Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Iłowo Osada: ZABIŁ PSA I GO WYRZUCIŁ – 32-LATEK ODPOWIE ZA UŚMIERCENIE PSA ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM


Zabił psa, a później wyrzucił go w okolice torowiska. Policjanci zatrzymali 32-latka dwa dni od zgłoszenia makabrycznego odkrycia. Za uśmiercenie psa ze szczególnym okrucieństwem grozi mu kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.


W dniu 12 marca br. w okolicy torowiska w miejscowości Iłowo-Osada zostało znalezione ciało psa. Obecni na miejscu policjanci po przeprowadzeniu wstępnych czynności ustalili, że pies został najpierw uśmiercony, a następnie zawinięty w koc i wyrzucony w okolice torowiska. O zdarzeniu poinformował policję mieszkaniec gminy, który przechodził w pobliżu placu zabaw dla dzieci i zauważył leżące w trawie w okolicy torowiska zwierzę.

W wyniku podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę tego czynu. Okazał się nim 32-letni Iłowianin. Wczoraj usłyszał zarzut uśmiercenia psa ze szczególnym okrucieństwem.

W związku z tym, że 32-latek był wcześniej karany za rozbój, policjanci wystąpili dzisiaj do prokuratury o zaostrzenie kary za popełnienie przestępstwa uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem w warunkach tzw. recydywy. Prokurator przychylił się do wniosku. Teraz mężczyźnie grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Do tego mężczyzna musi stawiać się w jednostce policji w związku z zastosowanym wobec niego policyjnym dozorem.

W styczniu br. Sejm przyjął projekt Ustawy zaostrzającej kary za znęcanie się nad zwierzętami. Za zabijanie, uśmiercanie lub znęcanie się nad nimi sprawcy grozić będą 3, a nie jak do tej pory 2 lata pozbawienia wolności. Za czyny te dokonane ze szczególnym okrucieństwem górna granica kary wyniesie 5, a nie jak dotychczas 3 lata. Ustawa zakłada, że w razie skazania za przestępstwo zabicia lub znęcania się nad zwierzęciem, sąd będzie orzekał wobec sprawcy obligatoryjnie nawiązkę na cel związany z ochroną zwierząt w wysokości od 1 tys. do nawet 100 tys. złotych. Ponadto na sprawcę będzie można nałożyć zakaz posiadania zwierząt przez okres nawet 10 lat.

źródło: KPP Działdowo

Zobacz także…

Katował i strzelał do psa. Pomóż znaleźć drania

Leśnicy uwolnili wilczycę z wnyków

 

To jakaś makabra. Wstrząsające znalezisko w lesie za Łomią

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wtf
Wtf
3 lata temu

No to Pani [wymoderowano] trochę posiedzisz 🙂

Kwrch
Kwrch
3 lata temu

Do końca życia powinien siedzieć !!!!!

Mławiak
Mławiak
3 lata temu

Ilowo-osada… I wszystko jasne

Iłowo-Osada
Iłowo-Osada
3 lata temu
Reply to  Mławiak

Komentarz bezcenny … Tyle że osoba która to zrobiła pochodzi z Mławy he he od 2lat przebywa w Iłowie !!! Czyli prawidłowy kom.powinien brzmieć „””MŁAWA””-I WSZYSTKO JASNE !!!

Haaaa
Haaaa
3 lata temu
Reply to  Iłowo-Osada

Wystarczyło na dwa lata przenieść się do Ilowa i….wszystko jasne.

123 hahaha
123 hahaha
3 lata temu
Reply to  Haaaa

Jedak całe życie w Mławie i wszystko jasne czyli 30 do 2, za krótko w Iłowie by się uczłowieczyć. I wszystko jasne…

456
456
3 lata temu
Reply to  123 hahaha

Raczej nie uczłowieczenia szukał tylko podatnego gruntu do życia 🙂

......
......
3 lata temu
Reply to  Haaaa

Miejsce zamieszkania nie ma nic do tego jak potraktował tego psa..Raczej zależało od wychowania rodziny oraz braku człowieczeństwa i sumienia…

Loti
Loti
3 lata temu

Co za bydlę… Mam nadzieje, ze chociaż ze dwa lata dostanie do odsiadki, ze nie skończy się na tym „ ile grozi” ale dostanie realny wyrok a nie jakieś śmieszne zawiasy.

kkk
kkk
3 lata temu
Reply to  Loti

do ciężkich robot a nie do celi za nasze podatki.

pół taki pół taki
pół taki pół taki
3 lata temu
Reply to  kkk

a kat przyzwyczajony do leżenia w łóżku i czerpania korzyści z dzieci. frajer chłopaki dojada te krzywe nogi

11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x