Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Od Czytelniczki: Orszak Trzech Króli – fotorelacja z Łodzi


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pochodu Trzech Króli, nadesłaną przez jedną z naszych czytelniczek, panią Małgosię, która spędza dzisiejsze święto w Łodzi. 

W tym roku mam okazję spędzać święto z rodziną w Łodzi. Być może czytelnicy Codziennika Mławskiego będą ciekawi, jak tu wyglądał orszak Trzech Króli – pisze pani Małgosia. Barwny korowód ok. południa wyruszył spod kościoła pw. Zesłania Ducha św. przy placu Wolności (początek ul. Piotrkowskiej), a następnie przeszedł tą ulicą pod katedrę pw. św. Stanisława Kostki (ok. 3 km), gdzie królowie złożyli dary przed figurką Jezusa w szopce. Po drodze, w kilku miejscach przy ul. Piotrkowskiej, można było obejrzeć scenki z jasełek. Trzem Królom podróżującym w powozie towarzyszyli m.in. muzycy, aktorzy na szczudłach, był anioł i diabeł, w pochodzie dzielnie kroczył także wielbłąd. Na zakończenie przed katedrą odbył się się koncert kolęd.

 

Zobacz także…

Orszak Trzech Króli w Radzanowie. Wszyscy podążali za gwiazdą

Bajeczny pokaz fajerwerków i noworoczne życzenia z Edynburga

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments