Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Światowy Dzień Kota. Kot Dziumbal pozdrawia Czytelników


17 luty Światowy Dzień Kota kot domowy kot Dziumbal pozdrawia czytelnikówDziś, 17 lutego, po raz trzynasty w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto mające podkreślić rolę kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

KSP Mława nabór

Światowy (Międzynarodowy) Dzień Kota zapoczątkowany został we Włoszech w 1990 roku, z czasem święto przyjęło się w Polsce. Po raz pierwszy u nas obchodzone było w 2006 roku z inicjatywy Miesięczników „Kot” i Cat Club Łódź, i z roku na rok staje się coraz bardziej popularne.

Sytuacja kotów w Polsce jest trudna. Według najnowszych danych przekazanych przez NIK, liczba bezdomnych kotów w Polsce wynosiła niemal 30 tysięcy (dane za rok 2016, dotyczące zwierząt w schroniskach) [za: wiadomosci.gazeta.pl]  Przyczynia się do tego brak chętnych na adopcję oraz za mała kontrola nad rozrodem psów i kotów poprzez kastrację i sterylizację.

Koty często są też porzucane albo uśmiercane. Dokładnie taki los spotkał zaprzyjaźnionego z redakcją Codziennika Mławskiego kota, a właściwie kocura Dziumbala. Jako kilkutygodniowe kocię został pozostawiony przez kogoś w lesie. Był zbyt mały, by samodzielnie sobie poradzić. Tylko dzięki niezwykłemu zbiegowi okoliczności został odnaleziony podczas wycieczki rowerowej i przygarnięty. Miał sporo szczęścia. Dziś jest wesołym kotem i niezastąpionym domownikiem. Zadbajmy o to, by każdy kot mógł liczyć na szczęśliwy los.

Pozdrawiamy wszystkie Koty i Kociolubów! Na koniec dla Was muzyczna dedykacja  🙂

MP
źródło: Wikipedia/wiadomosci.gazeta.pl

Zobacz także…

Gdy czarny kot przebiegnie Ci drogę, pomyśl, że to na szczęście…

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Światowy Dzień Kota. Kot Dziumbal pozdrawia Czytelników"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Profesor Ciekawski
Gość

Jestem ciekaw czy kot Dziumbal ma „klejnoty” czy jest już po zabiegu kastarcji?

Małgosia
Gość

Wszystkiego najlepszego dla Kotków! Kotki są kochane 🙂 A miłośnikom polecam do obejrzenia: https://www.youtube.com/watch?v=8-QsChQQ1XQ

Fan
Gość

Kot Dziumbal jest niezastąpiony.☺Dobrze, że Codziennik pokazuje, jak dbać o zwierzęta.

wpDiscuz