Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ciuchcia z Mławy zabrana do Krasnego. Teraz stanie w Ciechanowie


Jak podaje portal Infoprzasnysz, na skwerze przy skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z ul. Sienkiewicza w Ciechanowie stanie lokomotywa będąca częścią dawnej 74 kilometrowej Mławskiej Kolei Dojazdowej, która biegła z Mławy przez Grudusk – Przasnysz – Krasne do Makowa Mazowieckiego.

Inwestycja ma na celu ożywienie przestrzeni oraz przypomnienie o funkcjonującej w przeszłości w Ciechanowie kolejce wąskotorowej. Sama lokomotywa zostanie ustawiona po zakończeniu prac związanych z przygotowaniem podłoża, torowiska i alejek. Zamontowana już została tablica z informacjami o historii wąskotorówki. Jest to realizacja zwycięskiego projektu, wybranego przez mieszkańców osiedla „Przemysłowe” w ramach Budżetu Obywatelskiego. Kilka dni temu parowóz kolejki wąskotorowej PX 48 wraz z węglarką przyjechał już do Ciechanowa i jest aktualnie odnawiany.

Do 2017 roku lokomotywy i wagony stały na stacji MKD przy ulicy Brackiej w Mławie. Według deklaracji wójta gminy Krasne, zabrane na początku kwietnia 2017 r. z Mławy parowozy i wagony trafić miały do samorządów, które na przełomie roku 2016 i 2017 przejęły od PKP tereny, przez które przebiega trasa MKD. Miasto Mława nie było wówczas zainteresowane przejęciem terenów od PKP.

red.

źródło: Infoprzasnysz

fot. Ciechanów Wąskotorowy

Zobacz także:

Samorządy przejmują od PKP nieruchomości Mławskiej Kolei Dojazdowej. Mława nie

Zostaną puste torowiska. Gmina Krasne wywozi tabor Mławskiej Kolei Dojazdowej

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
23 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
z bliska
z bliska
3 lata temu

4.04.2017–a więc rok temu, na portalu, komentowano sprawę wywożenia taboru kolejki. cyt straciliśmy cząstkę mławskiej historii–żal na to patrzeć, no ale jak nie mieliśmy tego stracić mimo bierności Burmistrza, i całej Rady, Radni i Władze miasta, tylko za takie działania w tych wyborach winni się pożegnać z mieszkańcami i odejść.Czy nadal mamy pozwalać na to aby jedyną atrakcją turystyczną Mławy, był wspaniały Burmistrz..A w sprawie kolejki nie pomógł, nawet wybitny mławski Prezes Stowarzyszenia bezpieczna 7 K.Bruzdziak który obojętnie za co się nie wezmnie to popada w jeszcze gorszą ruinę, mimo że na spotkaniu z byłą premier SZYDŁO, poruszał ten temat— no i co a no nic, po co stwarzać sobie problemy, a CIECHANÓW, nie ma z tym problemów, i tak było od zawsze. Wspominam o tym dlatego bo zbliża się czas rozliczeń tej Miejskiej Rady, która w swej kadencji nic ciekawego nie osiągnęła, jedynie co Radni osiągnęli to własne korzyści. A cała rada przez 4 lata kosztowała budżet miasta ponad 2 miliony zł, tak z naszych podatków, każdy z radnych na byciu Radnym zarobił 96.000 tys zł. A wystarczyło aby Radni zrezygnowali z paru diet i kolejka była by w Mławie, i wtedy znak na Gdyńskiej że jest muzeum byłby wiarygodny. Tylko że bycie Radnym to walka na rzecz własnego środowiska i Miasta, a nie tylko dbanie o własną kieszeń. Szanowni Radni tylko na tym przykładzie nie zasłużyliście na to aby być ponownie wybranym. WAS JUŻ MAMY DOŚĆ!!!!

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  z bliska

Łoj Panie Z BLISKA już chciałem po przeczytaniu pierwszych dwóch zdań Pana pochwalić za ciekawy osąd sytuacji i obiektywne spojrzenie. Ale wszystko Pan popsuł nie wiem dlaczego czepiając się rzep psiego ogona mojej osoby. Zadaję sobie tylko pytanie co spowodowało tą Pana awersję do mojej skromnej osoby i kiedy Pan raczy się wyleczyć z tej chronicznej choroby można by powiedzieć choroby wieku dziecięcego? Co Pan na to?

