Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

PKS Ostrołęka do likwidacji. Mława ma się dobrze?


W połowie lutego br. podjęta została z powodu nierentowności decyzja o postawienie w stan likwidacji PKS Ostrołęka, należącej podobnie jak mławski PKS do izraelskiego przewoźnika firmy Mobilis. Dla tamtejszych mieszkańców oznacza to, że tylko do końca czerwca 2018 autobusy tej firmy obsługiwać będą dotychczasowe trasy. Czy podobny scenariusz może mieć miejsce w Mławie? Takie zaniepokojenie wyrażają nasi czytelnicy.

KSP Mława nabór

– Firma Mobilis likwiduje kolejny oddział. W ubiegłbym roku zamknęli PKS Bartoszyce, teraz przyszedł czas na PKS Ostrołęka. W porównaniu z oddziałem Bartoszyce, Ostrołęka miała bardzo bogatą siatkę połączeń, w tym kilkadziesiąt kursów do Warszawy, dlatego jego likwidacja jest ogromnym zaskoczeniem dla branży. Czy podobny los czeka inne PKS’y, w tym PKS Mława? Mobilis od kilku lat nie inwestuje w tabor, ani nie uruchamia nowych połączeń, co oznaczać może tylko to, że firma nie ma pomysłu na ten sektor transportu zbiorowego, a zamknięcie reszty oddziałów to tylko kwestia czasu – pisze jeden z czytelników.

Czy uda się rozwiać wątpliwości czytelników co do sytuacji w mławskim PKS, po udzielonej odpowiedzi nie jesteśmy do końca przekonani.  Redakcja na skierowane za pośrednictwem rzecznika prasowego do zarządu spółki pytanie o ewentualną reorganizację czy likwidację uzyskała poniższą odpowiedź.

– Uprzejmie informujemy, że spółka PKS w Mławie S.A. funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.Wszystkie połączenia zawarte w aktualnym rozkładzie jazdy są realizowane. Jednocześnie informujemy, że w spółce są wykonywane działania restrukturyzacyjne, które prowadzimy praktycznie od początku zakupu spółki PKS.Trwa proces optymalizacji kosztowej oraz operacyjnej. Ma ona na celu poprawę sposobu funkcjonowania spółki, zwiększenie jej rentowności oraz utrzymanie możliwie jak najszerszej siatki połączeń dla Pasażerów. Konieczność restrukturyzacji wynika z obiektywnych przesłanek rynkowych. W całej Polsce spada liczba Pasażerów podróżujących transportem lokalnym i regionalnym, na rzecz rosnącej liczby samochodów osobowych. Sytuacja jest również trudna z uwagi na brak odpowiednich uregulowań prawnych. W tej chwili rynek oczekuje wprowadzenia Ustawy o Publicznym Transporcie Zbiorowym, przy jednoczesnym wzroście wspomnianych kosztów prowadzenia działalności operacyjnej – informuje Zarząd PKS w Mławie S.A.

JK

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

74 - liczba komentarzy w artykule "PKS Ostrołęka do likwidacji. Mława ma się dobrze?"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
gosc 2018
Gość

wojewodztwie mazowieckim i podlaski jest duzo prywatnych przewoznikow busiarzy malymi pojazdami mercedes benz spriter , to samo jest w ostrolece i Lomzy i grajewie i bialystoku , austow matez busiarzy prywatnych usiebie , wyszkowie jezdza busy prywatne tak samo jest zambrowie , to dlatego pks ostrolenka zbankrutowal calkowicie ….

Samuel
Gość

Miałem w planach przyjąć się do PKS Ostrołęka. Ówczesny Rząd polski platformy obywatelskiej pozbawił mnie obecnej pracy którą chciałem się tam podjąć sprzedając prywaciarzowi. Dlaczego tam. Ano dlatego ze mam tam rodzinę i są tam naprawde spoko ludzie. Nie tu jak na ślasku kazdy agresywny.

Eto
Gość

Zgadza się, Mława to miasto agresywnych ludzi, a najgorsze jest to że większość to szlachta bo za takich się uważają.

mruj
Gość

Winny jest Mobilis, który nie umie zarządzać komunikacją międzymiastową. Kupili kilka Scanii i Iveco. I tyle. Przez kolejne lata zero inwestycji. Po zakupie przedsiębiorstwa nie siedli i nie zmienili siatki połączeń tylko pozostali przy tych samych kursach co za czasów dawnego PKS. Jak się stoi i biernie patrzy jak zmienia się rynek to nie dziwmy się, że zaraz żadnych połączeń nie będzie. Jedynie co oni umieją to zmieniać prezesów i likwidować kursy. Koniec tyle w temacie.

Pasażer
Gość

Jakby za bilety każdy musiał zapłacić choćby 1 zł to większość tych narzekaczy by nie jeździła.

gapowicz
Gość

A ja myślę że PKS Ciechanów jeszcze w marcu ogłosić upadłość.Zwiozki zawodowe w Przasnyszu rozwaliły swojo firmę i majo w tym wprawę.Ci panowie pracujo teraz w PKS Ciechanow.Przasnyskie kursy od 15 marca przejmuje firma z Warszawy więc nie ma co ukrywać to ostatnie dni PKS Ciechanów a potem Mława

wpDiscuz