Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dyrektor MDK skazana prawomocnym wyrokiem


Sąd Okręgowy w Płocku dziś rozpatrzył apelację od wyroku uznającego Katarzynę K. za winną prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości wydanego przez mławski sąd. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury miała orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres trzech lat, grzywnę, świadczenie pieniężne i zwrot kosztów procesu. Płocki sąd w pełni utrzymał w mocy wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Mławie. Dla pani dyrektor taki wyrok oznacza również utratę zajmowanego stanowiska.

– Wyrok Sądu Rejonowego w Mławie został utrzymany w mocy. Z chwilą jego ogłoszenia jest prawomocny – informuje SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku. Od tego wyroku Katarzyna K. może jeszcze złożyć kasację do Sądu Najwyższego.

Przypomnijmy, Katarzyna K. została zatrzymana 17 lipca 2016 roku za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. W początkowych zeznaniach przyznała się do winy, na rozprawie sądowej zmieniła zdanie. Według niej ktoś miał jej zamienić butelkę z colą zero z której piła, na taką samą ale z zawartością alkoholu. W kwietniu 2017 roku mławski sąd uznał ją za winną, ale warunkowo umorzył postępowanie na okres 3 lat próby. Od tego wyroku odwołał się prokurator i obrońca oskarżonej.
W sierpniu ub.r. Sąd Okręgowy w Płocku uchylił wydany wyrok i sprawa wróciła ponownie do mławskiego sądu. Ten związany wytycznym sądu okręgowego, 28 listopada uznał Katarzynę K. za winną jazdy w stanie nietrzeźwości i orzekł trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych zasądził grzywnę w wysokości 3 tys. 500 zł, świadczenie pieniężne na rzecz funduszu pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej w kwocie 5 tys. zł oraz zwrot kosztów procesu.

JK

 

Zobacz także…

Dyrektor MDK skazana za jazdę w stanie nietrzeźwości

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

22
KOMENTARZE

avatar
1500
Iga
Gość
Iga

Jak to jest? Ktoś piastujący publiczne stanowisko zostaje skazany prawomocnym wyrokiem, pobiera spokojnie pensję. Panie Burmistrzu GDZIE JEST NASZA KASA? Jak Pan mógł tak postąpić? A Pani Dyrektor nie ma ani krzty honoru i godności osobistej. Głupie i dziecinne tłumaczenia że kosmici wylądowali i teleportowali setę do buteleczki coli. Dzwoni się po taxi i jedzie spokojnie do domu. I jeszcze że nic nie poczuła buuu ha ha ha nie mogę. Ludzie przestańcie się kompromitować

mieszkaniec
Gość
mieszkaniec

Wszyscy są równi wobec prawa.

Strata
Gość
Strata

I znowu w MDK zacznie się czas rządów osób całkowicie nieprzygotowanych.. szkoda. Pani Katarzyna to osoba o najwyższych kompetencjach do zajmowanego stanowiska. Nikt absolutnie nie ma tak bogatego doświadczenia i wykształcenia w Mławie, bo z takimi referencjami szukają o wiele lepszej pracy w Warszawie. Wielka strata dla miasta. Mam nadzieję że Pani Kasia zajmie inne stanowisko, to ekspert w swojej dziedzinie. Ilu było takich którzy dopuszczali się o wiele gorszych czynów. Wiadomo sąd dokonał oceny według własnych przekonań i należy to uszanować, ale wzywam użytkowników tego portalu do powstrzymywania się od zgryźliwych komentarzy bo szczerze mówiąc niekiedy bardziej gorszące jest… Czytaj więcej »

Gardząca kablarzami.
Gość
Gardząca kablarzami.

Niema nieskazitelnych ludzi, a w tym wypadku można stracić człowieka bardzo dobrze przygotowanego do pełnienia funkcji Dyrektora MDK. Czyż nawet jedno potknięcie / nikomu przecież nie zrobiła krzywdy/ miałoby przekreślać tak wartościowego człowieka i to dlatego że ktoś mściwy namówił drugiego wcale nie lepszego do śledzenia i wstrętnego kablowania. Cała ludność miejscowa Mławy wie doskonale czyja to robota. I jak już widać z seniorzy powoli się od nich odwracają brzydząc się takimi osobami. Pozostają tylko ci co mają jakieś bezpośrednie korzyści za 6 zł.

Czytelnik
Gość
Czytelnik

Na balu Seniora w 2017 roku też ktoś Panią Dyrektor kablował? W parku, gdzie współpracownicy ją wyprowadzali też ją ktoś kablował? To wszytko nazywa Pani jednym potknięciem? O czym Pani pisze??? Obwinia Pani innych że ktoś jechał po spożyciu? A może jest Pani członkiem klubu Milonga w MDK? Tam też się wódkę pije, a dyrektor na to pozwala, co widać nawet w relacjach mediów z tych potańcówek!

Gardząca kablarzami.
Gość
Gardząca kablarzami.

Drogi złośliwy czytelniku po wpisie widzę że wredność i chamstwo w tobie aż kipi. Klub Milonga jest najbardziej znanym i prężnym klubem w Mławie, zawsze coś robią ,organizują nawet te tak radosne i lubiane potańcówki w miejskim parku. zawsze dużo osób z tej możliwości korzysta. Ten pomysł burmistrza i Wprowadzenie go w życie był trafiony w 10-kę. A co do picia to znam miejsca gdzie walą wódę i to podróbkę oferując na setki. Sama tam bywam i wiem jak kablarze robią kasę na naiwnych. Sam kablarz jest karany i powinien z tego swojego bagna się wycofać Ale bezczelność i mściwość… Czytaj więcej »

Anonimowo
Gość
Anonimowo

„Gardząca kablarzami” – czy inicjały pani nazwiska to nie przypadkiem dwie jednakowe literki ?
Po tylu słowach krytyki powinna Pani sobie odpuścić.
Każdy obywatel mający poczucie jakiejkolwiek odpowiedzialności, winien zgłosić organom ścigania każdego pijanego wsiadającego za kierownicę

czytelnik
Gość
czytelnik

Pani Gardząca, proszę nie ubliżać ludziom. Nie przystoi kobiecie w takim wieku. Proszę bawić się gdzie Pani lubi i robić co się żywnie podoba, ale nie ma Pani PRAWA obarczać winą za pijaństwo dyrektora innych ludzi. Jestem ciekaw, czy gdyby Pani KK jadąc pod wpływem potrąciła Pani dziecko lub wnuka czy wnuczkę również byłaby Pani taka kąśliwa w swoich uwagach? Proszę tylko się nad tym zastanowić i pozdrowić wszystkie Panie z MDK w Mławie

Była Klubowiczka
Gość
Była Klubowiczka

Oj robią, w klubie Milonga, robią… 🙂 Teraz jeszcze będzie dom uciech.

z bliska
Gość
z bliska

No i proszę wcale to nie wygląda tak jak nie którzy opisują, z tego postu wynika że to nie jest taki kryształ, każdy popełnia błędy, ale do błędów trzeba się umieć przyznać, zwłaszcza kiedy zajmuje się tak eksponowane stanowisko. Tak Pani dyrektor, trzeba odpocząć, i ten czas wykorzystać na podleczenie i wyleczenie się z tej przykrej przypadłości, tym bardziej że jest Pani kobietą. WSZYSTKIM KOBIETOM W DNIU ICH ŚWIĘTA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.!!!!

Cyniczna
Gość
Cyniczna

Popełniła przestępstwo i tyle. Prawo jest jadnakowe dla wszystkich. Ludzie na stanowiskach dyrektorskich powinni świecić przykładem.

Observer
Gość
Observer

Gardzę ludźmi dającymi przyzwolenie innym na jazdę po pijaku!
Obowiązkiem każdego jest zgłosić pijanego za kierownicą, bo jest on potencjalnym mordercą i nie ma znaczenia czy to jest dyrektor, ksiądz, minister czy też pracownik fizyczny. Pijany za kierownicą to zagrożenie życia dla innych osób – nie tolerujmy takich zachowań, bo zginąć mogą nasi bliscy przez ich bezmyślność.

Drugą szansę daje się ludziom jak są szczerzy i mają skruchę za popełniony czyn, a nie wtedy, gdy nie potrafią się przyznać do swojej jakże oczywistej winy i do samego końca idą w zaparte.

Dać szansę
Gość
Dać szansę

Na początku myślałem, żeby ją zwolnić, ale po co? Czy to warte zachodu? Można zagrać Kowalewskiej na nerwach w inny sposob.
Katarzynę K. warto oszczędzać, bo kobieta jest mądra, lepiej to wykorzystać niż stracić.

Obserwator
Gość
Obserwator

Szansę należy dawać tym, którzy rzeczywiście wykazują skruchę.
Ktoś kto w twarz się śmieje i udaje że nie ma problemu nie wiem czy na szanse zasługuje.
Szkoda kobiety jako człowieka bo jeśli czegoś z sobą nie zrobi to na prawdę dojdzie do tragedii jak na Kopernika gdzie pod kołami pijanego kierowcy zginął niewinny człowiek 🙁

Z R ..
Gość
Z R ..

Wypijmy za błędy za błędy na górze

Dać szansę
Gość
Dać szansę

Można dać kobiecie szansę. Niech odkupi winy na tym stanowisku, którym jest.

Można dać
Gość
Można dać

Każdy zasługuje na drugą szansę

Mieszkaniec sztuk 1
Gość
Mieszkaniec sztuk 1

Tylko nie za nasza kase

Observer
Gość
Observer

Panie burmistrzu, co Pan na to?
Czy nie ma przeciwwskazań do piastowania stołka dyrektora MDK w przypadku osoby karanej?

Sylwia
Gość
Sylwia

Przecież jest jasno napisane że straciła właśnie z tego powodu ten stołek

Observer
Gość
Observer

Taki wyrok oznacza utratę stołka, ale jak na razie to go nie straciła.

Z R ..
Gość
Z R ..

Sylwia taka decyzję musi podjac burmistrz a powinien to zrobić 2 lata temu a tak …….i kamieni kupa