Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Zostaną puste torowiska. Gmina Krasne wywozi tabor Mławskiej Kolei Dojazdowej


Już od wczorajszego dnia trwały przygotowania do wywiezienia taboru ze stacji Mławskiej Kolei Dojazdowej przy ulicy Brackiej. Zabierane z Mławy parowozy i wagony trafią do samorządów, które na przełomie roku 2016 i 2017 przejęły od PKP tereny, przez które przebiega trasa MKD.

KSP Mława nabór

Miasto Mława nie wyraziło zainteresowania przejęciem terenów MKD na warunkach proponowanych przez PKP wszystkim samorządom. Dziś od rana dźwig ładuje kolejno na lawety parowozy i kolejne wagony. Według informacji uzyskanej z gminy Krasne, jest ona właścicielem zabieranego taboru. Ma on być wyremontowany, wyeksponowany  i służyć jak atrakcja turystyczna. Mławska Kolej Dojazdowa jako całość wpisana jest do rejestru zabytków. Wygląda więc na to, że nie ma szans na to, aby – przynajmniej w bliskiej perspektywie – możliwe były przewozy pasażerskie.

JK

Zobacz także…

Samorządy przejmują od PKP nieruchomości Mławskiej Kolei Dojazdowej. Mława nie

Mławska Kolej Dojazdowa znów wozi pasażerów

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

19 - liczba komentarzy w artykule "Zostaną puste torowiska. Gmina Krasne wywozi tabor Mławskiej Kolei Dojazdowej"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
adam
Gość

Czyli teren dla devoleper-gangsta juz gotowy, można czytać ich jak książkę, są to prości ludzie z władzą i pieniędzmi i jeden kolarz, może Kaczyński ukróci tą patologię, bo ciemny lud niestety łyka wszystko jak głodne pelikany.

Prawda
Gość

Coz, oto takie macie wladze. Raczki wszedzie maja ubrudzone i nie tylko. Kolejka dla wladz to wrzod, dla wlodarza pusta kolejka to najcenniejsza kolejka

mławianin
Gość
Jak to możliwe ze mimo interwencji Pana K. Bruzdziaka, na spotkaniu z Premier Szydło w Pułtusku doszło do zabrania taboru kolejki,/została nam na pocieszenie drezyna/, która być może się przyda przy następnych wyborach, ale czy za ten stan rzeczy, odpowiada tylko obecny Burmistrz, a co w tym temacie zrobił obecny Skarbnik i były Burmistrz, co robili Radni TEJ I POPRZEDNICH KADENCJI, ale to jest także wina nas samych, o Przewodniczących nie wspomne, bo to są ludzie bez żadnej incjatywy a robią tylko to co nakaże Burmistrz, i tak kółko się zamyka, tak trzeba świeżej krwi w tej Radzie, ludzi młodych… Czytaj więcej »
Do mlawianin
Gość

O jakich przewodniczacych mowisz, ktorzy przewodniczacy w domysle zarzadow osiedli nie podejmuja zadnych inicjatyw ?

Chyba nie wiesz
Gość

Niestety drezyna, prawidlowo (WMD) zostala zabrana przez UG Krasne.Mimo zapewnien wojta gminy Krasne, stalo sie inaczej. Moim zdaniem ktos z UM miasta Mlawa oraz Starostwa Powiatowego przyspieszyl dzialania, by jak najszybciej wypisac kolejke z Rejestru Zabytkow. To wszystko dazy do przyszlej budowy osiedla mieszkaniowego lub elektrocielplowni.

Harry
Gość

Miałeś Chamie złoty róg, został Tobie jeno sznur…

Raksa
Gość

Pan Przewodniczący Rady Miasta bronił kolejki jak sławetny poseł ziemi nowogródzkiej Tadeusz Reytan,który w geście rozpaczy próbował zapobiec haniebnemu wydarzeniu, jakim był rozbiór Polski. Miał on wtedy rzucić się na podłogę i w dramatycznym, pełnym rozpaczy i desperacji geście rozdzierać na sobie szaty i krzyczeć do zaborców : Chyba po moim trupie!

wpDiscuz