Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Uroczystości rocznicowe na Litwie. Mławska delegacja w Raseiniai


Republika Litewska świętowała obchody 100. rocznicy odbudowy Państwa Litewskiego. W Raseiniai, w mieście zaprzyjaźnionym z Mławą także odbyły się uroczystości, w których wzięła udział delegacja z Miasta Mława z Zastępcą Burmistrza Janiną Budzichowską na czele.

W piątek 16 lutego br. w ramach obchodów odbyły się między innymi następujące wydarzenia: msza św., uroczysty przemarsz, spotkanie radnych Rady Gminy Raseiniai oraz zaproszonych gości, poświęcone dniu przywrócenia Niepodległości Litwy oraz wręczeniu okolicznościowych nagród szczególnie aktywnym przedsiębiorcom i społecznikom dla upamiętnienia przywrócenia niepodległości „Złotego Rysia” i „Žemaitis”. W trakcie sesji wysłuchano oficjalnych wystąpień władz miasta, przedstawicieli delegacji zagranicznych oraz zaproszonych gości. Poza naszą mławską delegacją w obchodach uczestniczyli: przedstawiciele z Polski – Lubartowa oraz gminy Szydłów, z miasta Kekava na Łotwie oraz z Obwodu Kalingradzkiego ze Sławska.

Wieczorem na placu Žemaičio w centrum miasta przed ratuszem mieszkańcy oraz zaproszeni goście wysłuchali koncertu lokalnych artystów. W pokazie słowno – muzycznym wzbogaconym o pokaz laserowy oraz ogni sztucznych przedstawiono inscenizację historyczną związaną z głównymi wydarzeniami minionego stulecia

zdjęcia: https://www.facebook.com/Raseiniai.lt/

źródło:UMM

Zobacz także…

Ocen, który z radnych obecnej kadencji jest najlepszy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
Adam
Gość
Adam

Śmieszne te partnerstwa i zaprzyjaźnione miasta. Słusznie zauważyliście. Chyba tylko jest to dla wycieczek i żeby się nie nudzili.

Observer
Gość
Observer

To na podobę jak kiedyś było Towarzystwo Przyjaźni Polsko Radzieckiej (nie wiem czy dobrze zapisałem nazwę, bo to stare dzieje, a towarzystwo szerzyło się w szkołach)

anty PSL !
Gość
anty PSL !

WOJNAROWSKI- mówi Wam to coś ?

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Widać wyraźnie, że wiosna nadciąga, ptaki rozpoczynają swoją wędrówkę.
Tylko czemu za naszą kasę i bez porozumienia z nami – radni i tak co miesiąc dostają nieopodatkowaną dietę, a więc jeśli chcą jeździć na zagraniczne wycieczki i to na dodatek u kresu swoich kadencji, to powinni jeździć w ramach swoich diet, a nie, żebyśmy , my , mieszkańcy płacili za ich fanaberie, które dla nas niczym nie zaowocują.

tedek
Gość
tedek

poproszę o listę turystów-radnych

JFK..
Gość
JFK..

Karwasz twarz dosc tego Bizancjum
Wycieczki. Poczytajcie na innym portalu kolejna wycieczka do Paryża ten wyjazd z daleka śmierdzi. Na koniec przed upadkiem worek sie rozwiazal ile to nas kosztuje ?

tadek
Gość
tadek

ściekami na 30 lat

Jarząbek
Gość
Jarząbek

na 33 lat6a, bo chyba na tyle to PPP opiewa

mławiak
Gość
mławiak

Pojechali wymienili się obrazkami, popierdzieli w stołki przy kawie i przyjechali…. Czym tu się chwalić…?