Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

PKS Ostrołęka do likwidacji. Mława ma się dobrze?


W połowie lutego br. podjęta została z powodu nierentowności decyzja o postawienie w stan likwidacji PKS Ostrołęka, należącej podobnie jak mławski PKS do izraelskiego przewoźnika firmy Mobilis. Dla tamtejszych mieszkańców oznacza to, że tylko do końca czerwca 2018 autobusy tej firmy obsługiwać będą dotychczasowe trasy. Czy podobny scenariusz może mieć miejsce w Mławie? Takie zaniepokojenie wyrażają nasi czytelnicy.


– Firma Mobilis likwiduje kolejny oddział. W ubiegłbym roku zamknęli PKS Bartoszyce, teraz przyszedł czas na PKS Ostrołęka. W porównaniu z oddziałem Bartoszyce, Ostrołęka miała bardzo bogatą siatkę połączeń, w tym kilkadziesiąt kursów do Warszawy, dlatego jego likwidacja jest ogromnym zaskoczeniem dla branży. Czy podobny los czeka inne PKS’y, w tym PKS Mława? Mobilis od kilku lat nie inwestuje w tabor, ani nie uruchamia nowych połączeń, co oznaczać może tylko to, że firma nie ma pomysłu na ten sektor transportu zbiorowego, a zamknięcie reszty oddziałów to tylko kwestia czasu – pisze jeden z czytelników.

Czy uda się rozwiać wątpliwości czytelników co do sytuacji w mławskim PKS, po udzielonej odpowiedzi nie jesteśmy do końca przekonani.  Redakcja na skierowane za pośrednictwem rzecznika prasowego do zarządu spółki pytanie o ewentualną reorganizację czy likwidację uzyskała poniższą odpowiedź.

– Uprzejmie informujemy, że spółka PKS w Mławie S.A. funkcjonuje na dotychczasowych zasadach.Wszystkie połączenia zawarte w aktualnym rozkładzie jazdy są realizowane. Jednocześnie informujemy, że w spółce są wykonywane działania restrukturyzacyjne, które prowadzimy praktycznie od początku zakupu spółki PKS.Trwa proces optymalizacji kosztowej oraz operacyjnej. Ma ona na celu poprawę sposobu funkcjonowania spółki, zwiększenie jej rentowności oraz utrzymanie możliwie jak najszerszej siatki połączeń dla Pasażerów. Konieczność restrukturyzacji wynika z obiektywnych przesłanek rynkowych. W całej Polsce spada liczba Pasażerów podróżujących transportem lokalnym i regionalnym, na rzecz rosnącej liczby samochodów osobowych. Sytuacja jest również trudna z uwagi na brak odpowiednich uregulowań prawnych. W tej chwili rynek oczekuje wprowadzenia Ustawy o Publicznym Transporcie Zbiorowym, przy jednoczesnym wzroście wspomnianych kosztów prowadzenia działalności operacyjnej – informuje Zarząd PKS w Mławie S.A.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
74 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gosc 2018
gosc 2018
6 lata temu

wojewodztwie mazowieckim i podlaski jest duzo prywatnych przewoznikow busiarzy malymi pojazdami mercedes benz spriter , to samo jest w ostrolece i Lomzy i grajewie i bialystoku , austow matez busiarzy prywatnych usiebie , wyszkowie jezdza busy prywatne tak samo jest zambrowie , to dlatego pks ostrolenka zbankrutowal calkowicie ….

Samuel
Samuel
6 lata temu

Miałem w planach przyjąć się do PKS Ostrołęka. Ówczesny Rząd polski platformy obywatelskiej pozbawił mnie obecnej pracy którą chciałem się tam podjąć sprzedając prywaciarzowi. Dlaczego tam. Ano dlatego ze mam tam rodzinę i są tam naprawde spoko ludzie. Nie tu jak na ślasku kazdy agresywny.

