Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od burmistrza do starosty. Mieszkańcy proszą o chodnik na Szreńskiej


Wielu mieszkańców ulicy Szreńskiej chodzi nią pieszo. Pieszo lub rowerami jeżdżą tą ulicą działkowicze. Równocześnie jest to droga wylotowa z Mławy, bardzo ruchliwa i jeździ nią wiele samochodów. W styczniu tego roku właśnie na Szreńskiej doszło do tragicznego wypadku, w którym śmierć poniósł pieszy idący poboczem tej drogi. 22 marca, na sesję rady powiatu przyszła delegacja mieszkańców, aby prosić starostę o wspólne działania z burmistrzem, aby chodnik tam powstał.

Sprzedam Piec


– Od lat nie ma chodników co jest tragedią. Były dwa wypadki śmiertelne. Pobocze jest nierówne, nawet poboczem nie można chodzić, no i chcielibyśmy, żeby te chodniki były. Ulica jest niedoświetlona. Przystanek został zniszczony już cztery czy pięć lat temu, nikt się nie zainteresował żeby naprawić. Powstały tam zakłady, sklep, stolarnia, kurniki. Dużo pracowników przychodzi od pociągu. Nie ma ograniczenia prędkości. Są tam działki, powstało nowe osiedle domków. Autobus też chodzi tylko do wiaduktu i zawraca. Nie ma się tam jak przedostać. Wiadomo jaki był ostatnio wypadek. I co, czekamy na więcej? Z roku na rok się nas przekłada, ale jeśli tak pan starosta powiedział, to myślę, że tak będzie.  Nam burmistrz mówi, że coś tam dołoży, no to się dogadajcie – mówiła jedna z przedstawicielek mieszkańców.

Wolę współpracy burmistrza z powiatem potwierdziła radna Elżbieta Bieńkowska, która odczytała pismo burmistrza, będące odpowiedzią na jej wniosek z początku marca tego roku m.in. w sprawie wykonania chodnika. Starosta Włodzimierz Wojnarowski zadeklarował, że podejmie rozmowę z burmistrzem i powiat wykona taki chodnik jeszcze w tym roku.

– Koncepcję chodnika mieliśmy przygotowaną już wcześniej, ale krawiec kraje tak jak mu materiału staje i zawsze nie jesteśmy w stanie zrealizować wszystkich potrzeb mieszkańców. Na tym odcinku 850 metrów jest koncepcja, żeby ułożyć chodnik jednostronnie o szerokości 1,5 metra. Szacujemy, że koszt wyniósłby ok. 200 tys. zł. Jeśli jest deklaracja pana burmistrza, że tak jak inne samorządy wniesie swój wkład finansowy w wysokości połowy kosztów budowy, to myślę, że jesteśmy w stanie w ramach tej kwoty 300 tys. , którą mamy  na realizację zadań w granicach miasta 100 tys. jesteśmy w stanie przeznaczyć na to zadanie – deklarował starosta Wojnarowski.

W tak szybkie rozwiązanie problemu powątpiewał radny Witold Okumski, który przypomniał, że to właśnie on pierwszy po śmiertelnym wypadku zwracał uwagę na problem bezpieczeństwa na ulicy Szreńskiej.

– Cieszę się, że deklaracja burmistrza jest jednoznaczna. Natomiast mam wątpliwości co do drugiej strony. Bowiem 300 tys. to było porozumienie, myśmy je uchwalali i ja jestem ciekaw, czy w ramach zawartego porozumienia z miastem Mława jest wpisane i ustalone, że te 300 tys. zawiera kwotę 100 tys. na chodnik przy ulicy Szreńskiej. Jeśli tak, to dobrze. Ale nie jestem tego pewien – mówił radny Okumski.

JK

Zobacz także…

Chodnika na ulicy Szreńskiej nie będzie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
20 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Też wiem
Też wiem
3 lata temu

jeszccze nie wszystkie ulice do marszałkowskiej sa cacy. pojedżcie sobie ń–Nową po dziurach z prędkością 60/h. tyle tam można-wrażenia mocne. Dla auta też !

mławiak
mławiak
3 lata temu

ulica Szreńska jest drogą powiatową, a pretensje do braku chodnika należy kierować do Pana Starosty. Rodzina zmarłego w wypadku na ul.Szreńskiej powinna domagać się odszkodowania od Starostwa. Mamy sporo ulic zaniedbanych, nie posiadających chodników a należących do powiatu. Nie ma żadnej współpracy na linii miasto-powiat.

Nn..
Nn..
3 lata temu
Reply to  mławiak

Tak to co ktoś pisał w tym miescie burmistrz nie odpowiada za nic
To po o am burmistrz
Jesli ktos zdecydował sie na taką funkcje to ma stawac na glowie dla dobra mieszkancow nie oddychać problem od siebie i krzyczecto nie moje jak to powiedział pan burnmisztrz na spotkaniu. U kiełbinskiego sasiada sa 2 metrowe chwasty ale co a moge tak samo z ulyca jest w miescie potrzebna mieszkancom ale nic nie zrobie bo to niemoje

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Nn..

