Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery kasy fiskalne Mława
Logo
Katolicka Szkoła Podstawowa w Mławie

Mławska Kolej Dojazdowa znów wozi pasażerów


sliderUpalne niedzielne południe 19 czerwca 2016 roku.  To data, która zapisze się w historii Mławskiej Kolei Dojazdowej.  Po wieloletniej przerwie i postępującym niszczeniu kolejki, na trasę wąskotorówki wyjechały cztery drezyny. To ogromny sukces pasjonatów kolei wąskotorowej – Piotra Gajkowskiego i Macieja Lewandowskiego.

Słoneczne ogrody Mława

Sukces jednak nie przyszedł łatwo. Wymienieni tu panowie sami zakasali rękawy i wzięli się do ciężkiej pracy, mając do pomocy jedynie grupkę wolontariuszy. Udało się naprawić i przygotować do przejazdu drezynami ponad dwukilometrowy odcinek od ulicy Kopernika do Brackiej. Uporządkowany został teren stacji przy ulicy Brackiej.

Warto jednak było tą pracę wykonać. Ustawiony na parkingu przy rondzie Flagi Polskiej namiot Mławskiej Kolei Dojazdowej zwracał uwagę przechodzących i przejeżdżających. Te osoby, które o zaplanowanym na niedzielę drezynowaniu wiedziały,  przyszły z całymi rodzinami. Zwłaszcza dzieci  były bardzo ciekawe jak taką drezyną się jeździ. Pasażerów drezyn rowerowych wyjeżdżających na trasę pod opieką organizatorów na jej końcu witał Piotr Gajkowski. Oprowadzał, pokazywał i opowiadał o  zachowanych jednostkach taboru Mławskiej Kolei Dojazdowej. Takie właśnie przejażdżki  trwały od godziny 11 do późnego popołudnia.

– Przewieźliśmy drezynami około 300 osób. Można było? Można! – pomimo zmęczenia intensywnymi przygotowaniami do drezynowania cieszy się Piotr Gajkowski.

Organizatorzy zapowiadają, że drezynami będzie można jeździć co tydzień.

JK

« 1 z 2 »
Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

1500
Burmiszcz 2

My wykonalismy szacunki i uwidzielismy sze tu moszna partnera wprowadzic prywatnego. To sie wtedy zbilansuje i bilety tylko po dychu bedą.

Burmiszcz

A Burmistrz na to niemożliwe. My wykonaliśmy szczegółówe szacunki. To by kosztowało jakieś czysta milionów. Nawet gdyby połowę sfinansowała Unia Europejska miasta na to po prostu nie stać.

kibic

Z tego co widać to ogrom pracy przed panami, ale może pan Burmistrz wesprze to taki nowy rodzaj kolarstwa ,, torowego” . W całej Polsce dziś zarabia się na takich atrakcjach, trasa piękna Mława – Maków aż szkoda że nie funkcjonuje.

xyz

Genialne!!! Trzymam kciuki za dalszy rozwój tej inicjatywy.

Ja

Wielki szacun dla tych panów, którzy tyle pracy włożyli aby te drezyny mogły funkcjnować. Szkoda, że miasto nie chce nic dołożyć do tego. Mogłoby być takie miasteczko westernowe przy trasie E7, koło Menloluxu.To by była atrakcja dla dzieci i dorosłych.