Eto
Eto
6 lata temu
Reply to  Samuel

Zgadza się, Mława to miasto agresywnych ludzi, a najgorsze jest to że większość to szlachta bo za takich się uważają.

mruj
mruj
6 lata temu

Winny jest Mobilis, który nie umie zarządzać komunikacją międzymiastową. Kupili kilka Scanii i Iveco. I tyle. Przez kolejne lata zero inwestycji. Po zakupie przedsiębiorstwa nie siedli i nie zmienili siatki połączeń tylko pozostali przy tych samych kursach co za czasów dawnego PKS. Jak się stoi i biernie patrzy jak zmienia się rynek to nie dziwmy się, że zaraz żadnych połączeń nie będzie. Jedynie co oni umieją to zmieniać prezesów i likwidować kursy. Koniec tyle w temacie.

Pasażer
Pasażer
6 lata temu

Jakby za bilety każdy musiał zapłacić choćby 1 zł to większość tych narzekaczy by nie jeździła.

gapowicz
gapowicz
6 lata temu

A ja myślę że PKS Ciechanów jeszcze w marcu ogłosić upadłość.Zwiozki zawodowe w Przasnyszu rozwaliły swojo firmę i majo w tym wprawę.Ci panowie pracujo teraz w PKS Ciechanow.Przasnyskie kursy od 15 marca przejmuje firma z Warszawy więc nie ma co ukrywać to ostatnie dni PKS Ciechanów a potem Mława

Przyjezdny
Przyjezdny
6 lata temu

Mili jednostronni komentatorzy jak tak czytam te wasze stronnicze komentarze na temat kierowców autobusowych z Mławy to mnie krew zalewa za to co wy wypisujecie. Czy ktoś zauważył żeby ci kierowcy was obrażali, zarzucacie im brak kultury i wychowania a tym czasem to wy nie macie ani kultury ani wychowania wypisując takie bzdury na ich temat. Pochodzę z większego miasta jak Mława i jestem tymczasowo zatrudniony w Mławie i jeżdżę tymi MKM-mi i widzę co się dzieje. Najwięcej mają do powiedzenia ci co podjeżdżają jeden przystanek, czekają na mrozie 15 min i mają do kierowców pretensję że się spóźnił 1 minutę. Nie będę was obrażał bo nie o to w tym chodzi, pozdrawiam tylko tych kulturalnych i dobrze wychowanych a reszta niech sobie wyciągnie z tego wnioski na przyszłość.

Pasażer
Pasażer
6 lata temu
Reply to  Przyjezdny

Piszesz to z punktu widzenia pasażera czy kierowcy ?

Przyjezdny
Przyjezdny
6 lata temu
Reply to  Pasażer

Pasażera

Ģoja
Ģoja
6 lata temu

Mili komentatorzy czy Wy nie wiecie, że nowy właściciel przejął PKS nie po to aby go ulepszać i poprawiać warunki pracownikom i pasażerom ale po to aby wykorzystać do maxa tabor, pracowników i sprzedać albo ogłosić upadłość …. wielka szkoda że w Mławie upada kolejny zakład dający zatrudnienie tylu ludziom i będzie straszyć zdewastowanym terenem

Olin
Olin
6 lata temu

Milion. Co roku z naszych podatkow trzyma na nogach całą firme i tyle

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu
Reply to  Olin

Nasz burmistrz przecież uprawia działalność charytatywną z naszych pieniędzy.
Ratował „Zacisze” – nie udało się
Ratuje „Mobilis” i też się nie uda.
Ilu projektantów już uratował swoimi projektami, to już pewnie nie da rady zliczyć na palcach obu rąk.
Wspomaga mławskich biznesmenów.
Szkoda, że ta jego działalność charytatywna odbywa się naszym kosztem.
Ludzie na takich stołkach, za swe nietrafne decyzje winni ponosić odpowiedzialność z własnych kieszeni, może wtedy nie szastali by tak kasą społeczeństwa.

Think more
Think more
6 lata temu

Mobilis chwali się działającym WI FI w ich autobusach.
W toruńskiej Arriwie bez problemu łączę się z Wi Fi czy to w autobusie, czy to na dworcu w Toruniu i internet śmiga, natomiast ani w mławskich autobusach, ani na dworcu PKS jakoś mi się to nie udaje.
Jak to jest? – czy ktoś z Mobilisu wyjaśni ten ewenement?
O kulturze kierowców nie będę wspominać, bo chyba już wszystko zostało napisane..
Autobusy, dworzec, perony, zajezdnia na dawnej ulicy Skoneckiego, szefostwo Mobilisu, kierowcy autobusów to głęboki PRL, a może nawet średniowiecze…
Powinni jak najszybciej ogłosić upadłość i rozpocząć likwidację tego betonu na glinianych nogach, bo to co jest, to tylko wstyd dla Mławy.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Think more

Think more ty należysz do ludzi którzy wiecznie czegoś chcą nie dając nic w zamian, jak umiesz liczyć to licz na siebie. Ja nie potrzebuję jakiegoś darmowego WI-FI w autobusie czy na dworcu, mam go w telefonie i używam i nie oglądam się na innych żeby mi coś dali. A co do kultury wypowiadania się o kimś kogo się nie zna to jest co najmniej żenujące z twojej strony. Kultura kierowcy zależy od kultury pasażera.

Think more
Think more
6 lata temu
Reply to  kierowca

Ha, ha ha
Dobre
Kultura kierowcy zależy od kultury pasażera? – można się uśmiać.
Na temat kultury kierowców się nie wypowiadam – j.w., ale nie zależy ona tylko od pasażerów. Kultura człowieka zależy od wychowania, zależy również od tego na co dana firma pozwala swemu pracownikowi.
Mobilis wiele mógłby się nauczyć od Arriwy.
Odnośnie Wi Fi, to powiem tyle:
NIGDY SIĘ NIE CHWAL TYM CZEGO NIE MASZ, a Mobilis Wi Fi nie ma w swoich autobusach i tyle w temacie.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Think more

Ja mam to w nosie czy ten Mobilis ma to Wi-Fi czy nie, bo z internetu korzystam z własnego telefonu i nie oglądam się na darmówki jak widać ty. Masz rację że kultura zależy od wychowania ale jeżeli pasażer jest nie wychowany i wchodząc do autobusu ma nie wiadomo jaką minę to co ten kierowca ma go w d….ę pocałować żeby mu humor poprawić i żeby go nie opisał w internecie, chyba nie tędy droga. Po tych twoich wpisach sądzę że jesteś studentem i jeździsz w kierunku Bydgoszczy bo wspomniałeś o Arrivie, a Arriva do Mławy przyjeżdża tylko z Torunia, przesiądź się do nich i po sprawie.
Wiesz po czy poznaję studentów po jednakowych wpisach.

Think more
Think more
6 lata temu
Reply to  kierowca

To żeś strzelił kulą prosto… w płot kierowco.
Nie jestem studentem 😀
Mnie też w sumie to mało interesuje, ale jeśli się ktoś czymś chwali, to o ile mogę to sprawdzam czy podaje wiarygodne informacje, a Mobilis mija się z prawdą.
Jeżeli jeżdżę w kierunku Torunia czy Bydgoszczy, to muszę przyznać, że zawsze autobusem Arrivy, bo połączenia tańsze prawie dwukrotnie, bo autobusy wygodniejsze i w lepszym stanie technicznym, bo kierowcy bardziej zadbani…
Ja mam w domu złotą gęś, która znosi złote jaja.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Think more

Marzenie ściętej głowy.

Think more
Think more
6 lata temu
Reply to  kierowca

Tak samo jak niektóre zapewnienia Mobilisu.

Pasażer
Pasażer
6 lata temu
Reply to  kierowca

@kierowca Niedługo będziesz potrzebował wifi pod pośredniakiem jak tę śmieszną firemkę z Waszymi obrażonymi minami zamkną!

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Pasażer

Nie twoje doczekanie, prędzej ty będziesz latał po mieście i szukał darmowego WI-FI bo jak widzę po tych wypowiedziach to tylko o te darmowe chodzi.
A najłatwiej wychodzi wam anonimowość, przyjdź jeden z drugim na bazę i powiedz to w biurze, strach nie pozwoli. Firemkę mogą zamknąć, pracy jest dużo jak się chce. Myślisz że jak przyjdzie jakiś prywaciarz to będzie lepiej, to się mylisz. Można w internecie znaleźć co robią prywaciarze po takich PKS-ach w takich miastach jak Mława.