Burmistrz jest potrzebny do robienia dobrego wrażenia, do okrągłych gadek i po prostu do reprezentacji

Miko68
Miko68
3 lata temu

Więc pamiętajcie w tym roku wybory czas przewietrzyć postawić na młodych przykład Ciechanów pozdrawiam

wiem
wiem
3 lata temu

Nigdy nie będzie chodnika na ulicy szreńskiej (gdzie to w ogóle jest??) ponieważ nie mieszka tam żaden radny. Tyle. Dziękuję.

ted
ted
3 lata temu

nie do przesady -na ulicę asfaltową i chodniki czekałem 33 lata-ulica w okolicach stadionu-została zrobiona bo już wszystkie ulice do marszałkowskiej zostały zrobione wcześniej-a chodniki robić w polach to lekka przesada

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  ted

Ale tam biegaja mlawkie elyty a jeden pan na to nawet zechciał rowerem jeździć

Xyz
Xyz
3 lata temu
Reply to  Xyz

Ten pan z. Nazwiskiem na A

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu
Reply to  Xyz

Ten co ma teraz dużo czasu?

Kiki
Kiki
3 lata temu

Tak, tu jest potrzebna kolejna koncepcja uwzględniająca wpływ ruchów płyt tektonicznych na proces osiadania tego chodnika. Musimy jeszcze uzyskać decyzję środowiskową czy nie naruszymy naturalnych szlaków migracyjnych kreta i nornicy rudej. Tak to jest słuszna koncepcja. Argumenty władz miasta i starostwa są po prostu ŚMIESZNE. Wyrzucają pieniądze w błoto, szkolenia w słonecznej Sycylii, bagietka w Paryżu na polach Elizejskich, projekty, projekciki, a mieszkańców mają w d..pie. Oj trzeba te towarzystwo wzajemnej adoracji troszeczkę naprostować, bo chyba za bardzo się nagięli.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu
Reply to  Kiki

Hola hola, władze miasta nie stawiają oporu, tylko chcą wyłożyć pieniądze. To Starostwo raczej stawia opór i nic nie robi na swojej drodze, bo Szreńska jest drogą powiatową. Łatwo wszystkich wrzucić do jednego worka, ale dla mnie jest ważne to, że miasto nie ma nic wspólnego z PSL, ludźmi, którzy tylko myślą o interesie własnej partii i o koleżkach. W Starostwie dawno zzielenieli.

JFK..
JFK..
3 lata temu
Reply to  Mieszkaniec

Nie co ty bredzisz a kto obsadził spółki miejskie krasnoludki?
A kto zatrudniał jedna pania bez matury ale z zsl u ja? A kto z dziobka jadł działaczom z zslu?
To nie pie….. Bo zaczniemy wypominać i kontakty z po teraz wygodnie mówić ze nie mam nic wspolnego?

Co do Szrenskiej. To chyba to co sie dzieje na terenie miasta powinno wychodzić z incatywy włodarza a nie laskawie sie doloze
No i co sie dołoże gdzie to jest zapisane w uchwale budżetowej pewnie obok kasy na tunel albo ściankę wspinaczkowa
Mi polityka umm przypomina łatanie dziur w mławski ch ulicach

Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

Ludzie giną, a Starosta jak zwykle zaspany. Zaplanował, że nie wyszło. Niech powie to rodzinie, która pochowała ojca, męża i syna. Powinien za to odpowiadać!

Danuta
Danuta
3 lata temu

Starosta jak zawsze kręci. Bo PSL-owcy tak już mają, zakręcą, zachachmęcą, żeby nic za bardzo ludziom nie zrobić. Dobrze, że burmistrz konkretnie podszedł do tematu.

kot
kot
3 lata temu

popieram

Olek
Olek
3 lata temu

Powinno to byc dawno zrobione

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu

Ale to nie moja ulica
Cytat z pana burniszcza w sprawie innej ulicy
W tym miescie nie moje sa ulice ne moja oczyszczalnia nie moja woda nie moje sprzatanie nie moje obiekty sportowe nie moje zle decyzje rady
To za co odpowiada burniszcz w tym mieście?
A no tego to chyba juz nikt nie wie
Pamietacie kładkę
To nie ja to radni
Spalarnia to radni …..
Jak coś przypadkiem sie uda to moja incjatywa …

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Burmistrz nie jest od odpowiedzialności.
Burmistrz jest od reprezentacji.
Ludzie, czego Wy chcecie od burmistrza.
jest wszędzie, gdzie błyśnie flesz, na każdej imprezie, na każdym przecięciu wstęgi, nawet na pomnik z inicjatywy pana Golca zbiera kaskę pod cmentarzem
i jeszcze Wam mało.
No, chcielibyście, żeby burmistrz brał odpowiedzialność na siebie?, a może jeszcze i odpowiedzialność finansową? – to niemożliwe

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

To niech przynajmiej zleci opracowanie koncepcji wielokoncepcyjnej j to akurat. W um wychodzi wzorowo a i jest niedrogie 100 czy 200 tysi a bylo by czym pomamic elektorat przez 2 kampanie

20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x