Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pączków można zjeść ile kto może, ale też ilekroć pies zaszczeka


Pączki, faworki, oponki, to tradycyjne słodkości, które zjadamy w Tłusty Czwartek. Na takie właśnie wspólne pieczenie pączków dziś od rana umówiły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Wieczfni Kościelnej. Napiekły ich prawie dwieście pięćdziesiąt, ale nie wszystkie przeznaczone są na własne potrzeby, panie chętnie nimi częstują.

Jak zrobić dobre pączki opowiada na zamieszczonym niżej filmiku znakomita kucharka i autorytet kulinarny pani Elżbieta Sieczka. Przy okazji możemy dowiedzieć się od jednej z pań pochodzących z łódzkiego o ciekawym zwyczaju, że niegdyś dzieci mogły domagać się pączków wtedy, ilekroć pies zaszczekał. Życzmy więc sobie, żeby dzisiaj psom nie zamykały się pyski. A na pyszne domowe pączki najlepsze gospodynie zapraszają do Wieczfni Kościelnej!

red.

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 Zobacz także…

Najlepsze są te domowej roboty. Zapraszamy na pączki pani Basi i pana Witka

Udostępnij:
Media Expert Mława
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Wielbiciel pączków
Gość
Wielbiciel pączków

Panie z Koła Gospodyń to są super babki .