Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Taki plac zabaw kosztuje prawie 1,1 mln. Miastu zabrakło kasy


Koncepcja wyposażenia placu zabaw w parku

KSP Mława nabór

1 mln zł, a właściwie 950 tys.  na bogato wyposażony plac zabaw w miejskim parku to za mało. Jedyny oferent, który stanął do przetargu ogłoszonego przez ratusz, wycenił koszt budowy takiego placu na  prawie 1,1 mln zł. Burmistrz nie znalazł w budżecie dodatkowych środków i w tej sytuacji przetarg został unieważniony.

Niezbyt szczęśliwy jest początek drogi do budowy nowego, „wypasionego” placu zabaw w miejskim parku.  Inwestycja ta miała być zakończona do końca czerwca 2018 r. Przypomnijmy, że chodzi tu o ten sam plac zabaw, którego zamiar budowy emerytowany już skarbnik miasta nazwał „niefrasobliwością” i „życiem ponad stan”.  Stał się on też jednym z powodów zamiaru odwołania i zwolnienia byłego skarbnika Antczaka.

Przygotowując się do przetargu, urząd miasta koszt budowy placu oszacował na 1 mln zł. i taka kwota znalazła się w budżecie miasta na rok 2018. Burmistrz Sławomir Kowalewski, mówiąc na sesji o projekcie budżetu wyrażał nadzieję, że po przetargu koszt budowy okaże się mniejszy. Ogłaszając więc przetarg burmistrz „uszczknął” z 1 mln zł zaplanowanego na przetarg kwotę 50 tys. zł. Jak się okazało, nie miało to i tak wpływu na rozstrzygnięcie, a nadzieja na niższe koszty była płonna. Jedyna oferta złożona przez firmę Garden Designers z Lublina opiewała dokładnie na kwotę  1 095 980,98 zł.

Po unieważnieniu przetargu miasto ma dwa wyjścia. Po pierwsze może zmienić specyfikację i ująć coś z wyposażenia, tak by nie przekroczyć 1 mln zł. Drugie, to poszukać dodatkowych 100 tys. zł w budżecie, ale to chyba będzie znacznie trudniejsze, chyba że miasto uruchomi tzw. „wolne środki”. Tak czy inaczej, jeżeli plac zabaw ma być gotowy przed wyborami, potrzebne są szybkie decyzje.

Planowany plac zabaw byłby największym i najdroższym tego typu obiektem w Mławie. Umiejscowiony będzie w parku od strony ulicy Sienkiewicza za kortami . Wraz z infrastrukturą zajmował będzie powierzchnię ponad 630 m kw, zaplanowane jest ogrodzenie i oświetlenie. Wyposażenie stanowić będą urządzenia zabawowo-sprawnościowe oraz elementy małej architektury. Pojawić się tu miały: linarium, urządzenia zabawowe typu „Panna”  i „Surfy”, kilkanaście urządzeń siłowni na wolnym powietrzu, a dla dzieci młodszych:  piaskownica, bujaczek sprężynowy i wagowy, ważka, stateczek, huśtawka, karuzela i zestaw zabawowy.

JK

Zobacz także…

Będzie dodatkowy wyjazd z Kauflandu. Trwają rozmowy

W Mławie powstanie Dzienny Dom Seniora

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

34 - liczba komentarzy w artykule "Taki plac zabaw kosztuje prawie 1,1 mln. Miastu zabrakło kasy"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ech...
Gość

Kolejna innowacja w parku,ech… Z parku niedługo nie zostanie już nic.Już teraz to nie park tylko pustynia i patelnia, bardzo mi szkoda tych drzew i dawnego parku.

Anonimowo
Gość

Odnośnie drzew masz rację, tamte kasztany to były drzewa, park z zewnątrz wyglądał pięknie, ale…
w deszczowe dni to już była masakra: smród mokrych ptasich piór i ptasich kupek, a tak to w tamtym parku nie była nawet gdzie usiąść, bo prawie wszystkie ławki obsrane. Nie oszukujmy się. Kasztany wyglądały ślicznie tylko wiosną, bo potem miały liście nakrapiane ptasi kałem.
I tak źle, i tak niedobrze – jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził.

Jolka
Gość
Co za dziwy, co za dziwy ?! Naprawdę, nie powstydziłby się tych bajek Hans Christian Andersen. Tak kręcą, kombinują w tej Mławie z tymi przetargami i projektami że aż w oczy kole. Oczyszczalnia, kładka, MKM- Mobilis, teraz ten SUPER DUPER Plac Zabaw. Niech ktoś wreszcie zgłosi te sprawy gdzie trzeba. Robią co chcą. Miasto powinno z wolnej stopy, własnymi siłami wybudować plac zabaw, zakupić sprzęty, a nie płacić taką KASĘ za wykonanie obcej firmie. Daję głowę, że jeżeli byłoby pospolite ruszenie wśród mieszkańców, to nie jeden dla dzieci pomógłby w różny sposób. Czy jakieś materiały budowlane, transport czy siła robocza.… Czytaj więcej »
Zagadka
Gość

Czy ktoś wie o co chodzi z 4 funkcjami wchodzenia przez drzwi?

Jarek
Gość

To ja może mały cytat z byłego skarbnika miasta Henryka Antczaka:
Zdaniem skarbnika dobra koniunktura gospodarcza zarówno w kraju, jak i w Mławie nie daje powodu „do tak dużego zadłużania się miasta i przejadania naszej przyszłości”. Natomiast finansowanie budowy placu zabaw w parku miejskim (koszt 1 mln zł) z emisji obligacji i spłacanie długu za 10 lat to według niego „najbardziej jaskrawy przykład niefrasobliwości i życia ponad stan”.

modo
Gość

może projekt zbyt bogato wyszedł.autorzy w 2015 dostali informacje, że mają zrobić „gruby” projekt , to zrobili. fundusze można było załatwić, 2lata miał wydział inwestycji na znalezienie dofinansowania ew. SPONSORA, może w ramach Partnerstwa PP. teraz kolej na „przygotowanie” przetargu, tylko nie wiadomo czy przyszły „zwycięzca” ze Szczytna czy Prabut zadowoli się dużą bańką. plac musi powstać bo to długo oczekiwane „dziecko” zostało już „poczęte”. falstart przy „porodzie” nikogo już chyba nie dziwi, a i tak musi „rozwiązanie ” nastąpić przed wyborami bo głosy są potrzebne. zapłacimy WSZYSCY czy nam się to podoba czy nie…

wpDiscuz