Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Taki plac zabaw kosztuje prawie 1,1 mln. Miastu zabrakło kasy


Koncepcja wyposażenia placu zabaw w parku


1 mln zł, a właściwie 950 tys.  na bogato wyposażony plac zabaw w miejskim parku to za mało. Jedyny oferent, który stanął do przetargu ogłoszonego przez ratusz, wycenił koszt budowy takiego placu na  prawie 1,1 mln zł. Burmistrz nie znalazł w budżecie dodatkowych środków i w tej sytuacji przetarg został unieważniony.

Niezbyt szczęśliwy jest początek drogi do budowy nowego, „wypasionego” placu zabaw w miejskim parku.  Inwestycja ta miała być zakończona do końca czerwca 2018 r. Przypomnijmy, że chodzi tu o ten sam plac zabaw, którego zamiar budowy emerytowany już skarbnik miasta nazwał „niefrasobliwością” i „życiem ponad stan”.  Stał się on też jednym z powodów zamiaru odwołania i zwolnienia byłego skarbnika Antczaka.

Przygotowując się do przetargu, urząd miasta koszt budowy placu oszacował na 1 mln zł. i taka kwota znalazła się w budżecie miasta na rok 2018. Burmistrz Sławomir Kowalewski, mówiąc na sesji o projekcie budżetu wyrażał nadzieję, że po przetargu koszt budowy okaże się mniejszy. Ogłaszając więc przetarg burmistrz „uszczknął” z 1 mln zł zaplanowanego na przetarg kwotę 50 tys. zł. Jak się okazało, nie miało to i tak wpływu na rozstrzygnięcie, a nadzieja na niższe koszty była płonna. Jedyna oferta złożona przez firmę Garden Designers z Lublina opiewała dokładnie na kwotę  1 095 980,98 zł.

Po unieważnieniu przetargu miasto ma dwa wyjścia. Po pierwsze może zmienić specyfikację i ująć coś z wyposażenia, tak by nie przekroczyć 1 mln zł. Drugie, to poszukać dodatkowych 100 tys. zł w budżecie, ale to chyba będzie znacznie trudniejsze, chyba że miasto uruchomi tzw. „wolne środki”. Tak czy inaczej, jeżeli plac zabaw ma być gotowy przed wyborami, potrzebne są szybkie decyzje.

Planowany plac zabaw byłby największym i najdroższym tego typu obiektem w Mławie. Umiejscowiony będzie w parku od strony ulicy Sienkiewicza za kortami . Wraz z infrastrukturą zajmował będzie powierzchnię ponad 630 m kw, zaplanowane jest ogrodzenie i oświetlenie. Wyposażenie stanowić będą urządzenia zabawowo-sprawnościowe oraz elementy małej architektury. Pojawić się tu miały: linarium, urządzenia zabawowe typu „Panna”  i „Surfy”, kilkanaście urządzeń siłowni na wolnym powietrzu, a dla dzieci młodszych:  piaskownica, bujaczek sprężynowy i wagowy, ważka, stateczek, huśtawka, karuzela i zestaw zabawowy.

JK

Zobacz także…

Będzie dodatkowy wyjazd z Kauflandu. Trwają rozmowy

W Mławie powstanie Dzienny Dom Seniora

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
34 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ech...
Ech...
4 lata temu

Kolejna innowacja w parku,ech… Z parku niedługo nie zostanie już nic.Już teraz to nie park tylko pustynia i patelnia, bardzo mi szkoda tych drzew i dawnego parku.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Ech...

Odnośnie drzew masz rację, tamte kasztany to były drzewa, park z zewnątrz wyglądał pięknie, ale…
w deszczowe dni to już była masakra: smród mokrych ptasich piór i ptasich kupek, a tak to w tamtym parku nie była nawet gdzie usiąść, bo prawie wszystkie ławki obsrane. Nie oszukujmy się. Kasztany wyglądały ślicznie tylko wiosną, bo potem miały liście nakrapiane ptasi kałem.
I tak źle, i tak niedobrze – jeszcze się taki nie narodził coby wszystkim dogodził.

