Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
meblolux

Trzy mławskie szkoły w ogólnopolskim rankingu Perspektyw


Katolickie Liceum Ogólnokształcące (410 miejsce) i I liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego (493 miejsce) znalazły się pośród 500 klasyfikowanych liceów z całej Polski ujętych w corocznym rankingu Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. W rankingu dla techników w tym roku spośród mławskich szkół, na 218 miejscu znalazło się jedynie Technikum nr 4 z Zespołu Szkół nr 4.

Jolanta Karpińska podziękowania


To już 20 edycja prowadzonych przez Fundację Edukacyjną Perspektywy rankingów dla najlepszych liceów i techników.

– Pokazujemy szkoły, w których warto się uczyć. I nie chodzi tylko o czołową piętnastkę najlepszych liceów oraz dziesiątkę najlepszych techników, które honorujemy podczas gali rankingu. Z tabel, które publikujemy, można odczytać znacznie więcej: która szkoła od lat utrzymuje wysoką formę, a która wspina się coraz wyżej w zestawieniu. Gdzie najlepiej wypada matura z matematyki, a gdzie jest najwięcej laureatów olimpiad. To wiedza na wagę życiowego sukcesu! – o swoim rankingu mówią organizatorzy.

Licea ogólnokształcące są oceniane według trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

W przypadku techników obowiązują cztery kryteria oceny: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, oraz wyniki egzaminu zawodowego.

Warto tu jednak pamiętać, że ranking szkół jest kategorią tylko statystyczną. Każda szkoła w danym roku może wypaść lepiej lub gorzej, pracować z mniej lub bardziej zdolnymi uczniami, nie mierzy więc wzrostu wiedzy i umiejętności, a jedynie uzyskane wyniki.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

12
KOMENTARZE

avatar
1500
ANIA
Gość
ANIA

Ekonomik – brawo Wy.

Baltazar Gąbka
Gość
Baltazar Gąbka

Brawo dla Technikum nr 4!

Lider
Gość
Lider

Ogólniak awansuje jak odeszła od niego pewna pani

zainteresowana
Gość
zainteresowana

Miło zobaczyć Mławę na tej liście! Gratulacje dla mławskich szkół (szczególnie dla czwórki) za to, że znalazły się w rankingu najlepszych. Na pewno warto popracować nad tym, by w następnych latach było coraz lepiej, czego z całego serca życzę 🙂

Olka
Gość
Olka

Obydwie szkoły od dawna są w tym rankingu. Niestety na coraz gorszych miejsach, więc nie ma czym się cieszyć.

mławianin 1
Gość
mławianin 1

NAPRAWDĘ NE MA SIĘ CZYM CHWALIĆ–te miejsca w rankingu, to raczej chwały nie przynoszą szkołom a raczej wstyd. Pokazują także jak wiele pracy ma przed sobą kadra nauczycieli, aby dołożyć starań i podnieść na wyższy poziom nauczanie w tych placówkach. Bo przy takim rankingu Perspektywy tych uczniów kończących te placówki są marne. Może powiecie że jak zwykle się czepiam—NIE stwierdzam tylko fakty, że kształcenie w mławskich szkołach średnich jest na bardzo niskim poziomie.

mławi*anka
Gość
mławi*anka

Technikum z pozycją 218 wśród 300 najlepszych, przy czym w kraju jest ich blisko 2000, to uważam całkiem dobry wynik.

Karol
Gość
Karol

I LO niemal ostatnim rzutem na taśmę, ale dostało się do najlepszej 500…

absolwent ILO
Gość
absolwent ILO

Kiedyś uczeń musiał zdawać egzaminy na studia, ważne były wyniki na świadectwie ukończenia szkoły i dlatego uczeń uczył się. Dziś nie liczą się oceny na świadectwie, wystarczy zdać maturę na 30% i można dostać się na uczelnię, kwestia tylko na jaką.

czytelnik
Gość
czytelnik

gdzie te czasy kiedy ogólniak w mławie był na dużo lepszym miejscu

milo
Gość
milo

pamiętacie tarcze z numerem?

Olka
Gość
Olka

Oj tak i fartuszki, ale to były czasy. Tata nawet pochował tarcze i mamy je do dzisiejszego dnia.