Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Będzie dodatkowy parking przy szkole „siódemce”


Miasto zainwestuje 40 tysięcy złotych w budowę parkingu przy Szkole Podstawowej nr 7. Tym samym spełni się jeden, „ten mniejszy” z postulatów radnego Henryka Kacprzaka, który wielokrotnie apelował, wnioskował i prosił o zaplanowanie środków w budżecie miasta na remont boiska przy tej szkole, a w ostatnim czasie również o budowę dodatkowego parkingu.

Problem parkowania w okolicach Szkoły Podstawowej nr 7 nie jest nowy. Doskonale wiedzą o nim zarówno władze miasta, dyrekcja szkoły jak też policja. Najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w godzinach porannych, kiedy to rodzice przywożą dzieci do szkoły autami. Sytuacji tej nie diametralnie nie zmieniły dotychczas podjęte działania, jak choćby zmiana organizacji ruchu na jednokierunkowy na ulicy Sportowej pomiędzy Mariacką a Ordona. Nie pomogły też pojawiające się tam w największym natężeniu ruchu kontrole policji.

Według radnego Kacprzaka sytuację na pewno poprawi stworzenie możliwości parkowania pojazdów nauczycieli i pracowników szkoły w innym miejscu. Radny jeszcze na jesieni ubiegłego roku, w uzgodnieniu z dyrekcją szkoły nawet takie miejsce wskazał. Mogłoby to być zaplecze szkoły przy bramie od strony ulicy Mazurskiej. Czy budowa parkingu na terenie szkoły znacząco zmieni sytuację komunikacyjną przed szkołą i poprawi bezpieczeństwo, okaże się za jakiś czas. Na pewno jednak tego bezpieczeństwa nie pogorszy.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

12
KOMENTARZE

avatar
1500
Reptilus
Gość
Reptilus

Panie Henryku Galaktyka czekać wieczność nie będzie na Pana. Niech Pan siada do Wielkiego wozu i smaruje w kierunku Andromedy. Draco czekają w swych Vimanach i lećta w siną dal.

Ufoludek
Gość
Ufoludek

Pan Henryk jest z innej galaktyki i parking będzie galaktyczny jak i wypowiedzi pana radnego które są niezwykle kwieciste

Maja
Gość
Maja

Panie Heniu to kolejna zasługa Pana.Dziekujemy

Milena
Gość
Milena

Pan Kacprzaks na burmistrza.

wyborca
Gość
wyborca

No tak. Radny przypisze tylko sobie zasługi. Prawda jest taka, że już dawno temu burmistrz na którejś sesji RM podał do wiadomości decyzję w sprawie budowy parkingu, którą uzgodnił z nowym dyrektorem.

lenka
Gość
lenka

przy szkole nr 6 też nie ma parkingu,samochody stoją na ulicy.

wyborca
Gość
wyborca

OOOO – wybory się zbliżają.

kos
Gość
kos

Brawo radny Kacprzak .W końcu wysłuchano głosu rozsądku ,szkoda że z boiskiem przy szkole nr 7 idzie bardzo opornie .Ale mieszkańcy osiedla OKM wierzą w Pana .Proszę się nie poddawać i walczyć o dobro dzieci z osiedla (i nie tylko ).
.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

brawo Heniu. Najlepszy radny w tej marnej Radzie

Aneta
Gość
Aneta

W Naszym mieście nikt poważnie nie podchodzi do problemu z parkingami i usprawnienia ruchu samochodowego. Zobaczcie co się dzieje przed innymi szkołami, problem też jest widoczny przy nowych blokach i dojazdach do marketów. W Mławie potrzebujemy kilku dużych parkingów jak tlenu do oddychania, bo niedługo staniemy wszyscy w jednym dużym korku. Zakup samochodu to nie jest już jak kiedyś wielki wydatek. Często w rodzinach są dwa. A pomysł z tym parkingiem za szkołą 7 może i dobry, tylko czy ktoś tam będzie wjeżdżał rano jak na szybko dzieci aby chce podrzucić i dalej jedzie do pracy ? Zobaczymy.

Kolega
Gość
Kolega

Pani Aneto, proszę czytać ze zrozumieniem. Parking za szkołą ma służyć nauczycielom i pracownikom szkoły by stworzyć miejsce przed szkołą

ramzes
Gość
ramzes

Odnośnie parkingów w Mławie to miedzy Carrefourem a Targową jest wystarczająco duży plac który można przeznaczyć na parking na kilkadziesiąt samochodów. Do tego dość spory plac jest też na rogu Dudzińskiego i Leśnej. Rozumiem że są też inne poważne wydatki ale chyba zwykłe wyrównanie terenu i ewentualne wysypanie jakiegoś tłucznia aż tak gigantycznymi wydatkami nie są? Skoro stać nas na plac zabaw za milion złotych to dlaczego nie możemy zorganizować parkingów na tych placach? I to dość blisko centrum (gdzie panuje największy ruch). A może poczekamy jak zwykle na serie wypadków i nieszczęść przez zaparkowane byle gdzie auta? Podobnie było… Czytaj więcej »