Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Leśnicy uwolnili wilczycę z wnyków


W sobotę 10 marca leśnicy Nadleśnictwa Dwukoły otrzymali informację, że na terenie leśnictwa Bieżany znajduje się zwierzę uwięzione we wnyku, zastawionym przez kłusowników. Leśniczy stwierdził że jest to wilk. Młoda samica (wadera) dzielnie walczyła o życie, o czym świadczą ślady walki widoczne na drzewie do którego przywiązany był wnyk.

Sprzedam Piec


Zwierzę ogryzło gałęzie oraz wszystko wokół siebie. Wadera była mocno wycieńczona co wskazuje iż walkę o uwolnienie toczyła wiele godzin. O dramatyzmie walki może świadczyć fakt, że gruba stalowa linka była prawie w całości przegryziona (pozostało kilka stalowych włókien). Przybyli na miejsce zdarzenia pracownicy służby leśnej oraz straży leśnej powiadomili powiatowego lekarza weterynarii, policję oraz straż miejską.

Dzięki wspólnej akcji zwierzę zostało uwolnione, jednakże koniecznym stało się podanie środka usypiającego. Lekarz weterynarii po zbadaniu zwierzęcia orzekł, iż obrażenia, których doznała wadera nie są na tyle groźne, by uniemożliwiały przywrócenie zwierzęcia naturze.

Wilk jest w Polsce zwierzęciem podlegającym ścisłej ochronie i pełni bardzo ważną rolę w środowisku przyrodniczym wpływając na stan populacji innych zwierząt.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mławie w współpracy ze Strażą Leśną próbują ustalić sprawcę zakładania stalowych linek. Zgodnie z Ustawą Prawo Łowieckie pozyskiwanie zwierzyny za pomocą narzędzi kłusowniczych i innych niedozwolonych środków zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat pięciu.

Nadleśnictwo Dwukoły składa podziękowanie wszystkim służbom zaangażowanym w akcję uwolnienia samicy wilka, w szczególności Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii, Komendzie Policji w Mławie oraz Straży Miejskiej w Mławie.

Fot. Z.Lemański

Źródło: Nadleśnictwo Dwukoły

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ewelina
Ewelina
3 lata temu

Zwracam się do dziennikarzy z prośbą o śledzenie poczynań w sprawie znalezienia sprawy zakładania tych wnyk. To jest przestępstwo!

Ten_przypadkowy_spacerowicz
Ten_przypadkowy_spacerowicz
15 dni temu
Reply to  Ewelina

potrafie dokladnie wskazac miejsce gdzie znalazłem wilczyce gwarantuje ze miejsce to jest oddalone od zabudowania około 15-20 metrów. Szczerze wątpie aby wlasciciel posesji nic nie wiedzial o wnyku…. na 100% wilczyce bylo widac z okna domu. Ciekawe czemu tego nie zglosil mimo ze wokól jego domu znalazłem dużo tego zelastwa.

Leszek Nowak
Leszek Nowak
3 lata temu

Brawo Panowie!

kieł
kieł
3 lata temu

Strasznie przykro patrzeć na tę zmęczoną i znerwicowaną wilczycę. Dobrze, że ta historia tak się skończyła i mam nadzieję, że wilczyca sobie poradzi. Mam też nadzieję, że złapią s….syna który zastawił te wnyki.

Mławianka
Mławianka
3 lata temu

Biedna wilczyca. Mam nadzieje że ma się dobrze. Oby kara spotkała tego co to zrobił!

Waldi
Waldi
3 lata temu

Czasami mam wątpliwości kto jest zwierzęciem na tym świecie…

niezależny
niezależny
3 lata temu

Sku….wi który zastawił ten wnyk zrobiłbym to samo

Radzanowiak
Radzanowiak
3 lata temu

W okolicach radzanowa?

Gosc
Gosc
3 lata temu
Reply to  Radzanowiak

Tak, raczej Radzanów jest w okolicach Bieżan

Radzanowiak
Radzanowiak
3 lata temu
Reply to  Gosc

Tak a Ty jesteś raczej niemądry

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x