Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Światowy Dzień Kota. Kot Dziumbal pozdrawia Czytelników


17 luty Światowy Dzień Kota kot domowy kot Dziumbal pozdrawia czytelnikówDziś, 17 lutego, po raz trzynasty w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto mające podkreślić rolę kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota zapoczątkowany został we Włoszech w 1990 roku, z czasem święto przyjęło się w Polsce. Po raz pierwszy u nas obchodzone było w 2006 roku z inicjatywy Miesięczników „Kot” i Cat Club Łódź, i z roku na rok staje się coraz bardziej popularne.

Sytuacja kotów w Polsce jest trudna. Według najnowszych danych przekazanych przez NIK, liczba bezdomnych kotów w Polsce wynosiła niemal 30 tysięcy (dane za rok 2016, dotyczące zwierząt w schroniskach) [za: wiadomosci.gazeta.pl]  Przyczynia się do tego brak chętnych na adopcję oraz za mała kontrola nad rozrodem psów i kotów poprzez kastrację i sterylizację.

Koty często są też porzucane albo uśmiercane. Dokładnie taki los spotkał zaprzyjaźnionego z redakcją Codziennika Mławskiego kota, a właściwie kocura Dziumbala. Jako kilkutygodniowe kocię został pozostawiony przez kogoś w lesie. Był zbyt mały, by samodzielnie sobie poradzić. Tylko dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności został odnaleziony podczas wycieczki rowerowej i przygarnięty. Miał sporo szczęścia. Dziś jest wesołym kotem i niezastąpionym domownikiem. Zadbajmy o to, by każdy kot mógł liczyć na szczęśliwy los.

Pozdrawiamy wszystkie Koty i Kociolubów! Na koniec dla Was muzyczna dedykacja  🙂

MP
źródło: Wikipedia/wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz także…

Gdy czarny kot przebiegnie Ci drogę, pomyśl, że to na szczęście…

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

3
KOMENTARZE

1500
Profesor Ciekawski

Jestem ciekaw czy kot Dziumbal ma „klejnoty” czy jest już po zabiegu kastarcji?

Małgosia

Wszystkiego najlepszego dla Kotków! Kotki są kochane 🙂 A miłośnikom polecam do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=8-QsChQQ1XQ

Fan

Kot Dziumbal jest niezastąpiony.☺Dobrze, że Codziennik pokazuje, jak dbać o zwierzęta.