Turysta
Turysta
6 lata temu

Już wiem! To taka atrakcja dla mieszkańców! Szanowni Państwo, zapraszamy na ul. Padlewskiego. Tylko u nas cofniecie się w czasie. Chcecie poznać uroki wczesnego PRL?! Tylko tu. Wspaniałe eksponaty. Wiaty, ławeczki i główna atrakcja. Poczekalnia gdzie możesz poszuć niepowtarzalny klimat dawnych lat. Zapach uryny, puste flaszki, dziury w betonowym parkingu. A po zwiedzaniu zapraszamy do naszego uzdrowiska Seraczynek.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Turysta

Turysta widzę że jesteś obeznany ale nie zauważyłeś jednej rzeczy że wszędzie w Polsce takie PKS-y wyglądają tak samo, więc Mławski nie jest jakimś wyjątkiem. Nikt cię nie zmusza do korzystania z Mławskiego PKS-u, ja jak nie chcę z czegoś korzystać to nie korzystam z tego, i nie oczerniam tego publicznie za to, to świadczy o charakterze człowieka.

Pasażer
Pasażer
6 lata temu
Reply to  kierowca

Jak nie będziemy korzystać to Was zlikwidują i cieńko zaśpiewasz ptaszku….

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Pasażer

Mogą zlikwidować, praca jest jak się chce pracować, a przez takich jak ty są takie zgrzyty, w sumie niepotrzebne. Nie strasz nikogo żeby mu firmę zamkneli bo może również i ciebje to spotkać a wtedy będą się z ciebje śmieli że to przez ciebje.

kromek
kromek
6 lata temu

Jak się nawet nie potrafi wygrywać przetargów „w swoim” powiecie to o czym tu mówić. Np. we Wiśniewie od 2 lat uczniów wozi firma z Przasnysza.

Gość
Gość
6 lata temu

Niby tak, ale większość załogi została zwolniona i nie zauważyłem poprawy organizacji pracy w tym byłym PKS-ie. O placówce Makowskiej praktycznie już nie można powiedzieć, że istnieje.

Niedzielny Pasażer
Niedzielny Pasażer
6 lata temu

Jak wchodzisz do sklepu to w większości przypadków sprzedawcy są mili i uprzejmi (czasami do przesady), idziesz do fryzjera podobnie, zamawiasz jakąkolwiek usługę zazwyczaj jest miło i kulturalnie, no bo klient musi być zadowolony. Natomiast wsiadasz do autobusu i widzisz tę minę, że od razu masz ochotę wysiąść; ani dzień dobry ani nic, bagaż to sam sobie otwórz i wstaw, bilet internetowy „co to takiego?!”, a tak właściwie to po co tu przyszedłeś?! Najlepiej przecież jeździ sie pustym autobusem, grzać nie trzeba i przepału nie ma. Oczywiście można ich zrozumieć, że mogą mieć gorszy dzień, a poza tym praca w takich warunkach (stare autobusy) i za takie pieniądze nie daje im satysfakcji, no ale w innych firmach jakoś potrafią się zachować.

kierowca
kierowca
6 lata temu

Bo jest Polskie szefostwo a nie zza morza.

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu
Reply to  kierowca

To szefem Mobilis Oddział Mława jest ktoś zza morza – nie wiedziałem 😀
Markety też na ogół mają szefostwo za granicą, wiele banków również, a jednak kultura ludzi tam pracujących jest inna.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Jarząbek

To mało wiesz na ten temat

Busiarz
Busiarz
6 lata temu

Akurat PKS Przasnysz połączył się z Ciechanowem, więc trudno tu mówić wprost o likwidacji.

Gość
Gość
6 lata temu

Dlaczego wszyscy zapomnieli o jeszcze jednej ofiary, Przasnysza?

Kultura????
Kultura????
6 lata temu

Pks do zaorania i niech to przejmie ktoś kto się zna na biznesie to kierowcy będą czapki ściągać jak pasażer wsiada bo teraz nie rozumieją że jak nie będzie klientów to jeden stary pryk z drugim trafi na kuroniówkę. Na taśmie w kg byście mili i grzeczni byli.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Kultura????