Jolka
Jolka
4 lata temu

Co za dziwy, co za dziwy ?! Naprawdę, nie powstydziłby się tych bajek Hans Christian Andersen. Tak kręcą, kombinują w tej Mławie z tymi przetargami i projektami że aż w oczy kole. Oczyszczalnia, kładka, MKM- Mobilis, teraz ten SUPER DUPER Plac Zabaw. Niech ktoś wreszcie zgłosi te sprawy gdzie trzeba. Robią co chcą. Miasto powinno z wolnej stopy, własnymi siłami wybudować plac zabaw, zakupić sprzęty, a nie płacić taką KASĘ za wykonanie obcej firmie. Daję głowę, że jeżeli byłoby pospolite ruszenie wśród mieszkańców, to nie jeden dla dzieci pomógłby w różny sposób. Czy jakieś materiały budowlane, transport czy siła robocza. Tylko trzeba CHCIEĆ, a nie szastać pieniędzmi na prawo i lewo. Dług rośnie, obligacje, kredyty tylko tak dalej. Czekamy na więcej…

Zagadka
Zagadka
4 lata temu

Czy ktoś wie o co chodzi z 4 funkcjami wchodzenia przez drzwi?

Jarek
Jarek
4 lata temu

To ja może mały cytat z byłego skarbnika miasta Henryka Antczaka:
Zdaniem skarbnika dobra koniunktura gospodarcza zarówno w kraju, jak i w Mławie nie daje powodu „do tak dużego zadłużania się miasta i przejadania naszej przyszłości”. Natomiast finansowanie budowy placu zabaw w parku miejskim (koszt 1 mln zł) z emisji obligacji i spłacanie długu za 10 lat to według niego „najbardziej jaskrawy przykład niefrasobliwości i życia ponad stan”.

modo
modo
4 lata temu

może projekt zbyt bogato wyszedł.autorzy w 2015 dostali informacje, że mają zrobić „gruby” projekt , to zrobili. fundusze można było załatwić, 2lata miał wydział inwestycji na znalezienie dofinansowania ew. SPONSORA, może w ramach Partnerstwa PP. teraz kolej na „przygotowanie” przetargu, tylko nie wiadomo czy przyszły „zwycięzca” ze Szczytna czy Prabut zadowoli się dużą bańką. plac musi powstać bo to długo oczekiwane „dziecko” zostało już „poczęte”. falstart przy „porodzie” nikogo już chyba nie dziwi, a i tak musi „rozwiązanie ” nastąpić przed wyborami bo głosy są potrzebne. zapłacimy WSZYSCY czy nam się to podoba czy nie…

Hi hi
Hi hi
4 lata temu

Niech zrobią park na Wólce.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu

Jak to jest Panie Burmistrzu.. Kiedy Skarbnik Antczak wytknął brak starań o środki unijne do realizacji wybranych inwestycji oraz „niefrasobliwość i życie ponad stan”. Pan stwierdził że wszystko jest ok a także, że RIO pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu. Teraz nagle brak zaledwie 100 000 przy 1 000 000 komplikuje sytuację? Przecież podobno finanse Mławy są na „bezpiecznym poziomie”?

mariuszb
mariuszb
4 lata temu

Chej a moze zloza sie mieszkancy jak miasta i burmistrza nie stac dzieciom zrobic plac zabaw ?!

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  mariuszb

Mieszkańcy to o ile się nie mylę to w tym mieście się składają nawet na wynagrodzenie burmistrza i innych urzędników oraz na diety radnych i jeszcze mało?
jakżeś taki szczodry to sam sypnij kasą jak pewien bezdomny z Warszawy sypnął Rydzykowi

Kkkk
Kkkk
4 lata temu
Reply to  mariuszb

Mieszkańcy już się złożyli czy chcieli czy nie.

