Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Jolanta Rakowska z I LO stypendystką marszałka


KSP Mława nabór

Jolanta Rakowska,  licealistka z Mławy otrzymała stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uzyskała najwyższy wynik punktowy wśród stypendystów subregionu ciechanowskiego.  Tym samym znalazła się w gronie najzdolniejszych uczniów na Mazowszu. Każdy ze stypendystów otrzyma w roku szkolnym 2017/2018 stypendium w wysokości około 477 zł miesięcznie.

– Stypendium miałam także w poprzednim roku. Zajmowałam się wpływem uzależnień na życie człowieka, a w tym roku zajmuję się ekologią stosowaną w życiu codziennym. Będę wykonywała ręcznie wszystkie kosmetyki, jakich używam, m.in., szampony, kremy, pudry i pastę do zębów. Wynika to z tego, że chcę żyć ekologicznie i kolegów z klasy i całej szkoły chcę do tego zachęcić i przekonać, że to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje. Pomysł się wziął stąd, że od trzech lat jestem wegetarianką. Wszystko zaczęło się od tego, że natrafiłam na temat bardzo modnej pasty węglowej do zębów. Stwierdziłam, że jest droga i zrobiłam ją sama. Ze środków stypendium zamierzam kupić wiele urządzeń, które mi się przydadzą, a także wyjeżdżać na różnego rodzaju warsztaty. W przyszłości zamierzam zostać lekarzem – o swoim projekcie i planach na przyszłość mówi mławska licealistka.

JK

fot. archiwum prywatne


Zobacz także…

Trzy mławskie szkoły w ogólnopolskim rankingu Perspektyw

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz