Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Prawie 2,3 mln zł na budowę ronda na ulicy Sienkiewicza


Dziś o godzinie 11 w Urzędzie  Miasta w Ciechanowie, podpisane zostaną umowy na dofinansowanie z budżetu Mazowsza przebudowy dróg powiatowych w powiatach: ciechanowskim, mławskim, żuromińskim, przasnyskim i pułtuskim. Trafi do nich w sumie ponad 18 mln zł dofinansowania.


Oznacza to, że jeszcze w tym roku starostwo otrzyma prawie 2,3 mln zł dofinansowania na budowę ronda łączącego ulice Sienkiewicza, Kościuszki i Lelewela oraz przebudowę tej ostatniej. Prace przy przebudowie tego skrzyżowania rozpoczną się jeszcze w tym roku, starostwo dysponuje tu gotową już dokumentacja techniczną.

Nie jest jednak tak, jak myślą niektórzy mieszkańcy miasta, że prace już się rozpoczęły. Trwające obecnie w okolicy tego skrzyżowania roboty w pasie drogowym, związane są z modernizacją sieci energetycznej m.in. w celu przyłączenia nowo powstającego budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościuszki.

Zanim starostwo rozpocznie właściwą inwestycję, miasto musi na tym odcinku zmodernizować podziemne sieci wodociągowe i kanalizacyjne.

– Jutro podpiszemy umowę z marszałkiem na dofinansowanie budowy ronda. Ta przebudowa wykonana będzie w ramach pierwszego etapu modernizacji całego ciągu ulicy Kościuszki i obejmie obszar sięgający do ulicy Ordona – mówi starosta Włodzimierz Wojnarowski.

JK

Zobacz także:

Tak ma wyglądać nowe rondo na Sienkiewicza

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
4 lata temu

To dopiero sie zacznie. Kierowcy omijac szerokim lukiem te skrzyzowanie

Mławiak
Mławiak
4 lata temu

Cztery lata temu wykonano przebudowę tego skrzyżowania. Teraz w tym miejscu budujemy rondo. Kto zapłaci za wyrzucone w błoto pieniądze? Dlaczego tak bezmyślnie trwonimy publiczne fundusze? Kto za to odpowiada? Czy ktoś to rozliczy?

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Mławiak

Tak, i trzeba dodać, że starostwo zapierało się, bijąc siw piersi, iż w tym miejscu ronda nie da się zrobić, ale tak to jest jak się wydaje nie swoje pieniądze. Gdyby niefortunne decyzje urzędnicze skutkowały konsekwencjami z ich własnych kieszeni, wtedy urzędasy byliby bardziej powściągliwi w pochopnych decyzjach i nie rzucaliby tak naszymi pieniędzmi na lewo i prawo.
Dotyczy to nie tylko starosty.
Naszymi pieniędzmi to najbardziej szafuje w sumie RATUSZ, starostwo jeszcze czasami myśli i w sumie pozyskuje środki zewnętrzne, co w ratuszu bywa ewenementem, burmistrzowi co się w nocy przyśni, ro realizuje, nie przejmując się kosztami.

Gall Anonim
Gall Anonim
4 lata temu

Gratulacje rodacy 🙂 Znów będziemy mieli nowe pozapadane studzienki w jezdni i nierówny asfalt zrobiony za publiczne pieniądze 🙂

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x