Wacek z Bielaw
Wacek z Bielaw
4 lata temu

Toć dajta chłopoju spokój. Łun dla Nas taki szczodry i dobry. Łun purzundny jest i wesoł. Nawet zrobi wszyćko jak brakuje piniondzy. Takiego to ponoć z grumicą szukajta.

mirek
mirek
4 lata temu

za rządów PiS wszystko szybko drożeje

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  mirek

Jeżeli płace są podnoszone, to i drożeje – to chyba normalne w gospodarce rynkowej.

Nikt
Nikt
4 lata temu
Reply to  mirek

Oj mirku czyli co?
Ogladasz po wska reklamę juz wszyscy wiedzą że opierala sie na kłamstwie czyly świadomym użyciu nieprawdziwych informacji
Tak samo ty mirku usilujesz cos sugerowac tyle ze społeczeństwo w Naszym kraju stało sie nieczułe na taką manipulację nie zieje sztuczną nienawiścią do PiS u. Wiec mozesz sobie odpuścić
Zapytaj lepiej czy ludzie chcą powrotu do władzy PO
I na koniec próbujesz odwrócić kota ogonem i zepchnąć dyskusję na boczne tory ludzie pytają na co mialo być 50 000. Z kredytu na plac zabaw a ty straszysz PiS em
Oj Pani Kracik. Zle te szkolenia prowadziła

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  Nikt

Zadajesz na forum pytanie więc odpowiadam. Społeczeństwo w naszym Kraju jest nie czułe / to efekt 500+/ ale po woli zaczyna się budzić z letargu i nie może już patrzeć na takie przewały jak robi PIS /vide nagrody po 80.000,tys dla ministrów/. W obecnym czasie już nie trzeba tak bardzo straszyć pis-em, pis straszy swymi nie trawionymi decyzjami, a największy strach nie tylko wśród Polaków ale także na arenie między narodowej sieje PREMIER RZĄDU POLSKIEGO A czy ludzie chcą powrotu do władzy PO, tak chcą, tylko bez SCHETYNY i nie w Mławskim wydaniu. TAK JESZCZE CHWILA I PIS BĘDZIE NA BOCZNYM TORZE, W/G sondaży 85% Polaków zamierza wziąć udział w najbliższych wyborach, oj będzie się działo, będzie się działo!!!!

Nikt
Nikt
4 lata temu
Reply to  mławianin 1

Z czego 48 % chce głosować na PiS
Miłe na P O prawie 13% widac tą niechęć do PiS u oj widać
Chlopie obudź się wiem ze masz piekny sen ale czas wstawać
Ministrowie tak otrzymali premie tak jak otrzymuja inni co do wymiaru możemy podyskutowac ale robia to legalnie nie na ławce w parku jak pani s czy cmentarzu czy w Sowie.
Jesli ciezka praca niski deficyt
Sciagalnosc podatkow odbudowa LOT
Kopalnie stocznie wykup PKO wojska OT. Przynosi to realne zyski wiec sa i premie jak w firmi
Wiem ze ciezko Ci zrozumiec
Ps uderz w mirka a mławianin 1 sie odezwie nie zmieniłeś niku
I nie wiem czemu ciagle zbaczasz na tematy PIS raczej na lokalnych portalach chcemy dyskutowac o sprawach lokalnych wiec daj sobie chlopi luz

Nikt
Nikt
4 lata temu
Reply to  Nikt

I tak na dobitke mławianinie1 mirku
stają bony na święta i do tego dostają jeszcze nie byle jakie nagrody. Tak o swoich pracowników dba Ewa Kopacz. Lekką ręką rozdała nagrody za 2014 rok, a było to ponad 95 mln zł
Źródło Niezależna.

z bliska
z bliska
4 lata temu
Reply to  Nikt

mlawianinie 1 PRZESTAŃ Z TYM NIEUKIEM PROWADZIĆ POLEMIKĘ BO TO NAWIEDZONY PISOWIEC, będzie pisał to co mu ślina na język przyniesie. Przeczytaj jeszcze raz swe posty, bo piszesz okropne głupoty. Czytaj dalej Niezależną, karnowskich, Ziemkiewiczów, i wielu innych a podobnych do ciebie nawiedzonych BAŁWANÓW, wybrałeś sobie trafny nick, tak jesteś nikim.

