Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Pada kolejny oddział PKS, tym razem w Ciechanowie. Kto następny?


W lutym tego roku doszło do likwidacji ważnego oddziału PKS w Ostrołęce Początek marca – likwidowany jest duży oddział PKS Ciechanów. Wszyscy już zastanawiają się, który będzie następny?

KSP Mława nabór

W połowie lutego br. podjęta została z powodu nierentowności i małej ilości pasażerów decyzja o postawienie w stan likwidacji PKS Ostrołęka. 6 marca taką samą decyzję, z takich samych powodów podjęto w Ciechanowie.

Informujemy, że Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKS w Ciechanowie S.A. w dniu 06.03.2018 r. podjęło uchwałę o rozwiązaniu Spółki i otwarciu jej likwidacji. Jednocześnie chcemy Państwa zapewnić, że naszą intencją jest prowadzenie działalności transportowej na trasach obsługiwanych przez PKS w Ciechanowie S.A. w likwidacji do 30.06.2018 r. Z naszej strony zabezpieczenie pewności podróży dla naszych Pasażerów jest priorytetem – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej izraelskiego przewoźnika spółki Mobilis.

Jako główny powód likwidacji spółki wymienia się trudną sytuację rynkową i malejącą liczbę pasażerów, przez co spółka pozostaje długotrwale nierentowna.

– Mimo wprowadzonych optymalizacji operacyjnych, nasz model biznesowy pozostawał długoterminowo nierentowny. Obejmował on kompleksową obsługę przewozów szkolnych i linii lokalnych oraz miał zapewniać mieszkańcom regionu dogodną siatkę połączeń. Na trudną sytuację w spółce wpłynął też m.in. brak uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju – czytamy dalej w komunikacie likwidatora PKS Ciechanów.

W ostatnim czasie chyba we wszystkich okolicznych oddziałach PKS można było zaobserwować podobny schemat działania. Rentowność miały poprawić likwidowane kolejno kursy lokalne i dalekobieżne. Tak działo się również w Mławie. Skoro takie działania pozostały nieskuteczne, zapewne stąd się też biorą obawy mieszkańców odnośnie losu pozostałych oddziałów zależnych od Mobilis.

Udzielona redakcji przez zarząd spółki PKS Mława w końcu lutego odpowiedź odnośnie bytu mławskiego oddziału PKS jest dyplomatyczna i dość ogólna. Nie pada w niej żadna deklaracja, a ton tej odpowiedzi współbrzmi z argumentami wypisanymi przez likwidatorów zarówno w Ostrołęce jak i w Ciechanowie. Tak więc pozostajemy w niepewności, który oddział będzie następny .

JK

Przypomnijmy, tak brzmiała odpowiedź zarządu PKS Mława z końca lutego br.:

„Uprzejmie informujemy, że spółka PKS w Mławie S.A. funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.Wszystkie połączenia zawarte w aktualnym rozkładzie jazdy są realizowane. Jednocześnie informujemy, że w spółce są wykonywane działania restrukturyzacyjne, które prowadzimy praktycznie od początku zakupu spółki PKS. Trwa proces optymalizacji kosztowej oraz operacyjnej. Ma ona na celu poprawę sposobu funkcjonowania spółki, zwiększenie jej rentowności oraz utrzymanie możliwie jak najszerszej siatki połączeń dla Pasażerów. Konieczność restrukturyzacji wynika z obiektywnych przesłanek rynkowych. W całej Polsce spada liczba Pasażerów podróżujących transportem lokalnym i regionalnym, na rzecz rosnącej liczby samochodów osobowych. Sytuacja jest również trudna z uwagi na brak odpowiednich uregulowań prawnych. W tej chwili rynek oczekuje wprowadzenia Ustawy o Publicznym Transporcie Zbiorowym, przy jednoczesnym wzroście wspomnianych kosztów prowadzenia działalności operacyjnej”.

Zobacz także:

PKS Ostrołęka do likwidacji. Mława ma się dobrze?

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

14 - liczba komentarzy w artykule "Pada kolejny oddział PKS, tym razem w Ciechanowie. Kto następny?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
mlody 2018
Gość

jzraleska firma mobilis group wystawila w polsce pks na sprzedaz przewozy pasarzerskie pks minsk maz , ostrolenka , pultusk , plonska , lomza i pozostale przewozy pasarzerskie pks mobilis group w polsce pujda pod mlotek przewozy pks pasarzerskie w polsce bedzie koniec pksow w polsce calej i mazowszu …

mruj
Gość

Nie znajdą nabywcy. Nikt tego szrotu nie kupi. Mławę też pewnie zaraz zlikwidują. Jedynie co to dokończą kontrakt na komunikację miejską, a komunikację lokalną zamkną.

Ģoja
Gość

To było wiadome od początku …. przejęli tylko po to aby wykończyć firmę … takie działki w Mławie szybko znajdą nabywcę … A Ludzie? Kto by się nimi przejmował?

exo
Gość

Możecie zrobić aktualizację artykułu: „Szanowni Państwo. Informujemy, że została podjęta decyzja o zaprzestaniu prowadzenia przez PKS w Mińsku Mazowieckim S.A. działalności transportowej do 30.06.2018 r.” – link: http://www.mobilis.pl/oddzialy/pks-minsk-mazowiecki/komunikaty/wazna-informacja-dla-pasazerow.html

Marek
Gość

Od dawna widziałem te ogromne autobusy wożące powietrze i tak sie zastanawiałem dlaczego przewożnik nie zamienia autobusów na busy (chodzi o połączenia z pobliskimi wsiami). Teraz wiem – chodziło o upadłość i likwidację

wpDiscuz