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Ten Pan jest raczej nieuleczalny i stan jego zdrowia jest bardzo stabilny, zawsze będzie się czepiał Pan i PIS-u – co złego to P. Bruździak i PIS, musi się Pan przyzwyczaić, Panie Krzysztofie.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Anonimowo

Można by było przyznać rację takiemu osądowi sprawy z małą uwagą,że ja nie jestem członkiem Prawa i Sprawiedliwości podobnie jak żadnej innej partii zaś niestety stan zdrowia można jedynie zdiagnozować opinią lekarską wiedząc jeszcze kogo należy poddać badaniom. A wracając do partii to przecież każdy jako obywatel ma pełne i nieskrepowane prawo do własnej oceny zarówno pozytywnej jak i negatywnej chwaląc to co jest dobrze robione i wyrażając negatywną ocenę w przypadku złych działań dysponując najpotężniejsza swoją bronią w postaci głosu oddanego w wyborach. I należy to chyba uszanować bez zbędnej frustracji.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu

Jeśli tak, to Pan z bliska może tak samo bez przerwy czepiać się Pana, bo ma takie prawo i Pan Panie Krzysztofie nie musi się wcale tłumaczyć ze swoich działań, bo ten Pan z bliska ma niezmienne zdanie tak o PIS jak i o Panu.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu

Jednocześnie oczekuję na odpowiedź ze strony Szanownego Pana Z BLISKA skąd posiada informacje o moich dotychczas podejmowanych działaniach na rzecz Mławskiej Kolei Dojazdowej i na jakiej podstawie wyciąga tak daleko idące wnioski,opinie i oceny wprost zmierzające do dezawuowania mojej osoby i pełnionej funkcji? Proszę o odpowiedź Szanownego Pana Z BLISKA lub ujawnienie dobrowolne swojego nazwiska, żebym wiedział kim mam przyjemność i komu mam imiennie odpowiadać.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu

I na koniec mam ostatnie chyba na obecną chwile pytanie. Czy można prosić Pana Szanownego Z BLISKA o podzielenie się swoimi dokonaniami i działaniami w sprawie rzeczonego parowozu Px i Mławskiej Kolei Dojazdowej pomijając wklepywanie klawiaturą postów na portalach skrywając się do tego pod nickiem? Z chęcią złoże Szanownemu Panu Z BLISKA gratulacje po zapoznaniu się z udzieloną odpowiedzią gdyż może nie mam wiedzy o faktycznej i rzeczywistej Szanownego Pana Z BLISKA działalności pod rzeczywistym nazwiskiem i być może sprawowanej jakiejś funkcji lub stanowiska obecnie jak i w przeszłości co może wiele wyjaśniać.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  z bliska

A tak właściwie i po prawdzie to Szanowny Pan Z BLISKA jest w tej sprawie ZA czy Przeciw,ą może nawet ZA i PRZECIW? Może Pan Szanowny Z BLISKA raczy się wyraźnie określić,po której stronie Pan Szanowny Z BLISKA stoi murem? Za zwolennikami powrotu parowozu PX48-1784 i uruchomienie atrakcji turystycznej Mławy czyli Stacji Mława-Wąskotorowa na Mławskiej Kolei Dojazdowej czy przeciw? Jeżeli za to witam serdecznie w naszych szeregach.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu

Z niecierpliwością i ciekawością oczekuję od Szanownego Pana Z BLISKA odpowiedzi na zadane pytania gdyż z postu trochę trudno coś konkretnego wywnioskować zwłaszcza, że Szanowny Pan Z BLISKA okłada równo wszystkich przysłowiową pałą. I radnych, i drogowców za słuszny,zgodny z przepisami znak, i Burmistrza wypowiadając się w imieniu i za mieszkańców w sprawie a chwaląc za to Ciechanów!!!

