Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Jak wyczarować świątecznego wróbla!


Jak co roku pracowite elfy odwiedziły przed świętami Codziennik… Dowiedziały się, że Czytelnicy chętnie wyczarowują ptaszki z papieru i postanowiły przygotować szablon na świątecznego wróbla 😉

Kto pamięta, jak zrobić sikorkę i gila, na pewno z wykonaniem wróbla nie będzie miał problemu.

Materiały.

Będą nam potrzebne: kawałek tektury, kolorowy papier, klej do papieru, ołówek, nożyczki, opcjonalnie sznurek, a także wydrukowany szablon:

Zabieramy się do pracy!

Zaczynamy od rozcięcia szablonu.

Następnie wycinamy poszczególne elementy.

Sylwetki ptaków odrysowujemy na kartonie, pozostałe części na kolorowych papierach, wycinamy.

Uwaga! Czapka jest uniwersalna, pasuje na oba wróble 😉 Możemy zatem przygotować jedną lub więcej. Jeśli chcemy, żeby ptaszek z obu stron prezentował się ładnie, czapkę możemy wykonać z dwóch części.

Klejenie.

Posiłkujemy się wzorem. Podczas klejenia warto zwrócić uwagę, żeby odpowiednio wpasować dziub. Czapkę najlepiej dokleić na końcu. Ponieważ oko jest bardzo małym elementem, możemy je po prostu dorysować.

Tak prezentuje się nasz ptasia para. Ślady ołówka możemy zetrzeć gumką, a ewentualne nierówności skorygować nożyczkami.

Wróble można wykorzystać na różne sposoby. My przekształcimy je w zawieszki doklejając do nich sznurek. W tym celu wykorzystamy papier, z którego wykonaliśmy ptaszki. Równie dobrze sprawdzi się taśma klejąca.

Ozdoby można zawiesić na choince…

…albo wykorzystać do innych świątecznych aranżacji 🙂

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Z uznaniem
Z uznaniem
4 lata temu

Super propozycja! Redakcji gratuluję pomysłu!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x