Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Dyrektor MDK skazana prawomocnym wyrokiem


Sąd Okręgowy w Płocku dziś rozpatrzył apelację od wyroku uznającego Katarzynę K. za winną prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości wydanego przez mławski sąd. Dyrektor Miejskiego Domu Kultury miała orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych przez okres trzech lat, grzywnę, świadczenie pieniężne i zwrot kosztów procesu. Płocki sąd w pełni utrzymał w mocy wyrok wydany przez Sąd Rejonowy w Mławie. Dla pani dyrektor taki wyrok oznacza również utratę zajmowanego stanowiska.

KSP Mława nabór

– Wyrok Sądu Rejonowego w Mławie został utrzymany w mocy. Z chwilą jego ogłoszenia jest prawomocny – informuje SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku. Od tego wyroku Katarzyna K. może jeszcze złożyć kasację do Sądu Najwyższego.

Przypomnijmy, Katarzyna K. została zatrzymana 17 lipca 2016 roku za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. W początkowych zeznaniach przyznała się do winy, na rozprawie sądowej zmieniła zdanie. Według niej ktoś miał jej zamienić butelkę z colą zero z której piła, na taką samą ale z zawartością alkoholu. W kwietniu 2017 roku mławski sąd uznał ją za winną, ale warunkowo umorzył postępowanie na okres 3 lat próby. Od tego wyroku odwołał się prokurator i obrońca oskarżonej.
W sierpniu ub.r. Sąd Okręgowy w Płocku uchylił wydany wyrok i sprawa wróciła ponownie do mławskiego sądu. Ten związany wytycznym sądu okręgowego, 28 listopada uznał Katarzynę K. za winną jazdy w stanie nietrzeźwości i orzekł trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych zasądził grzywnę w wysokości 3 tys. 500 zł, świadczenie pieniężne na rzecz funduszu pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej w kwocie 5 tys. zł oraz zwrot kosztów procesu.

JK

 

Zobacz także…

Dyrektor MDK skazana za jazdę w stanie nietrzeźwości

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

22 - liczba komentarzy w artykule "Dyrektor MDK skazana prawomocnym wyrokiem"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Iga
Gość

Jak to jest? Ktoś piastujący publiczne stanowisko zostaje skazany prawomocnym wyrokiem, pobiera spokojnie pensję. Panie Burmistrzu GDZIE JEST NASZA KASA? Jak Pan mógł tak postąpić? A Pani Dyrektor nie ma ani krzty honoru i godności osobistej. Głupie i dziecinne tłumaczenia że kosmici wylądowali i teleportowali setę do buteleczki coli. Dzwoni się po taxi i jedzie spokojnie do domu. I jeszcze że nic nie poczuła buuu ha ha ha nie mogę. Ludzie przestańcie się kompromitować

mieszkaniec
Gość

Wszyscy są równi wobec prawa.

Strata
Gość
I znowu w MDK zacznie się czas rządów osób całkowicie nieprzygotowanych.. szkoda. Pani Katarzyna to osoba o najwyższych kompetencjach do zajmowanego stanowiska. Nikt absolutnie nie ma tak bogatego doświadczenia i wykształcenia w Mławie, bo z takimi referencjami szukają o wiele lepszej pracy w Warszawie. Wielka strata dla miasta. Mam nadzieję że Pani Kasia zajmie inne stanowisko, to ekspert w swojej dziedzinie. Ilu było takich którzy dopuszczali się o wiele gorszych czynów. Wiadomo sąd dokonał oceny według własnych przekonań i należy to uszanować, ale wzywam użytkowników tego portalu do powstrzymywania się od zgryźliwych komentarzy bo szczerze mówiąc niekiedy bardziej gorszące jest… Czytaj więcej »
Gardząca kablarzami.
Gość

Niema nieskazitelnych ludzi, a w tym wypadku można stracić człowieka bardzo dobrze przygotowanego do pełnienia funkcji Dyrektora MDK. Czyż nawet jedno potknięcie / nikomu przecież nie zrobiła krzywdy/ miałoby przekreślać tak wartościowego człowieka i to dlatego że ktoś mściwy namówił drugiego wcale nie lepszego do śledzenia i wstrętnego kablowania. Cała ludność miejscowa Mławy wie doskonale czyja to robota. I jak już widać z seniorzy powoli się od nich odwracają brzydząc się takimi osobami. Pozostają tylko ci co mają jakieś bezpośrednie korzyści za 6 zł.

Observer
Gość

Gardzę ludźmi dającymi przyzwolenie innym na jazdę po pijaku!
Obowiązkiem każdego jest zgłosić pijanego za kierownicą, bo jest on potencjalnym mordercą i nie ma znaczenia czy to jest dyrektor, ksiądz, minister czy też pracownik fizyczny. Pijany za kierownicą to zagrożenie życia dla innych osób – nie tolerujmy takich zachowań, bo zginąć mogą nasi bliscy przez ich bezmyślność.

Drugą szansę daje się ludziom jak są szczerzy i mają skruchę za popełniony czyn, a nie wtedy, gdy nie potrafią się przyznać do swojej jakże oczywistej winy i do samego końca idą w zaparte.

Cyniczna
Gość

Popełniła przestępstwo i tyle. Prawo jest jadnakowe dla wszystkich. Ludzie na stanowiskach dyrektorskich powinni świecić przykładem.

Czytelnik
Gość

Na balu Seniora w 2017 roku też ktoś Panią Dyrektor kablował? W parku, gdzie współpracownicy ją wyprowadzali też ją ktoś kablował? To wszytko nazywa Pani jednym potknięciem? O czym Pani pisze??? Obwinia Pani innych że ktoś jechał po spożyciu? A może jest Pani członkiem klubu Milonga w MDK? Tam też się wódkę pije, a dyrektor na to pozwala, co widać nawet w relacjach mediów z tych potańcówek!

z bliska
Gość

No i proszę wcale to nie wygląda tak jak nie którzy opisują, z tego postu wynika że to nie jest taki kryształ, każdy popełnia błędy, ale do błędów trzeba się umieć przyznać, zwłaszcza kiedy zajmuje się tak eksponowane stanowisko. Tak Pani dyrektor, trzeba odpocząć, i ten czas wykorzystać na podleczenie i wyleczenie się z tej przykrej przypadłości, tym bardziej że jest Pani kobietą. WSZYSTKIM KOBIETOM W DNIU ICH ŚWIĘTA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO.!!!!

Gardząca kablarzami.
Gość
Drogi złośliwy czytelniku po wpisie widzę że wredność i chamstwo w tobie aż kipi. Klub Milonga jest najbardziej znanym i prężnym klubem w Mławie, zawsze coś robią ,organizują nawet te tak radosne i lubiane potańcówki w miejskim parku. zawsze dużo osób z tej możliwości korzysta. Ten pomysł burmistrza i Wprowadzenie go w życie był trafiony w 10-kę. A co do picia to znam miejsca gdzie walą wódę i to podróbkę oferując na setki. Sama tam bywam i wiem jak kablarze robią kasę na naiwnych. Sam kablarz jest karany i powinien z tego swojego bagna się wycofać Ale bezczelność i mściwość… Czytaj więcej »
Była Klubowiczka
Gość

Oj robią, w klubie Milonga, robią… 🙂 Teraz jeszcze będzie dom uciech.

czytelnik
Gość

Pani Gardząca, proszę nie ubliżać ludziom. Nie przystoi kobiecie w takim wieku. Proszę bawić się gdzie Pani lubi i robić co się żywnie podoba, ale nie ma Pani PRAWA obarczać winą za pijaństwo dyrektora innych ludzi. Jestem ciekaw, czy gdyby Pani KK jadąc pod wpływem potrąciła Pani dziecko lub wnuka czy wnuczkę również byłaby Pani taka kąśliwa w swoich uwagach? Proszę tylko się nad tym zastanowić i pozdrowić wszystkie Panie z MDK w Mławie

Anonimowo
Gość

„Gardząca kablarzami” – czy inicjały pani nazwiska to nie przypadkiem dwie jednakowe literki ?
Po tylu słowach krytyki powinna Pani sobie odpuścić.
Każdy obywatel mający poczucie jakiejkolwiek odpowiedzialności, winien zgłosić organom ścigania każdego pijanego wsiadającego za kierownicę

Dać szansę
Gość

Na początku myślałem, żeby ją zwolnić, ale po co? Czy to warte zachodu? Można zagrać Kowalewskiej na nerwach w inny sposob.
Katarzynę K. warto oszczędzać, bo kobieta jest mądra, lepiej to wykorzystać niż stracić.

Obserwator
Gość

Szansę należy dawać tym, którzy rzeczywiście wykazują skruchę.
Ktoś kto w twarz się śmieje i udaje że nie ma problemu nie wiem czy na szanse zasługuje.
Szkoda kobiety jako człowieka bo jeśli czegoś z sobą nie zrobi to na prawdę dojdzie do tragedii jak na Kopernika gdzie pod kołami pijanego kierowcy zginął niewinny człowiek 🙁

wpDiscuz