Requiem dla ciuchci
Requiem dla ciuchci
3 lata temu

Stała na stacji lokomotywa. Piękna, zabytkowa, dla mieszkańców atrakcja, tak czasem bywa. Stała i patrzyła, niszczała niemiłosiernie. Rozmyślała – Czy ktoś mnie weźmie?! Już ledwo sapała, już ledwo zipała, a jeszcze jeden wredusek chciał żeby wypier…ła. Liny do niej podoczepiali, długie i ciężkie, z żelaza i stali. I pełno ludzi w jej obronie protestowało. Nic nie pomogło, dla wreduska to zamało. Nie macie śmieci, ni francusko zębni. Jesteście mi tylko przy urnie potrzebni!

dagmara
dagmara
3 lata temu

Wg niektórych osób pozbycie się kolejki spowodowało, że Mława dołączyła do miast nowoczesnych. I coś w tym jest. W Mławie na topie jest 3 x PPP, spalarnia śmieci, murale, Megiza. Trzeba być trendy, i obierać kierunek Mława. Jeżeli niektórzy nie wiedzą gdzie leży Mława to podpowiem, koło Trzcińca.

staton
staton
3 lata temu

Stała na stacji lokomotywa…..stała…..bo teraz już jej ni ma. I można zapewne dopisać dalszy ciąg który zaserwował nam Mikołaj Rej kilkaset lat temu i który nadal jest aktualny….Ksiądz pana wini, pan księdza,–A nam prostym zewsząd nędza. Obstawiam że jakiekolwiek próby wyjaśnienia dlaczego lokomotywy nie udało się zatrzymać spełzną na przerzucaniu winy na innych. A już myślałem, że rozumiem wizję włodarzy…..i że obok zbudowanych socjalnych czworaków opalanych węglem, stanie zabytkowa lokomotywa, również opalana węglem. Następnym ruchem mógłby być żuraw studzienny (ze studnią oczywiście) i skansen gotowy…….niestety cała moja koncepcja legła w gruzach.

Ann
Ann
3 lata temu
Reply to  staton

Julian Tuwim, byl autorem Lokomotywy.

Anonimowo
Anonimowo
3 lata temu
Reply to  Ann

Staton nie napisał tego kto jest autorem „Lokomotywy”. Rozumiem dlaczego – ten wiersz jest tak dobrze nam Polakom znany, że nie trzeba przypominać autora.

staton
staton
3 lata temu
Reply to  Ann

Napisałem, że ciąg dalszy zaserwował nam Mikołaj Rej i chodziło mi o słowa „Ksiądz pana wini, pan księdza,–A nam prostym zewsząd nędza”, które padły w utworze „Krótka rozprawa między trzema osobami, Panem, Wójtem a Plebanem…”.

Qbek
Qbek
3 lata temu

Burmistrz kładzie nacisk na historię? Niekoniecznie. Widać to po tym jak potraktowano kolej wąskotorową. Nie trzeba było robić wiele aby upamiętnić historię Wólki osady przecież powstałej dzięki kolei. A już znak na ul .Gdyńskiej Muzeum \kolei wąskotorowej zakrawa o kpinę.

He hi
He hi
3 lata temu

Ciechanów ma, Mława nie ma. Czy coś więcej trzeba mówić?

z bliska
z bliska
3 lata temu
Reply to  He hi

Tak trzeba mówić i to głośno i ostro o taki działaniach Burmistrza. Czy nie uważacie Państwo że już dość tej parodii rządzenia, i zadłużania miasta, za co wszystko płacimy my mieszkańcy.

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  z bliska

Taka mała pytająca dugresja.Szanowny Panie Z BLISKA! Czy jeżeli Pan Szanowny Z BLISKA tak ostro flekuje Burmistrza to czy Pan Szanowny Z BLISKA posiada jakiś sensowny program wyborczy lub inny naprawczy lub czy Szanowny Pan Z BLISKA sam będzie startował w wyborach na Burmistrza żeby obecny Burmistrz miał po prostu z kim przegrać? Bo jak na razie to z nawet jego przeciwnicy twierdzą,że nie ma z kim.

Pryk
Pryk
3 lata temu

Burmistrz nienawidzi kolei. Dlatego brak dworca Mława Miasto. Chyba kiedyś kanar go złapał…

Sklep rowerowy
Sklep rowerowy
3 lata temu
Reply to  Pryk

Nie, to nie kanar, rowerem zawsze ciężko przez tory się przejeżdża bo kółeczka centrują się. Taka tam cicha zemsta.

Kolejorz
Kolejorz
3 lata temu

Ale się z Nas śmieją, że zrobili w bambuko kłótliwych Mławiaków

Krzysztof Bruździak
Krzysztof Bruździak
3 lata temu
Reply to  Kolejorz

A raczy Pan Kolejorz przypomnieć kto się z kim kłócił,o co,kiedy i dlaczego?

23
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x