Kultura kierowcy zależy od kultury pasażera, widzę nie raz jak wchodzi jakiś pasażer z taką pogardliwą miną to jak ten kierowca ma się zachować, ma go w d….pe pocałować żeby mu przeszło ? LITOŚCI

Kierowca Pks
Kierowca Pks
6 lata temu

Jest bardzo dużo racji w tym co piszecie Państwo o kolegach kierowcach i o Przesiębiorstwie PKS w Mławie. Niestety ale „Ryba psuje się od głowy” nie od ogona. Taki wniosek nasuwa mi się z obserwacji. Wieloletnie przyzwyczajenia, nawyki i natrectwa pozostają bardzo mocno zakorzenione w kierowcach (w znacznej większości blisko 60- latkow) jak i nie młodszych pks-iakow biurowych. „Jest tak nie inaczej”… można usłyszeć od przełożonych. Niestety czas mnie do przodu, rynek się zmienia, a jakimś cudem (naprawdę nie wiem jakim) są jeszcze w Firmie środki na wożenie powietrza. Pozdrawiam pasażerów proszac o odrobinę wyrozumiałośći.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Kierowca Pks

Mądre spostrzeżenie, bardzo obiektywne.

Przeczytajcie i pomyślcie
Przeczytajcie i pomyślcie
6 lata temu

Grzechy kierowców w stronę pasażerów:
1. Niepodjeżdżanie wcześniej w mrozy tylko stanie na parkingu
2. Kiedy widzą starsze osoby albo niepełnosprawne nie podjadą bliżej krawęznika
3. Nie można oczekiwać, że pomogą komuś kto ma trudności z wejściem do autobusu
4. Masz ciężki bagaż – kierowcę to nic nie obchodzi, nie pomoże
5. Notoryczny brak pieniędzy do wydawania reszty
6. Głośna i nużąca muzyka puszczana bez opamiętania (disco-poplo)
7. Niepotrzebne rozmowy z pasażerami zamiast koncentracja na jeździe
8. Przytyki i wyśmiewanie pasażerów w związku z ich ograniczoną sprawnościa ruchową
9. Ciągłe spóźnienia
10. Brak mówienia dzień dobry i do widzenia pasażerom

kierowca
kierowca
6 lata temu

Ładnie to wymieniłeś, ale zapomniałeś wymienić grzechy pasażerów więc wymienię kilka
1 Brak poszanowania dla czyjejś pracy.
2 Bałaganiarstwo.
3 Brak kultury osobistej
4 Chamstwo itp, itd..
Oczywiście nie wszystkich pasażerów się to tyczy.

Anonimowo
Anonimowo
6 lata temu
Reply to  kierowca

Te grzechy które wymieniłeś dotyczą bardzo nielicznej częsci pasażerów, ale niestety większości kierowców Mobilisa

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Anonimowo

Zgadza się, to prawda

vision
vision
6 lata temu

Rozkład MKM ustala Urząd Miasta, a nie PKS, więc tam kierujcie swoje uwagi. Co do PKS to wszyscy piszecie jakby to była firma państwowa, a przecież to prywatni cwaniacy z Izraela, którzy kupił PKSy z myślą, że się na nich dorobi, bo Państwo będzie im dopłacać do połączeń, a tu psikus. Skoro się nie udało to wyciągają z firmy ile się da, a potem sprzedają pozostały majątek i cześć. Niech zamkną tą firmę, bo to szkoda pasażerów. Nie będzie ich to przyjdą inni, może lepsi, np. Fabisiak.

Lechita
Lechita
6 lata temu

Jak można było pozbywac sie polskiego trwalego majatku za drukowany na potęgę papier zwany dolarem.Oni kupili te Pksy nie dla dalszego rozwoju TYLKO dla placow na ktorych powstaną centra hand. lub mieszkania.Pks Mławę taki sam los czeka.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Lechita

Za dużo właścicieli tych placów w Mławie, bo w przeciwnym razie już dawno by to sprzedali.

