Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Chodnika na ulicy Szreńskiej nie będzie


Ponad rok temu mieszkańcy ulicy Szreńskiej, która jest równocześnie drogą powiatową, zwracali się do rady powiatu z wnioskiem o podjęcie działań, zmierzających do budowy chodnika wzdłuż tej ulicy. O dalsze losy tego wniosku dopytywał na styczniowej sesji rady powiatu radny Witold Okumski.


Ulica Szreńska, jest jedną z głównych ulic wylotowych Mławy, przez co odbywa się nią zwiększony ruch pojazdów. Ulica ta prowadzi też w kierunku ogródków działkowych, co sprawia, że dodatkowo, w okresie od wiosny do jesieni porusza się nią duża liczba rowerzystów i pieszych. Również mieszkańcy niektórych posesji przy tej ulicy wracają do swoich domów pieszo, nie kursuje tu bowiem komunikacja miejska. Dodatkowym utrudnieniem, dla pieszych i rowerzystów stało się oddanie do użytku nowego wiaduktu na ulicy Sienkiewicza i zamknięcie istniejącego przejazdu kolejowego. To spowodowało, że muszą pokonać znacznie dłuższą drogę do domów, czy na działki.

Nawiązując do tragicznego wypadku ze stycznia tego roku, w którym śmierć poniósł pieszy poruszający się tą drogą, radny Witold Okumski zapytał, jakie są dalsze losy tego wniosku.

– W połowie ubiegłego roku radna Elżbieta Bieńkowska odczytała list mieszkańców ul. Szreńskiej o zapewnienie im bezpieczeństwa kwestii dojścia do miasta. Warunki życia tej części mieszkańców Mławy znacząco się pogorszyły. Odległość od miasta wydłużyła się o ponad 700 m. Często przy tej ulicy poruszają się piesi, rowerzyści.
Ten odcinek drogi jest bardzo niebezpieczny. Na tym odcinku zdarzył się tragiczny wypadek. Wniosek mieszkańców był zasadny. W jaki sposób jest on dalej rozpatrywany?
Jestem członkiem Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego, Transportu i Dróg i nigdy ten wniosek na komisję nie trafił. Jaka jest ostateczna odpowiedź udzielona mieszkańcom? Tragiczny wypadek, który niedawno miał miejsce pokazuje, że mieszkańcy zwracając się do nas o pomoc mieli rację –mówił radny Okumski.

Z odpowiedzi starosty Włodzimierza Wojnarowskiego, której udzielił radnemu Okumskiemu na jego zapytanie wynika, że powiat ma inne plany przebudowy tej ulicy.

– Ulica ta ma być przebudowywana, w taki sposób, że zostanie wybudowane rondo z drogą dojazdową. Przeznaczenie środków na budowę chodników na tej ulicy wydaje się bezcelowe, skoro muszą być zdemontowane w niedalekiej przyszłości, w związku z przebudową – wyjaśniał starosta Wojnarowski.

Plany takiej przebudowy ulicy Szreńskiej nie znalazły się jednak w tegorocznym budżecie powiatu. Póki co więc, zarówno kierowcy, jak też piesi i rowerzyści muszą zachowywać należytą ostrożność. Zwłaszcza ci ostatni, gdy dochodzi do wypadku są w znacznie gorszym położeniu. I warto to przypomnieć, że choć obowiązek poruszania się w kamizelce odblaskowej dotyczy sytuacji na drogach poza terenem zabudowanym, to zawsze wieczorem elementy odblaskowe warto  na ubraniu nosić.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
13 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gall Anonim
Gall Anonim
6 lata temu

Szreńska musi poczekać do kolejnych wyborów. Pytanie tylko, których? Gdyby ulica ta była w centrum miasta to problemu by nie było, wręcz przeciwnie – kolejna okazja do kampanii wyborczej

dzidek
dzidek
6 lata temu

No i zamiast chodnika, na ul. Szreńskiej będą takie wypadki jak nie dawno i będą się pojawiać krzyże, Ale co tam Starosta wie lepiej, jak tego Pana wybierzecie, po raz kolejny, to chodnik na pewno będzie. Natomiast przy tej okazji, może dziwić aktywność mławskich Radnych, czy oni nie dostrzegają tego problemu, który istnieje od lat. Jak się obserwuje sesje R.P TO SIEDZĄ JAK MUMIE, I ANI BE ANI ME—czyżby zapomnieli języka w gębie.

Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu
Reply to  dzidek

Za taką dietę to i Ty byś pewnie siedział, milczał i przytakiwał – naprawdę warto, bo i bez podatku i innych składek

dzidek
dzidek
6 lata temu
Reply to  Anonimowo

Bardzo się mylisz musiał bym być tobą, aby wszystko przeliczać na pieniądze i pisać Anonimowo, a był czas że pisałeś pod nazwiskiem, przypomnij sobie to było nie tak dawno, bohaterze , a milczenie i przytakiwanie, to efekt tego że mamy to co mamy. Z twego postu wynika że sam byś z chęcią taką rolę spełniał.

Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu
Reply to  dzidek

Mowa, z miłą chęcią, tylko nie umiem ludziom mydlić oczu i nawijać, że będę super radnym , mławianinie, czy też mławianinie 1, a może jeszcze jakoś inaczej. Zmieniasz niki, ale nie zmieniasz stylu.
aha, dodam jeszcze, że nie zamierzam z Tobą dyskutować jak to niektórzy robią, bo z Tobą nie ma dyskusji – Twoje musi być na wierzch 😀

dzidek--
dzidek--
6 lata temu
Reply to  Anonimowo

Chęci masz, do brania kasy za friko, bo tylko do tego się nadajesz, a nawijać potrafisz jak nikt, najwyższy czas abyś się wziął do roboty a nie liczył na sponsorów. Zmieniam nicki biorąc przykład z takie fachowca od mydlenia oczu jak ty—powinieneś się bardziej postarać bo tym razem kiepsko trawiłeś właśnie na tym rzecz polega aby nie dać się takim kmiotom i chłystkom, jak „Anonim” vel Prezes w wymianie poglądów. Kamień z serca mi spadł że nie będę już prowadził polemiki, z takim fachowcem od wszystkiego.

Olka
Olka
6 lata temu

Sama chętnie bym pieszo chodziła ul. Szreńską jak jest ciepło ale niestety boję się o bezpieczeństwo dziecka bo nawet nie ma gdzie wózkiem zjechać by uciec przed samochodami. Dokładnie my mieszkańcy nie oczekujemy cudów, wystarczy jedna strona utwardzona byśmy mogli się poruszać w miarę bezpiecznie.

mieszkanka
mieszkanka
6 lata temu

z Modły to jeżeli ktoś nie ma auta, tragedią jest dotrzeć do miasta. Albo idzie się „poboczem” na Szreńskiej albo „siódemką”. Ale czy ktoś myśli o pieszych? Na pewno nie pan starosta.

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu
Reply to  mieszkanka

Niestety, Pan starosta (były wójt Szreńska) już nie pamięta tej trasy, zapomniał jak wygląda i w tej chwili go nie interesuje, bo mieszka w przeciwnym kierunku

Szreńsk UG
Szreńsk UG
6 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nie pamięta bo… hmmm, był wożony 🙂 kto zna temat, zrozumie go 🙂

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu
Reply to  Szreńsk UG

Bez komentarza 😀

Stefan
Stefan
6 lata temu

Nikt nie oczekuje cudów w formie kostki z odwodnieniem. Wystarczy zebrać trawę z pobocza, utwardzić z mieszanką cementu i piasku, i już jest gdzie uciec przed pędzącym tirem z kurami. A tak czekamy na kolejną tragedię, bo naprawdę sporo ludzi chodzi tam pieszo i rowerzystów na działki jeździ. Może postawcie tam chociaż fotoradar?

Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu

Gdzie na ul. Szreńskiej rondo i kiedy?
Ul. Sienkiewicza otrzymała nową nawierzchnię mimo, że podobno też ma być rondo, którego Pan Panie starosto w tamtym czasie nie widział w tym miejscu, a więc powstanie ronda na ul. Szreńskiej jest tak samo relne jak nierealne było rondo przy policji

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x