Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Będzie dodatkowy parking przy szkole „siódemce”


Miasto zainwestuje 40 tysięcy złotych w budowę parkingu przy Szkole Podstawowej nr 7. Tym samym spełni się jeden, „ten mniejszy” z postulatów radnego Henryka Kacprzaka, który wielokrotnie apelował, wnioskował i prosił o zaplanowanie środków w budżecie miasta na remont boiska przy tej szkole, a w ostatnim czasie również o budowę dodatkowego parkingu.

Problem parkowania w okolicach Szkoły Podstawowej nr 7 nie jest nowy. Doskonale wiedzą o nim zarówno władze miasta, dyrekcja szkoły jak też policja. Najtrudniejsza sytuacja ma miejsce w godzinach porannych, kiedy to rodzice przywożą dzieci do szkoły autami. Sytuacji tej nie diametralnie nie zmieniły dotychczas podjęte działania, jak choćby zmiana organizacji ruchu na jednokierunkowy na ulicy Sportowej pomiędzy Mariacką a Ordona. Nie pomogły też pojawiające się tam w największym natężeniu ruchu kontrole policji.

Według radnego Kacprzaka sytuację na pewno poprawi stworzenie możliwości parkowania pojazdów nauczycieli i pracowników szkoły w innym miejscu. Radny jeszcze na jesieni ubiegłego roku, w uzgodnieniu z dyrekcją szkoły nawet takie miejsce wskazał. Mogłoby to być zaplecze szkoły przy bramie od strony ulicy Mazurskiej. Czy budowa parkingu na terenie szkoły znacząco zmieni sytuację komunikacyjną przed szkołą i poprawi bezpieczeństwo, okaże się za jakiś czas. Na pewno jednak tego bezpieczeństwa nie pogorszy.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

12 - liczba komentarzy w artykule "Będzie dodatkowy parking przy szkole „siódemce”"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Reptilus
Gość

Panie Henryku Galaktyka czekać wieczność nie będzie na Pana. Niech Pan siada do Wielkiego wozu i smaruje w kierunku Andromedy. Draco czekają w swych Vimanach i lećta w siną dal.

Ufoludek
Gość

Pan Henryk jest z innej galaktyki i parking będzie galaktyczny jak i wypowiedzi pana radnego które są niezwykle kwieciste

Maja
Gość

Panie Heniu to kolejna zasługa Pana.Dziekujemy

Milena
Gość

Pan Kacprzaks na burmistrza.

wyborca
Gość

No tak. Radny przypisze tylko sobie zasługi. Prawda jest taka, że już dawno temu burmistrz na którejś sesji RM podał do wiadomości decyzję w sprawie budowy parkingu, którą uzgodnił z nowym dyrektorem.

wpDiscuz