Pasażer PKSu
Pasażer PKSu
6 lata temu

Ratunkiem dla mławskich PKSów, jak i innych „dinozaurów” jest wejście do firmy młodych, dynamicznych ludzi po dobrych szkołach i zaczęcie od przeglądu kadr. Po pierwsze biura – zasiedziałe od pokoleń towarzystwo należy „przejrzeć” czy w ogóle pracuje i jak. Po drugie mkierowcy – puścić anonimową ankietę wśród pasażerów jakie są największe bolączki i żeby ocenili kierowców pod kątem zachowania, kultury, punktualności, wydawania reszty etc. Ankieta miesiąc czasu, wyniki miesiąc, a potem Ci z najgorszymi wynikami mają miesiąc do poprawy albo out.
Stary tabor na żyletki a z tego kupić nowe, małe i szybkie autobusiki do połączeń lokalnych. Wprowadzić normalne ceny (nie 10 zł za połączenie 8 km czy 20 za 15 tylko 4-5 i 7-8) i odetniecie taksówkarzy i częśc prywatnych samochodów.
Rok czasu i firma byłaby rentowna.
Ale jak się chce tylko przyjśc do pracy wypić kawkę, postać na parkingu albo ryczeć na pasażerów żeby szybciej wsiadali to kuroniówka i pośredniak czeka. Szczególnie bym się tu zastanowił w przypadku starszych kierowców, bo taki ani na tira ani nigdzie indziej nie pójdzie, a do emeryturki chciałoby się dociągnąc.
Jeźdzcie Panowie „szlachcice” do Większego miasta i zobaczcie – tam kierowca pierwszy mówi dzień dobry i do widzenia, resztą ma zawsze a i cięzkie bagaże pomoże wnieść.
A Wy? Radyjko na full, disco polo na głośnikach i obrażona mina księcia galoipującego na rumaku.
Trzeba firmę zrestrukturyzować od zarządu, przez biura po kierowców.

Zofia
Zofia
6 lata temu
Reply to  Pasażer PKSu

Szczególnie jeden gaduła, więcej patrzy do tyłu i układa ploty, niż do przodu, strach z nim jeździć.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Pasażer PKSu

A czego oczekujesz, całowania w rękę za te pieniądze jaki płacą w PKS-e ?

Smutna
Smutna
6 lata temu

To co się dzieje z autobusami „1” i połączeniem z pociągami to kpina. Brak jakiegokolwiek zgrania połączeń z koleją do Warszawy,a nie oszukujemy się, tam głównie mlawiacy jeżdżą, powoduje wożenie powietrza a w dłuższej perspektywie odwrócenie się od mkm i nierentowność. Nie idźcie droga pksu który przez olewanie klientów i sobiepaństwo kierowców upada. Zarządzanie dobre to podstawa a widać co się dzieje jak go brak 🙁

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu
Reply to  Smutna

Odnośnie połączeń MKM-ki t6o do ratusza.

Tratwa
Tratwa
6 lata temu

Mnie zadziwia brak połączenia do Olsztyna. Kiedyś tyle połączeń, a teraz? Śmiech na sali

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Tratwa

To trzeba podziękować jednemu dyrektorowi co go zwolnili i poszedł do Olsztyna do PKS-u.

XYZ
XYZ
6 lata temu

Zielone światło dla prywatnych przewoźników, a co za tym idzie szansa na nowy poziom jakości usług. PKS to jeden wielki relikt minionej epoki, zarówno załoga jak poziom obsługi. Przewoźnicy z Mławy i Przasnysza już grzeją się w blokach startowych.

Były kierowsca PKS Mława
Były kierowsca PKS Mława
6 lata temu

A taka była szansa, PKS Mława znany był na całą Polskę, i nie tylko. Pamiętam jak znajomi z Belgii, często mówili że widują autokary z napisem PKS Mława. Tyle połączeń, teraz powstaje trasa S7, ach, aż robi się smutno na duszy. Zaledwie kilka lat temu jeździliśmy w najodleglejsze zakątki naszego kraju. Jak miasto mogło wypuścić tą firmę z ręki ?! I jeszcze komu ! Nic nie mam do pewnego narodu…, ale ciekawe czy ta IZRAELSKA firma nie zrobi niespodzianki Polaczkom. To samo z wysypiskiem, zamiast mądrze zarządzać, to sukcesywnie zmniejszały się udziały miasta. A teraz wysypisko mają Chińczycy (oni dbają o środowisko naturalne 🙂 ), a miasto ma wielkie g.wno, i Chińczycy mogą nam teraz wielkie g.wno na głowy zrobić. Taka tam sytuacja…