Aninim
Aninim
4 lata temu
Reply to  z bliska

Z bliska = mławianin = mławianin 1 – kurczę, już sam ze sobą prowadzisz dyskusję, bo brak ci argumentów PO-wcu?
Nie podam swojego nicka, bo zaraz się do mnie przyczepisz, ale… szkoda słów…

A.K.
A.K.
4 lata temu
Reply to  z bliska

Kolejny nick Pana numer jeden. Skończ waść, wstydu oszczędź!!! ☺

Z bliska,mlawiani 1, dzidek i.t.d
Z bliska,mlawiani 1, dzidek i.t.d
4 lata temu
Reply to  A.K.

Tak kończę, bo naprawdę wstyd mi z takimi nierozgarniętymi TŁUKAMI DYSKUTOWAĆ BUJAJCIE SIĘ WE WŁASNYM SOSIE PRAWI I SPRAWIEDLIWY, Ja kończę swoje pisanie was już nic rozumu nie nauczy!!! Otrzezwiejecie jak wam się wody w uszy naleje, oby jak najszybciej….PAMIĘTAJCIE JUŻ RAZ TO PISALEM ŻE WSTYD TO JEST KRASĆ ALBO Z D**Y SPAŚĆ. ani jedno ani drugie mnie nie dotyczy, was moralizatorzy owszem – te rady które mi dajecie zachowajcie dla siebie. Przy takich osobnikach jak NIKT, ANONIM, I NIE TYLKO Mława dalej będzie wyglądać tak jak wygląda. A większość z was przybyszy z okolicznych gmin, nic nowego do miasta nie wniesie. Kończąc uważam że madrym ludfziom wystarczą dwa słowa, a głupim to i wielostronicowy referat nie wystarczy…OSOBIŚCIE MOGĘ CZUĆ SIĘ PRZEGRANYM, ŻE USTĘPUJE TAKIEJ GAWIEDZI, ale mimo wszystko nie czuje się skończonym….Już nigdy na tym portalu nie będę pisał postów pod żadnym nickiem….Uważam że w waszych akcjach pisowskie dyplomatoły, szkoda jest Mławy na pouczanie i rządy dyktatury pisowskich ciemniaków, taka jest rzeczywistość….

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

NARESZCIE – bardzo mądra decyzja, tylko nie chce się w to za bardzo wierzyć, że od tak darujesz sobie swe wywody.
Ciekawe jakich teraz pseudonimów będziesz używał, ale to i tak wyjdzie, bo ty charakteru nie zmienisz i zawsze twoje posty są nastawione przeciwko innym komentującym.

A.K.
A.K.
4 lata temu

Szybko się uczysz, możliwe że jeszcze z Prezesem będziesz oglądać w Sejmie atlas kotów. Rozumiem, ze 500 plus nigdy sie nie zhanbisz to jednak coś Was łączy. Brakowało Cię od ostatniego focha.

Nikt
Nikt
4 lata temu
Reply to  z bliska

O typowa postawa po wca. Wszyscy do okola debile tylko my tu jedyni oswieceni zdolni robic wałki my tylko mozemy zajmowac stołki ludzie jaka w was nienawiść brakuje argumentow to inwektywy a mieszkaniec teraz to az z 3 nikow piszesz. No tak to faktycznie po ma szanse na wygrana pisz z 6 to bedzie was 6 razy wiecej
Ps niezalezna dane z kprm

A.K.
A.K.
4 lata temu
Reply to  Nikt

Klasyczny przypadek postawy ,,usmarkać się się do pasa a się nie dać „. Przynajmniej konsekwentnie broni swoich poglądów do końca. Mnie najbardziej irytują lokalni politycy, którzy zmieniają płaszczyk w zależności od notowań jakiejś partii politycznej. Chodzą tacy przed wyborami i zbierają podpisy. Zwyczajnie mówię – ja się pod tym nie podpiszę. Polityka umorusała niejednego fajnego gościa.

