwość to przypomnijcie sobie Państwo Radni kto od początku kadencji zabiegał o boisko przy szkole 7.Nie kto inny tylko p.Kacprzak .Wielokrotnie na każdej sesji podkreślał brak boiska .Niestety p.Burmistrz wtedy był głuchy .Szkoda że wcześniej nie uaktywnili się Radni .Ale rozumiem czas wyborów blisko trzeba się pokazać .Mam nadzieję że wyborcy zapamiętają kto tak naprawdę starał się żeby dzieci z osiedla mieli gdzie pograć w piłkę .

///
///
3 lata temu
Reply to  Mława

oczywiście że P. Kasprzak

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

WYDZIAŁ GOSPODARKI NIERUCHOMOŚCIAMI I PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO
WYDZIAŁ INWESTYCJI
WIELOOSOBOWE STANOWISKO DS. ROZWOJU I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
JEDNOSTKA REALIZUJĄCA PROJEKT
GŁÓWNY SPECJALISTA DS. ARCHITEKTURY – ARCHITEKT MIEJSKI
Przepraszam, Panie burmistrzu, czy w tych wydziałach nie macie państwo zatrudnionego żadnego budowlańca z uprawnieniami do kosztorysów. Kiedyś takowe stanowiska albo wydziały były i taki budowlaniec mógł sporządzić wstępny kosztorys za pieniądze pobierane na swoje wynagrodzenia, które także jest z naszych kieszeni, a pan dodatkowo wyciąga rękę i grzebie w naszych kieszeniach bez przyzwolenia i wyciąga z nich dodatkowe pieniądze na projekty, kosztorysy, na organizowanie imprez miejskich przez firmy zewnętrzne, bo zatrudnia pan specjalistów, którzy na niczym się nie znają.
Kto to słyszał, żeby imprezy muzyczne odbywały się w muzeum czy muzeum to klub? klubokawiarnia? czy jeszcze coś innego?
Wszystko zostało sprzedane: cały majątek miejski prawie, wszystkie działki miejskie dla deweloperów, i powstają teraz takie cuda jak makabryła czy bloki w środku osiedla domków jednorodzinnych.
Och czara się chyba przelała.

34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x