Miałeś ch****e złoty róg...
Miałeś ch****e złoty róg...
6 lata temu

Niestety Wy jako pracownicy się do tego dobrze dołożyliście żeby firma zbankrutowała.

kierowca
kierowca
6 lata temu

Nic na ten temat nie wiesz a się mądrzysz.

Zdegustowana
Zdegustowana
6 lata temu

„Numer popisowy” mławskich kierowców PKSu to niepodjeżdżanie blisko krawężnika na dworcu tylko zmuszanie starszych albo niepełnosprawnych osób (a tacy często jeżdżą pksami) żeby „skakali” do autobusu.
Przedmówcy mają rację – zarząd słabo zarządza ale obsługa klienta w Mławskim PKSie kuleje!

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Zdegustowana

Nie, ma podjechać do samego krawężnika i rozciąć oponę, dopiero by był temat z twojej strony

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu

Nie musi się wypowiadać rzecznik tej izraelskiej firmy, że Mławę czeka to samo co Bartoszyce czy Ostrołękę.
Wystarczy zobaczyć jaki mamy tabor autobusowy – wszystko się sypie, niedługo będzie to dość duża „kupa” złomu.
Dworzec autobusowy – toż to buda z lat 80-tych, nieremontowana, obdrapana, ponura, zimna, kasy nieczynne, brak jakiejkolwiek informacji, pomieszczenia pracownicze – lepiej sobie języka nie zdzierać.
Perony i plac manewrowy pamięta chyba czasy świetności z lat tez 80-tych? – woła o pomstę do nieba, toż to wstyd dla Mławy.
Biura na ul. S.Roweckiego-Grota – czarna rozpacz.
Wszystko jest wykorzystywane do granic możliwości, wyciskane są ostatnie kropelki wody z tej brudnej i podartej „szmaty do podłogi”
Kierowcy mają zarobki na poziomie najniższej krajowej.

Klyent
Klyent
6 lata temu
Reply to  Jarząbek

Kierowcy nie są bez winy. Wiecznie obrażone miny, brak pieniędzy do wydawania i ciągłe spóźnienia. Przez Was PKS tez pada!

Waldi
Waldi
6 lata temu
Reply to  Klyent

Nie mierzy się wszystkich jedną miarą, bo Ciebie też ktoś może zmierzyć.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Klyent

Poczytaj sobie przepisy dla podróżnych, to zrozumiesz na czym polega wydawanie reszty.

Mławiak
Mławiak
6 lata temu

Winni są też niestety kierowcy – w Mławie wiecznie obrażeni, królewicze co w mróz nie podjadą chwilę wcześniej na początkowej stacji (dworcu w Mławie) choć nic innego nie jedzie, wieczne obrażone miny, ciągle nie mogą wydać reszty, niekulturalni i niemili.
Oddzielną kwestią są autobusy „1” – co za ***** ułożył je tak, że jak przyjeżdża pociąg do Mławy to one odjeżdżają chwilę przed przyjazdem, a dojazd do miasta z dworca pkp to mordęga.
Dlatego to wszystko upada i nikt nie jeździ – kierowcy jak dinozaury z innej epoki, to samo zarząd – brak myślenia.

Kaśka
Kaśka
6 lata temu
Reply to  Mławiak

Zgadza się, rozkład jazdy MKM z PKP Mława – Wólka powinien być zmienny i dostosowywać się do rozkładu jazdy PKP, lub oddzielne dwa kursy żeby inny mieszkańcy nie narzekali że częste zmiany. A tu scena rodem z filmu Bareji, pociąg z Warszawy zajeżdża, a pusta wspaniała MKM odjeżdża, śmiech na sali, jak to świadczy o naszym mieście ?!

