Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Do dwóch razy sztuka. Jest wykonawca placu zabaw w miejskim parku


Miasto po raz drugi ogłosiło przetarg na wyłonienie wykonawcy placu zabaw w miejskim parku. Pierwsze postępowanie zostało unieważnione, gdyż jedyny oferent zaproponował kwotę niemal 1,1 mln zł, co znacznie przekraczało zaplanowany na to zadanie budżet. W drugim przetargu, oferty złożyły trzy firmy, w tym ten sam oferent, który ubiegał się o to zadanie za pierwszym razem. Tym razem jego oferta jest najniższa a ponadto mieści się już w kwocie, jaką miasto ma zaplanowaną.

W drugim postępowaniu przetargowym wpłynęły trzy oferty. Pierwszą złożyła firma Garden Designers z Lublina, która ubiegała się już o to zamówienie. Tym razem zaoferowała 917 519,40 zł. Kolejne oferty złożyły: AG-COMPLEX Sp. Z.o.o z Warszawy na kwotę 1 196 869,27 zł i Novum Spółka Z.o.o Sp. Komandytowa  ze Szczytna na kwotę 949 999,01 zł. Wygląda więc, że miasto nie będzie miało problemów z wybraniem wykonawcy.

Tak jak w pierwszym zamówieniu miasto przeznaczyło na realizację tego zadania kwotę 950 tys. zł. Termin wykonania pozostaje nie zmieniony. Plac powstanie do 30 września 2018 r.

Plac ma być umiejscowiony w parku od strony ulicy Sienkiewicza za kortami . Wraz z infrastrukturą zajmował będzie powierzchnię ponad 630 m kw, zaplanowane jest ogrodzenie i oświetlenie. Wyposażenie stanowić będą urządzenia zabawowo-sprawnościowe oraz elementy małej architektury. Pojawić się tu miały: linarium, urządzenia zabawowe typu „Panna”  i „Surfy”, kilkanaście urządzeń siłowni na wolnym powietrzu, a dla dzieci młodszych:  piaskownica, bujaczek sprężynowy i wagowy, ważka, stateczek, huśtawka, karuzela i zestaw zabawowy.

JK

Zobacz także:

Taki plac zabaw kosztuje prawie 1,1 mln. Miastu zabrakło kasy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

avatar
1500
Outsider
Gość
Outsider

Kort, plac zabaw z lodami, fontanna, koryto dla wieprzy, skate park, kawiarnia po dworcu( pks), zniszczona fontanna, ogrodzenie jak w zoo, powycinane krzewy i starodrzew kort tenisowy dla tzw. swoich Pytam się gdzie jest konsereator zabytków. „Panie Boże widzisz, a nie grzmisz” zmieńcie tego burmistrza na litość Boską.

z bliska
Gość
z bliska

A czy w ogóle w Mławskim Ratuszu wiedzą c0 i kto to jest konserwator zabytków???

Konrad
Gość
Konrad

Zamiast pałacu ślubów, w tej popówce powinna być kawiarnia z prawdziwego zdarzenia. Mieszkańcy od kilku lat sygnalizowali taki pomysł. Tylko trzeba umieć słuchać ludzi, a nie z głową w obłokach zaprzątniętą chorymi ambicjami klapki na oczach. Wszędzie betonowa dżungla. Park wycięty do granic możliwości. Mieszkańcy nie mają odrobiny prywatności, jak na patelni są „podziwiani” przez przechodniów. I jeszcze ten plac zabaw za prawie milion zł. Bardzo dobry pomysł, szczególnie przy obecnym stanie finansów miasta. Pogratulować. Za takie pieniądze można było wybudować kilka mniejszych placów zabaw w różnych miejscach miasta.

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Moim zdaniem, to nie kawiarnia, a klubokawiarnia, miejsce w którym zarówno starsi jak i młodsi mogliby pograć w gry towarzyskie, poczytać prasę przy kawie lub herbacie, czy też odbywałyby się jakieś kameralne imprezy, np to Piano Day, bo muzeum to nie jest miejsce na muzyczne imprezy.

Mieszkanka
Gość
Mieszkanka

Coraz więcej par decyduje się na śluby cywilne, więc moim zdaniem „pałac ślubów” to fajny pomysł. My musieliśmy przesunąć ślub na inny dzień bo radni mieli spotkanie, więc teraz ludzie nie będą mieli problemu ze swoją datą

Anka
Gość
Anka

Naprawdę, straszna tragedia.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Radni spotykają się w MDK

Jarek
Gość
Jarek

Ale co co za argument? To, że coraz więcej par wybiera śluby cywilne, to może je też mieć w ratuszu, w centrum miasta. O ile Twoje dane sa prawdziwe. Ale pewnie są, bo jak w ratuszu pracujesz, to masz dane z pierwszej ręki.

Basia
Gość
Basia

świetnie, to będzie dokończenie prac w parku. pałac ślubów, drugi plac zabaw i rekreacji. park będzie jeszcze bardziej atrakcyjny

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Tak pani rzecznik ma pani rację szczegolnie tan palac ślubów za pare milionow dla kilkunastu ślubów rocznie ktore odbywają sie w urzedzie
Przypominam tylko ze ta KAMPANIA prowadzona jest na kredyt zarowno plac i popowka

Kasia
Gość
Kasia

Park powinien być parkiem. A tak to będziemy mieli coraz mniej parku w parku.

Xyz
Gość
Xyz

I tu mnie bardzo zastanawia dlaczego wladze w naszym miescie nie pytaja nas mieszkańców o tak poważne zmiany w charakterze obiektów użytkowanych przez ogół mieszkańców?
Czy takie zmiany były w programie wyborczym któregoś z kandydatów w 2014 ?. Czy glosowalismy w ciemno?

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Basieńko, park powinien być parkiem tak jak muzeum powinno być muzeum, a nie klubem rozrywkowym, bo w końcu od czego jest np. szkoła muzyczna czy też MDK. Kasiu masz rację: coraz mniej parku jest w parku: najpierw postawili budę z lodami i powiększyli Jokera, teraz Pałac ślubów – na co to komu? ile ślubów odbywa się rocznie w UM? no ile? wszystkie prawie w kościele, ale burmistrz musi sobie gabinet powiększyć, bo mu za ciasno się robi z tymi antykami, no i jeszcze parking trzeba będzie zrobić do Pałacu Ślubów. Drugi plac zabaw zupełnie zbyteczny, wystarczyłoby przy pierwszym wywalić z… Czytaj więcej »

JFK..
Gość
JFK..

A mnie zastanawia gdzie jest 50 tysi bo w uchwale budrzetowej jest 1 milion. 1000000
Na ten cel a zacytuję klasyka taka była wola rady wiec chyba trzeba ją realizować w całości a nie w 95 %

JFK..
Gość
JFK..

Znów przepraszam za budżet ale telefon uparcie wybiera rz