Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To już koniec tej przygody Hołowczyca z mławską policją


nissan-gt-r1To już ostatnia odsłona potyczki znanego kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca z mławską policją i sądami obu instancji. Sąd Okręgowy w Płocku sprawę ostatecznie umorzył.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Sąd Okręgowy w Płocku 27 listopada br. rozpatrzył apelację obrońcy Krzysztofa Hołowczyca od wyroku Sądu Rejonowego w Mławie, uznającego, że znany rajdowiec dopuścił się przekroczenia dozwolonej prędkości o 71 km/h i orzekł grzywnę w wys. 4 tys. zł oraz zwrot kosztów sądowych. Sąd Okręgowy w Płocku nie uwzględnił apelacji i podtrzymał wyrok mławskiego sądu. Jednocześnie ze względu na to, że 29 października 2015 r. minął termin przedawnienia popełnionego wykroczenia, uchylił wyrok i sprawę umorzył.
– Obrona oskarżonego ustawowe terminy przedłużała, jak na przykładzie złożenia przez obronę i Krzysztofa Hołowczyca dwu apelacji, z których żadna nie była podpisana. Sąd Okręgowy umarzając sprawę obciążył Krzysztofa Hołowczyca kosztami z tytułu biegłego w kwocie 1 tys. zł. – informuje rzecznik prasowy SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

JK

Konsekwencją takiej decyzji sądu jest brak konieczności zwrotu kosztów obrońcy Krzysztofa Hołowczyca przez Skarb Państwa. Matematyka jest jednak i tak korzystna dla rajdowca.
Po wyroku mławskiego sądu kierowca zapłaciłby ok. 6,5 tys. kosztów i poniósł koszty obrońcy. Po wyroku II instancji, zapłaceniu kosztów biegłego i obrońcy, zostaje mu w kieszeni 5,5 tys. Za puentę niech posłuży znane powiedzenie: „Adwokat niech ma głowę, a koń niech ma nogi.”

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
AS
AS
5 lata temu

Kpina

XY
XY
5 lata temu

I wszystko zgodnie z prawem…

pst
pst
5 lata temu

No o co chodzi? przecież dojechał

nawigacja
nawigacja
5 lata temu

Ze mną zawsze dojedziesz do celu. Prowadził Krzysztof Hołowczyc. Pozdrawiam!

...
...
5 lata temu

Wszystko było do przewidzenia.
Hołek to Hołek i nikt mu w kaszę nie będzie dmuchał, żadna policja.
Droga była prosta, wolna, a więc Hołowczycowi włączył się instynkt, on bez takiej jazdy, to jak ryba bez wody 🙂

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x