Nikt
Nikt
4 lata temu
Reply to  z bliska

He he uczony po wcu co slina na jezyk przyniesie to sie mówi
Chyba ze wy w po jezykiem piszcie

JFK..
JFK..
4 lata temu

Zaraz zaraz cos tu smiedzi i to nie mniej niż poprzednio
Planuje sie 1000 000 a przetarg ogłasza na 950 000 nasowa sie pytanie na co miało być 50 000 zł na jaki cel miały byc przeznaczone ? Wiem ze pani rzecznik nie odpowie moze redakcja uzyska odpowiedź?
Przypomne tylko ze na ten cel emitujemy publikacje 1 000 000. Wiec robi sie to bardziej dziwne .
I jeszcze jedno pytanie co z elitarnym klubem tenisowym w parku czyj jest grunt bedzie remontowany czy pozostanie rodem z PRL

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu

No co to jest 100 tys.zł więcej panie burmistrzu?
100tys.zł we wte czy w tamte stronę to przecież tylko 10% sumy.
Bardziej mnie interesuje te 5% sumy, którą pan uszczknął z planowanego kosztu owego placu.
Na co pan to uszczknął?????
Zrobiono jeden projekt placu – plac wyszedł za drogi.
Teraz zrobi się następny projekt placu, żeby wyszło taniej.
Ile pieniędzy z naszych kieszeni poszło na ów projekt (kolejny już), który za chwilę trafi do niszczarki?
Czyż skarbnik nie miał racji? wytykając panu niefrasobliwość – no, ale prawda w oczy kole.

Jarząbek
Jarząbek
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Tylko niech pani rzecznik nie stwierdzi, że na wycieczkę 4 panów do Niemiec, w zasadzie chyba wycieczkę krajoznawczą.
Wycieczka odbyła się w końcu stycznia, a do tej pory nic nie zostało podane odnoście konkretnych ustaleń między władzami obu miast.
Czy to była może wycieczka dla upamiętnienia ofiar Holokaustu?

mławianin 1
mławianin 1
4 lata temu
Reply to  Jarząbek

Tak Skarbnik Antczak miał wiele racji, i jeszcze nie takie kwiatki wyjdą z działalności BURMISTRZA, poczekajmy cierpliwości jak nie wiesz na co burmistrz uszczknął te 50,000 tys to ci powiem prawdopodobnie na wycieczkę do „niby miasta partnerskiego” w Niemczech, wycieczkę której kosztami powinno być obciążonych tych 4 Panów, a że ileś tam pieniędzy poszło z budżetu na projekt, to mało ważne, Pan burmistrz ma gest sam za to nie płaci z własnej kieszeni. Myślę że warto aby mławscy dziennikarze zainteresowali się tym która to pracownia,tak ochoczo realizuje projekty—które idą do niszczarki. na przestrzeni 12 lat warto by się dowiedzieć ile tych projektów było i jaki by koszt.

Stasiek
Stasiek
4 lata temu

Projekt, a w tym kosztorys inwestorski, został wykonany jakiś czas temu. W ostatnich miesiącach ceny w budownictwie wzrosły i podobny problem jest obserwowany na wielu przetargach. Przede wszystkim wzrosły ceny pracy. Drożeją więc także materiały budowlane, których koszt wytworzenia z tych samych powodów również wzrósł.

Coś o 13 Radzie
Coś o 13 Radzie
4 lata temu

Tacy to specjaliści, co nawet konkursu nie potrafią ustawić.

Kkkk
Kkkk
4 lata temu

To może niech mamusie dołożą, tak szaleją na punkcie tego placu to maja pole do popisu. Chyba nie będą żałować własnym dzieciom z własnych kieszeni

34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x