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu
Reply to  Kaśka

Rozkład jazdy MKM to ratusz i do niego pretensje.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Jarząbek

W jednym tu ci przyznaję racje.

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu
Reply to  Mławiak

Takie a nie inne zachowanie kierowców to też wina szefostwa firmy Mobilis.
Firma, która dba o klienta dba o tego klienta pouczając swoich pracowników jak mają się zachowywać i i egzekwuje takie zachowania od swoich podwładnych – w Mławie wszystko się sypie, wszystko zżera rdza i nie-chciejstwo, a ceny biletów wywindowane tak, że brak jest pasażerów.
Ceny usług pasażerskich nijak się mają do jakości, jakość usług jest godna pożałowania.

Miałeś ch****e złoty róg...
Miałeś ch****e złoty róg...
6 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek – za kulture osobistą odpowiada każdy sam, widocznie „Panów kierowców” w domu tego nie nauczyli…..

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu

To panów kierowców powinna firma nauczyć, jak z domu tego nie wynieśli, ale jak firma i za dobrą prace i za bylejakość płaci tak samo, to powiedz, po co mają się wysilać?

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Jarząbek

Wsiądź do autobusu blisko kierowcy i posłuchaj ilu pasażerów mówi dzień dobry, co najmniej połowa nie mówi. Dobre wychowanie polega na tym / uczyli o tym w szkole i powinni nauczyć w domu / wchodzący gdziekolwiek mówi dzień dobry i wychodząc mówi do widzenia a nie odwrotnie. Jarząbek widocznie to ciebie nikt nie nauczył.

Jarząbek
Jarząbek
6 lata temu
Reply to  kierowca

Kierowco, czy Ty umiesz czytać ze zrozumieniem? – bo jakoś po tym komentarzu tego nie widzę, piszesz wszędzie to samo.
Druga sprawa, nie mów o tym jak ja się zachowuję gdziekolwiek, bo mnie nie znasz i nic o mnie nie wiesz.
Trzecia sprawa: nauczcie się w końcu płynnie jeździć, a nie wozicie ludzi jakby byli burakami albo ziemniakami.
Jakby was tak powoził np. po Mławie z godzinę i to na stojąco, to może w końcu zrozumielibyście pasażerów.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Jarząbek

Nie mierz wszystkich kierowców jednakową miarą, bo krzywdzisz tych dobrych i mówisz żebym nie mówił jak ty się zachowujesz bo cię nie znam i nie wiem kim jesteś, dobrze ale dlaczego ty tak mówisz jakbyś znał wszystkich kierowców i wystawiasz im negatywną opinie. A co do płynności jazdy to połowa zależy od umiejętności jazdy a droga połowa od tych złomów które jeżdżą na MKM. No i jeszcze jedno, Pasażerowie muszą też zrozumieć kierowców, a najczęściej nie chcą zrozumieć.

kierowca
kierowca
6 lata temu

Wsiądź do autobusu blisko kierowcy i posłuchaj ilu pasażerów mówi dzień dobry, co najmniej połowa nie mówi. Dobre wychowanie polega na tym / uczyli o tym w szkole i powinni nauczyć w domu / wchodzący gdziekolwiek mówi dzień dobry i wychodząc mówi do widzenia a nie odwrotnie. Jarząbek widocznie to ciebie nikt nie nauczył.

kierowca
kierowca
6 lata temu

A ciebie jak nauczyli, wchodzisz do jakiegoś urzędu i czekasz aż ktoś ci powie dzień dobry, nie tędy droga. Dobre wychowanie to wchodząc gdziekolwiek mówimy dzień dobry i wychodząc mówimy do widzenia. Uczyli tego w szkole i powinni cię rodzice nauczyć ale widać wagarowałeś i nie słuchałeś rodziców a teraz masz o to pretensje do kierowców.

kierowca
kierowca
6 lata temu
Reply to  Mławiak

Jak by tak wszyscy myśleli jak ty to dawno by nic nie było, a co do obrażonych min kierowców to bądź miły dla kierowcy to i on będzie miły dla ciebie, działa to w obydwie strony. Nie mierz wszystkich kierowców jednakową miarą bo to wielki błąd.

74
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x