Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Pączków można zjeść ile kto może, ale też ilekroć pies zaszczeka


Pączki, faworki, oponki, to tradycyjne słodkości, które zjadamy w Tłusty Czwartek. Na takie właśnie wspólne pieczenie pączków dziś od rana umówiły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej. Napiekły ich prawie dwieście pięćdziesiąt, ale nie wszystkie przeznaczone są na własne potrzeby, panie chętnie nimi częstują.

KSP Mława nabór

Jak zrobić dobre pączki opowiada na zamieszczonym niżej filmiku znakomita kucharka i autorytet kulinarny pani Elżbieta Sieczka. Przy okazji możemy dowiedzieć się od jednej z pań pochodzących z łódzkiego o ciekawym zwyczaju, że niegdyś dzieci mogły domagać się pączków wtedy, ilekroć pies zaszczekał. Życzmy więc sobie, żeby dzisiaj psom nie zamykały się pyski. A na pyszne domowe pączki najlepsze gospodynie zapraszają do Wieczfni Kościelnej!

red.

 Zobacz także…

Najlepsze są te domowej roboty. Zapraszamy na pączki pani Basi i pana Witka

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

1 Komentarz w artykule "Pączków można zjeść ile kto może, ale też ilekroć pies zaszczeka"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Wielbiciel pączków
Gość

Panie z Koła Gospodyń to są super babki .

wpDiscuz