Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zostaną puste torowiska. Gmina Krasne wywozi tabor Mławskiej Kolei Dojazdowej


Już od wczorajszego dnia trwały przygotowania do wywiezienia taboru ze stacji Mławskiej Kolei Dojazdowej przy ulicy Brackiej. Zabierane z Mławy parowozy i wagony trafią do samorządów, które na przełomie roku 2016 i 2017 przejęły od PKP tereny, przez które przebiega trasa MKD.


Miasto Mława nie wyraziło zainteresowania przejęciem terenów MKD na warunkach proponowanych przez PKP wszystkim samorządom. Dziś od rana dźwig ładuje kolejno na lawety parowozy i kolejne wagony. Według informacji uzyskanej z gminy Krasne, jest ona właścicielem zabieranego taboru. Ma on być wyremontowany, wyeksponowany  i służyć jak atrakcja turystyczna. Mławska Kolej Dojazdowa jako całość wpisana jest do rejestru zabytków. Wygląda więc na to, że nie ma szans na to, aby – przynajmniej w bliskiej perspektywie – możliwe były przewozy pasażerskie.

JK

Zobacz także…

Samorządy przejmują od PKP nieruchomości Mławskiej Kolei Dojazdowej. Mława nie

Mławska Kolej Dojazdowa znów wozi pasażerów

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
19 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
adam
adam
4 lata temu

Czyli teren dla devoleper-gangsta juz gotowy, można czytać ich jak książkę, są to prości ludzie z władzą i pieniędzmi i jeden kolarz, może Kaczyński ukróci tą patologię, bo ciemny lud niestety łyka wszystko jak głodne pelikany.

Prawda
Prawda
4 lata temu
Reply to  adam

Coz, oto takie macie wladze. Raczki wszedzie maja ubrudzone i nie tylko. Kolejka dla wladz to wrzod, dla wlodarza pusta kolejka to najcenniejsza kolejka

mławianin
mławianin
4 lata temu

Jak to możliwe ze mimo interwencji Pana K. Bruzdziaka, na spotkaniu z Premier Szydło w Pułtusku doszło do zabrania taboru kolejki,/została nam na pocieszenie drezyna/, która być może się przyda przy następnych wyborach, ale czy za ten stan rzeczy, odpowiada tylko obecny Burmistrz, a co w tym temacie zrobił obecny Skarbnik i były Burmistrz, co robili Radni TEJ I POPRZEDNICH KADENCJI, ale to jest także wina nas samych, o Przewodniczących nie wspomne, bo to są ludzie bez żadnej incjatywy a robią tylko to co nakaże Burmistrz, i tak kółko się zamyka, tak trzeba świeżej krwi w tej Radzie, ludzi młodych i z incjatywą, aby przewietrzyli te ratuszowe gabinety, tylko pozostaje pytanie kto to zrobi, babcie czy dziadkowie wychodzący z mszy prosto do lokali wyborczych, i głosują zgodnie ze wskazaniem PROBOSZCZA, JAK AKTYWNI SĄ MŁODZI TO WIDAĆ NA TYCH MŁAWSKICH PORTALACH-

Chyba nie wiesz
Chyba nie wiesz
4 lata temu
Reply to  mławianin

Niestety drezyna, prawidlowo (WMD) zostala zabrana przez UG Krasne.Mimo zapewnien wojta gminy Krasne, stalo sie inaczej. Moim zdaniem ktos z UM miasta Mlawa oraz Starostwa Powiatowego przyspieszyl dzialania, by jak najszybciej wypisac kolejke z Rejestru Zabytkow. To wszystko dazy do przyszlej budowy osiedla mieszkaniowego lub elektrocielplowni.

Do mlawianin
Do mlawianin
4 lata temu
Reply to  mławianin

O jakich przewodniczacych mowisz, ktorzy przewodniczacy w domysle zarzadow osiedli nie podejmuja zadnych inicjatyw ?

Harry
Harry
4 lata temu

Miałeś Chamie złoty róg, został Tobie jeno sznur…

Raksa
Raksa
4 lata temu

Pan Przewodniczący Rady Miasta bronił kolejki jak sławetny poseł ziemi nowogródzkiej Tadeusz Reytan,który w geście rozpaczy próbował zapobiec haniebnemu wydarzeniu, jakim był rozbiór Polski. Miał on wtedy rzucić się na podłogę i w dramatycznym, pełnym rozpaczy i desperacji geście rozdzierać na sobie szaty i krzyczeć do zaborców : Chyba po moim trupie!

obiektywny
obiektywny
4 lata temu

A Pan Przewodniczący to gdzie? Dlaczego nie ratował kolejki przed kolejnym wywiezieniem? Dlaczego nie ma go na zdjęciach? SKANDAL !!!

Chyba nie wiesz
Chyba nie wiesz
4 lata temu
Reply to  obiektywny

Pan przewodniczacy byl na kolejce i staral sie temu zapobiec wraz z panem Andrzejem Gemelem. Jestes niedoinformowany.

obiektywny
obiektywny
4 lata temu

Widocznie nie jestem bo jakoś to nie zostało ujęte na zdjęciach. Za to swoje żale potrafil wylewać przy okazji wywozu parowozu do Ostrołęki.

Do obiektywny
Do obiektywny
4 lata temu
Reply to  obiektywny

Mogłeś zapobiec wywiezieniu taboru z Mlawy. Klikasz w klawiaturę i nic poza tym.

Obiektywny
Obiektywny
4 lata temu
Reply to  Do obiektywny

Może oswiecisz mnie i wskazesz w jakiż to sposób mialbym zapobiec wywózce czyjejś własności? Skoro tabor należy do gminy Krasne to na jakiej podstawie Mława miałaby zapobiec jego wywiezieniu do gminy Krasne? Tak samo jak parowóz na podstawie umowy do Ostrołęki?

wielka szkoda
wielka szkoda
4 lata temu

eh szkoda 🙁

bart
bart
4 lata temu

Szkoda, że tak się dzieje. Miasto zaprzepaściło szanse żeby mieć jakąkolwiek atrakcje turystyczną, bo tak na prawde to nie ma w tym mieście gdzie iść. Na razie atrakcjami dla turystów i miejscowych są: chyba ze 20 kebabarni, tyle samo aptek, galerii alkoholi i innego badziewia. A i zalew, strach wejść na pomost. Panie władzo weż się za robotę.

adam
adam
4 lata temu
Reply to  bart

Atrakcją turystyczną jest nasz wspaniały burmistrz, on nie znosi konkurencji

Janusz
Janusz
4 lata temu
Reply to  bart

Już nie warto niedługo na koniec władzy kadencja się skończy.

Wólczanin
Wólczanin
4 lata temu
Reply to  bart

Dokładnie tak. W Mławie nic nie inwestuje się w turystykę, to że miasto nie ma wielkich zabytków, czy jeziora, nie znaczy że nie można starać się o przyciągnięcie ludzi którzy chętnie zostawią pieniądze. Wydział rozwoju leży… Ewidentnie potrzeba świeżej krwi, ludzi młodych z pomysłami. Trzeba już przebić ten beton w niektórych samorządach…

Kolejorz
Kolejorz
4 lata temu

Stracilismy czastke mlawskiej historii… Zal na to patrzec…

19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x