Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
MediaExpert Mława Praca Doradca Klienta

Pączków można zjeść ile kto może, ale też ilekroć pies zaszczeka


Pączki, faworki, oponki, to tradycyjne słodkości, które zjadamy w Tłusty Czwartek. Na takie właśnie wspólne pieczenie pączków dziś od rana umówiły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej. Napiekły ich prawie dwieście pięćdziesiąt, ale nie wszystkie przeznaczone są na własne potrzeby, panie chętnie nimi częstują.

Słoneczne ogrody Mława

Jak zrobić dobre pączki opowiada na zamieszczonym niżej filmiku znakomita kucharka i autorytet kulinarny pani Elżbieta Sieczka. Przy okazji możemy dowiedzieć się od jednej z pań pochodzących z łódzkiego o ciekawym zwyczaju, że niegdyś dzieci mogły domagać się pączków wtedy, ilekroć pies zaszczekał. Życzmy więc sobie, żeby dzisiaj psom nie zamykały się pyski. A na pyszne domowe pączki najlepsze gospodynie zapraszają do Wieczfni Kościelnej!

red.

 Zobacz także…

Najlepsze są te domowej roboty. Zapraszamy na pączki pani Basi i pana Witka

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

1500
Wielbiciel pączków

Panie z Koła Gospodyń to są super babki .