Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

To już koniec tej przygody Hołowczyca z mławską policją


nissan-gt-r1To już ostatnia odsłona potyczki znanego kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca z mławską policją i sądami obu instancji. Sąd Okręgowy w Płocku sprawę ostatecznie umorzył.

KSP Mława nabór

Sąd Okręgowy w Płocku 27 listopada br. rozpatrzył apelację obrońcy Krzysztofa Hołowczyca od wyroku Sądu Rejonowego w Mławie, uznającego, że znany rajdowiec dopuścił się przekroczenia dozwolonej prędkości o 71 km/h i orzekł grzywnę w wys. 4 tys. zł oraz zwrot kosztów sądowych. Sąd Okręgowy w Płocku nie uwzględnił apelacji i podtrzymał wyrok mławskiego sądu. Jednocześnie ze względu na to, że 29 października 2015 r. minął termin przedawnienia popełnionego wykroczenia, uchylił wyrok i sprawę umorzył.
– Obrona oskarżonego ustawowe terminy przedłużała, jak na przykładzie złożenia przez obronę i Krzysztofa Hołowczyca dwu apelacji, z których żadna nie była podpisana. Sąd Okręgowy umarzając sprawę obciążył Krzysztofa Hołowczyca kosztami z tytułu biegłego w kwocie 1 tys. zł. – informuje rzecznik prasowy SSO Iwona Wiśniewska-Bartoszewska.

JK

Konsekwencją takiej decyzji sądu jest brak konieczności zwrotu kosztów obrońcy Krzysztofa Hołowczyca przez Skarb Państwa. Matematyka jest jednak i tak korzystna dla rajdowca.
Po wyroku mławskiego sądu kierowca zapłaciłby ok. 6,5 tys. kosztów i poniósł koszty obrońcy. Po wyroku II instancji, zapłaceniu kosztów biegłego i obrońcy, zostaje mu w kieszeni 5,5 tys. Za puentę niech posłuży znane powiedzenie: „Adwokat niech ma głowę, a koń niech ma nogi.”

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

5 - liczba komentarzy w artykule "To już koniec tej przygody Hołowczyca z mławską policją"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
AS
Gość

Kpina

XY
Gość

I wszystko zgodnie z prawem…

pst
Gość

No o co chodzi? przecież dojechał

nawigacja
Gość

Ze mną zawsze dojedziesz do celu. Prowadził Krzysztof Hołowczyc. Pozdrawiam!

...
Gość

Wszystko było do przewidzenia.
Hołek to Hołek i nikt mu w kaszę nie będzie dmuchał, żadna policja.
Droga była prosta, wolna, a więc Hołowczycowi włączył się instynkt, on bez takiej jazdy, to jak ryba bez wody 🙂

wpDiscuz