Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jolanta Rakowska z I LO stypendystką marszałkaJolanta Rakowska,  licealistka z Mławy otrzymała stypendium Marszałka Województwa Mazowieckiego. Uzyskała najwyższy wynik punktowy wśród stypendystów subregionu ciechanowskiego.  Tym samym znalazła się w gronie najzdolniejszych uczniów na Mazowszu. Każdy ze stypendystów otrzyma w roku szkolnym 2017/2018 stypendium w wysokości około 477 zł miesięcznie.

– Stypendium miałam także w poprzednim roku. Zajmowałam się wpływem uzależnień na życie człowieka, a w tym roku zajmuję się ekologią stosowaną w życiu codziennym. Będę wykonywała ręcznie wszystkie kosmetyki, jakich używam, m.in., szampony, kremy, pudry i pastę do zębów. Wynika to z tego, że chcę żyć ekologicznie i kolegów z klasy i całej szkoły chcę do tego zachęcić i przekonać, że to wcale nie jest takie trudne jak się wydaje. Pomysł się wziął stąd, że od trzech lat jestem wegetarianką. Wszystko zaczęło się od tego, że natrafiłam na temat bardzo modnej pasty węglowej do zębów. Stwierdziłam, że jest droga i zrobiłam ją sama. Ze środków stypendium zamierzam kupić wiele urządzeń, które mi się przydadzą, a także wyjeżdżać na różnego rodzaju warsztaty. W przyszłości zamierzam zostać lekarzem – o swoim projekcie i planach na przyszłość mówi mławska licealistka.

JK

fot. archiwum prywatne


Zobacz także…

Trzy mławskie szkoły w ogólnopolskim rankingu Perspektyw

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x