Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pączków można zjeść ile kto może, ale też ilekroć pies zaszczeka


Pączki, faworki, oponki, to tradycyjne słodkości, które zjadamy w Tłusty Czwartek. Na takie właśnie wspólne pieczenie pączków dziś od rana umówiły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej. Napiekły ich prawie dwieście pięćdziesiąt, ale nie wszystkie przeznaczone są na własne potrzeby, panie chętnie nimi częstują.


Jak zrobić dobre pączki opowiada na zamieszczonym niżej filmiku znakomita kucharka i autorytet kulinarny pani Elżbieta Sieczka. Przy okazji możemy dowiedzieć się od jednej z pań pochodzących z łódzkiego o ciekawym zwyczaju, że niegdyś dzieci mogły domagać się pączków wtedy, ilekroć pies zaszczekał. Życzmy więc sobie, żeby dzisiaj psom nie zamykały się pyski. A na pyszne domowe pączki najlepsze gospodynie zapraszają do Wieczfni Kościelnej!

red.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 Zobacz także…

Najlepsze są te domowej roboty. Zapraszamy na pączki pani Basi i pana Witka

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Wielbiciel pączków
Wielbiciel pączków
4 lata temu

Panie z Koła Gospodyń to są super babki .

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x