Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo
meblolux

Od burmistrza do starosty. Mieszkańcy proszą o chodnik na Szreńskiej


Wielu mieszkańców ulicy Szreńskiej chodzi nią pieszo. Pieszo lub rowerami jeżdżą tą ulicą działkowicze. Równocześnie jest to droga wylotowa z Mławy, bardzo ruchliwa i jeździ nią wiele samochodów. W styczniu tego roku właśnie na Szreńskiej doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniósł pieszy idący poboczem tej drogi. 22 marca, na sesję rady powiatu przyszła delegacja mieszkańców, aby prosić starostę o wspólne działania z burmistrzem, aby chodnik tam powstał.

– Od lat nie ma chodników co jest tragedią. Były dwa wypadki śmiertelne. Pobocze jest nierówne, nawet poboczem nie można chodzić, no i chcielibyśmy, żeby te chodniki były. Ulica jest niedoświetlona. Przystanek został zniszczony już cztery czy pięć lat temu, nikt się nie zainteresował żeby naprawić. Powstały tam zakłady, sklep, stolarnia, kurniki. Dużo pracowników przychodzi od pociągu. Nie ma ograniczenia prędkości. Są tam działki, powstało nowe osiedle domków. Autobus też chodzi tylko do wiaduktu i zawraca. Nie ma się tam jak przedostać. Wiadomo jaki był ostatnio wypadek. I co, czekamy na więcej? Z roku na rok się nas przekłada, ale jeśli tak pan starosta powiedział, to myślę, że tak będzie.  Nam burmistrz mówi, że coś tam dołoży, no to się dogadajcie – mówiła jedna z przedstawicielek mieszkańców.

Wolę współpracy burmistrza z powiatem potwierdziła radna Elżbieta Bieńkowska, która odczytała pismo burmistrza, będące odpowiedzią na jej wniosek z początku marca tego roku m.in. w sprawie wykonania chodnika. Starosta Włodzimierz Wojnarowski zadeklarował, że podejmie rozmowę z burmistrzem i powiat wykona taki chodnik jeszcze w tym roku.

– Koncepcję chodnika mieliśmy przygotowaną już wcześniej, ale krawiec kraje tak jak mu materiału staje i zawsze nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkich potrzeb mieszkańców. Na tym odcinku 850 metrów jest koncepcja, żeby ułożyć chodnik jednostronnie o szerokości 1,5 metra. Szacujemy, że koszt wyniósłby ok. 200 tys. zł. Jeśli jest deklaracja pana burmistrza, że tak jak inne samorządy wniesie swój wkład finansowy w wysokości połowy kosztów budowy, to myślę, że jesteśmy w stanie w ramach tej kwoty 300 tys. , którą mamy  na realizację zadań w granicach miasta 100 tys. jesteśmy w stanie przeznaczyć na to zadanie – deklarował starosta Wojnarowski.

W tak szybkie rozwiązanie problemu powątpiewał radny Witold Okumski, który przypomniał, że to właśnie on pierwszy po śmiertelnym wypadku zwracał uwagę na problem bezpieczeństwa na ulicy Szreńskiej.

– Cieszę się, że deklaracja burmistrza jest jednoznaczna. Natomiast mam wątpliwości co do drugiej strony. Bowiem 300 tys. to było porozumienie, myśmy je uchwalali i ja jestem ciekaw, czy w ramach zawartego porozumienia z miastem Mława jest wpisane i ustalone, że te 300 tys. zawiera kwotę 100 tys. na chodnik przy ulicy Szreńskiej. Jeśli tak, to dobrze. Ale nie jestem tego pewien – mówił radny Okumski.

JK

Zobacz także…

Chodnika na ulicy Szreńskiej nie będzie

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

20 - liczba komentarzy w artykule "Od burmistrza do starosty. Mieszkańcy proszą o chodnik na Szreńskiej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Też wiem
Gość

jeszccze nie wszystkie ulice do marszałkowskiej sa cacy. pojedżcie sobie ń–Nową po dziurach z prędkością 60/h. tyle tam można-wrażenia mocne. Dla auta też !

mławiak
Gość

ulica Szreńska jest drogą powiatową, a pretensje do braku chodnika należy kierować do Pana Starosty. Rodzina zmarłego w wypadku na ul.Szreńskiej powinna domagać się odszkodowania od Starostwa. Mamy sporo ulic zaniedbanych, nie posiadających chodników a należących do powiatu. Nie ma żadnej współpracy na linii miasto-powiat.

Nn..
Gość

Tak to co ktoś pisał w tym miescie burmistrz nie odpowiada za nic
To po o am burmistrz
Jesli ktos zdecydował sie na taką funkcje to ma stawac na glowie dla dobra mieszkancow nie oddychać problem od siebie i krzyczecto nie moje jak to powiedział pan burnmisztrz na spotkaniu. U kiełbinskiego sasiada sa 2 metrowe chwasty ale co a moge tak samo z ulyca jest w miescie potrzebna mieszkancom ale nic nie zrobie bo to niemoje

Anonimowo
Gość

Burmistrz jest potrzebny do robienia dobrego wrażenia, do okrągłych gadek i po prostu do reprezentacji

Miko68
Gość

Więc pamiętajcie w tym roku wybory czas przewietrzyć postawić na młodych przykład Ciechanów pozdrawiam

wiem
Gość

Nigdy nie będzie chodnika na ulicy szreńskiej (gdzie to w ogóle jest??) ponieważ nie mieszka tam żaden radny. Tyle. Dziękuję.

ted
Gość

nie do przesady -na ulicę asfaltową i chodniki czekałem 33 lata-ulica w okolicach stadionu-została zrobiona bo już wszystkie ulice do marszałkowskiej zostały zrobione wcześniej-a chodniki robić w polach to lekka przesada

Xyz
Gość

Ale tam biegaja mlawkie elyty a jeden pan na to nawet zechciał rowerem jeździć

Xyz
Gość

Ten pan z. Nazwiskiem na A

Mieszkaniec
Gość

Ten co ma teraz dużo czasu?

wpDiscuz