Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
meblolux

Uwaga! W sobotę zakupów nie zrobisz


Tym, którzy nie zrobili jeszcze zakupów spożywczych na nadchodzący weekend, przypominamy, w sobotę, 6 stycznia wypada święto Trzech Króli. Jest ono od kilku lat dniem ustawowo wolnym od pracy, a co za tym idzie, większość sklepów będzie nieczynna. Na zakupy trzeba wybrać się jutro.

Od 2011 roku katolickie święto Trzech Króli jest dniem wolnym od pracy. To jedno z 13 świąt w roku, kiedy muszą być zamknięte sklepy, w których pracownicy zatrudnieni są na podstawie umowy o pracę (za złamanie tych przepisów grozi grzywna od 1 tys. do 30 tys. zł).

Zamknięte będą m.in. sklepy Biedronka. Nie zrobimy zakupów także w innych dyskontach, supermarketach, hipermarketach i galeriach handlowych.

Jak informuje biuro prasowej Jeronimo Martins Polska – W związku z przypadającym Świętem Trzech Króli w sobotę 6 stycznia br. wszystkie sklepy sieci Biedronka będą nieczynne. Jest to dzień ustawowo wolny od pracy. W piątek, 5 stycznia br., placówki sieci Biedronka będą otwarte w standardowych godzinach. Szczegółowe informacje są dostępne w poszczególnych sklepach sieci.

Ponieważ zakaz dotyczy dużych sklepów (w dni wolne może pracować właściciel placówki oraz osoby zatrudnione w ramach umów cywilno-prawnych), otwarte mogą być niewielkie sklepy osiedlowe, a także franczyzowe sklepy typu Żabka.

Informujemy, że 6 stycznia br. w Święto Trzech Króli, sklepy Żabka i Freshmarket będą czynne krócej niż zwykle, w zależności od indywidualnej decyzji Franczyzobiorców, najczęściej w godzinach: od 9:00 do 19:00 lub od 11:00 do 21:00. Decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Informacja o godzinach otwarcia zostanie zamieszczona na plakacie na drzwiach sklepów. – podaje Biuro Prasowe Żabka Polska

Z zakazu pracy zwolnione są także punkty usługowe tj.: stacje benzynowe, dyżurne apteki, kina (mławskie kino również zaprasza na seanse – zobacz repertuar), restauracje, czy fast-foody.

W niedzielę sklepy będą otwarte w standardowych godzinach, ale (UWAGA!) zgodnie z nowy  przepisami już od marca w każdym miesiącu zakupy zrobimy tylko w dwie niedziele – pierwszą i ostatnią, w 2019 roku będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu – ostatnia, a od 1 stycznia 2020 roku w Polsce będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku.

red.

Zobacz także…

Stało się: Sejm poparł projekt zakazu handlu w niedziele

Repertuar kina Kosmos na styczeń. Zobacz zwiastuny!

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

3 - liczba komentarzy w artykule "Uwaga! W sobotę zakupów nie zrobisz"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
cel
Gość

zrobisz w Lidlu i Żabce…

Tomek
Gość

sieć sklepów Lidl będzie zamknięta

zonk
Gość

Żabka może być otwarta, ale z jakiej paki Lidl miałby być otwarty?

wpDiscuz