Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy na trzy miesiące


fot. holek.pl

KSP Mława nabór

Krzysztof Hołowczyc, znany polski kierowca rajdowy, stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Tym razem został zatrzymany na Dolnym Śląsku, na terenie gminy Nowa Ruda – podaje stacja RMF.FM.

Według pomiaru policyjnego wideorejestratora rajdowiec jechał w terenie zabudowanym 113 kilometrów na godzinę, przekraczając dozwoloną prędkość o 63 km/h. Dolnośląskim policjantom udało się sfilmować tę jazdę z radiowozu z wideorejestratorem. Po zatrzymaniu auta, okazało się, że prowadzi je najsłynniejszy polski rajdowiec. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące. – informuje rmf24.pl.

Jak tłumaczy się znany kierowca?

„Jak pewnie wiecie już z mediów wczoraj straciłem prawo jazdy na 3 miesiące. Sytuacja w zasadzie banalna. Jedziemy sobie razem z Maćkiem Wisławskim do Polanicy na spotkanie z klientami pewnego dużego banku. Dojeżdżamy do Nowej Rudy, wspominając sobie nasze niegdysiejsze zwycięstwa odniesione tych okolicach. Jechaliśmy spokojnie, raczej nie szybciej niż 100 km/h. W pewnym momencie dojeżdża do nas z tyłu nieoznakowany samochód policji w wideorejestratorem. Policjanci twierdzą, że według ich zapisu wideo jechaliśmy 113 km/h w terenie zabudowanym i w związku z tym zatrzymują mi prawo jazdy. Tłumaczymy im z Maćkiem, że jesteśmy przekonani, że nie jechaliśmy powyżej 100 km/h, że odczyt to jest ich prędkość a nie nasza, że taka metoda pomiaru nie jest precyzyjna, że są wyroki sądów w tej materii. Pokazujemy, że w radiowozie ciśnienie kół jest sporo za niskie i to też zawyża wskazywaną prędkość. To wszystko na nic. Oczywiście nie zgadzam się na przyjęcie mandatu, uważając, że pomiar był przeprowadzony nieprawidłowo. Nie zmienia to faktu, że zatrzymują moje prawo jazdy.
Nie chcę się usprawiedliwiać, używając jakichś tanich chwytów. Rzeczywiście nie zauważyłem znaku obszar zabudowany, podobnie jak i Maciek, który jako doświadczony pilot jest na wszelkie znaki drogowe bardzo wyczulony. Być może zasłoniła nam go wyprzedzana chwilę wcześniej ciężarówka albo po prostu zagadaliśmy się. Tak, czy owak nie jechaliśmy nadzwyczaj szybko, raczej relaksowo.
To kolejny przykład, jak ta nieprecyzyjna, obarczona wieloma wadami metoda policyjnego pomiaru prędkości, którą łatwo zafałszować choćby naciskając w trakcie pomiaru nawet na kilka sekund pedał gazu w radiowozie, może wywołać dotkliwe sankcje, szczególnie dla kogoś takiego jak ja, kto bez samochodu nie istnieje…” – pisze na swoim FB Hołowczyc.

Dla przypomnienia, nieco podobną przygodę słynny rajdowiec miał w 2013 r., pod Mławą. Wówczas na drodze krajowej nr 7 Olsztyn – Warszawa w gminie Wiśniewo mławscy policjanci zatrzymali Krzysztofa Hołowczyca za jazdę – według policjantów z prędkością ponad 200 km/h. Potyczka znanego kierowcy rajdowego z mławską policją i sądami zakończyła się umorzeniem. Sąd Okręgowy w Płocku umarzając sprawę obciążył Krzysztofa Hołowczyca kosztami z tytułu biegłego w kwocie 1 tys. zł.

Pisaliśmy o tym tutaj:

To już koniec tej przygody Hołowczyca z mławską policją

red.

 

 

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

9 - liczba komentarzy w artykule "Krzysztof Hołowczyc stracił prawo jazdy na trzy miesiące"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Pilot
Gość

Krzysiu, przestań pierd…ć głupoty o ciśnieniu kół bo chyba jako facet nie masz go w rozporku… Od dawna wszyscy widzą że jezdzisz dużo za szybko. Masz krótką pamięć, kilka lat temu w jednym z wywiadów przyznałeś się że lubisz zapier…ać swoim Subaru. Kiedyś miałem Cię za poważnego faceta, a teraz zachowujesz się jak fircyk któremu celebrytka do głowy uderzyła…

Szary Lis
Gość

To przez 3 miesiące będzie teraz bezpieczniej na drogach, dobre i to 🙂

Mławianka
Gość

Ten pan nie ma za grosz honoru !!! A chyba był ambasadorem jakiejś kampanii nt bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Brawa dla Mirka Cieślaka 🙂

Ktos
Gość

Jakie brawa?za co? Holek go osmieszyl

xxx
Gość

Ciekawe czy nadal będzie uważał policjantów za idiotów i głupio się śmiał.

Dawid
Gość

Dość często jeżdżę na trasie Olsztyn-Warszawa i dość często widzę Hołowczyca jak jedzie swoim GTR-em, jeździ bardzo szybko wśród normalnych uczestników drogi a także wyprzedza ich w miejscach niedozwolonych. Myślałem że facet taki jak on ma jaja i potrafi przyznać się do błędu, sam w wywiadach przyznawał się do tego że wielokrotnie był zatrzymywany przez policję i go puszczali ale teraz honor nie pozwala bo co to za psy co go niechcą pouczyć przecież to gwiazda i oni muszą, panie Hołowczyc jesteś pan żałosny już.

wpDiscuz