Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Światowy Dzień Kota. Kot Dziumbal pozdrawia Czytelników


17 luty Światowy Dzień Kota kot domowy kot Dziumbal pozdrawia czytelnikówDziś, 17 lutego, po raz trzynasty w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto mające podkreślić rolę kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.


Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota zapoczątkowany został we Włoszech w 1990 roku, z czasem święto przyjęło się w Polsce. Po raz pierwszy u nas obchodzone było w 2006 roku z inicjatywy Miesięczników „Kot” i Cat Club Łódź, i z roku na rok staje się coraz bardziej popularne.

Sytuacja kotów w Polsce jest trudna. Według najnowszych danych przekazanych przez NIK, liczba bezdomnych kotów w Polsce wynosiła niemal 30 tysięcy (dane za rok 2016, dotyczące zwierząt w schroniskach) [za: wiadomosci.gazeta.pl]  Przyczynia się do tego brak chętnych na adopcję oraz za mała kontrola nad rozrodem psów i kotów poprzez kastrację i sterylizację.

Koty często są też porzucane albo uśmiercane. Dokładnie taki los spotkał zaprzyjaźnionego z redakcją Codziennika Mławskiego kota, a właściwie kocura Dziumbala. Jako kilkutygodniowe kocię został pozostawiony przez kogoś w lesie. Był zbyt mały, by samodzielnie sobie poradzić. Tylko dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności został odnaleziony podczas wycieczki rowerowej i przygarnięty. Miał sporo szczęścia. Dziś jest wesołym kotem i niezastąpionym domownikiem. Zadbajmy o to, by każdy kot mógł liczyć na szczęśliwy los.

Pozdrawiamy wszystkie Koty i Kociolubów! Na koniec dla Was muzyczna dedykacja  🙂

MP
źródło: Wikipedia/wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz także…

Gdy czarny kot przebiegnie Ci drogę, pomyśl, że to na szczęście…

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Profesor Ciekawski
Profesor Ciekawski
4 lata temu

Jestem ciekaw czy kot Dziumbal ma „klejnoty” czy jest już po zabiegu kastarcji?

Małgosia
Małgosia
4 lata temu

Wszystkiego najlepszego dla Kotków! Kotki są kochane 🙂 A miłośnikom polecam do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=8-QsChQQ1XQ

Fan
Fan
4 lata temu

Kot Dziumbal jest niezastąpiony.☺Dobrze, że Codziennik pokazuje, jak dbać o zwierzęta.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x