Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Jak wyczarować sikorkę?


ornament4

Najwięcej przyjemności bliskim sprawiają upominki od serca, wykonane własnoręcznie, przez siebie. Z myślą o naszych Czytelnikach, przygotowaliśmy dwa proste szablony, z pomocą których można w domu wyczarować ozdoby – ptaki, sikorkę i gila.

Dziś Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Jeśli chcesz sprawić miłą niespodziankę sam (bez względu czy jesteś starszą/starszym czy młodszą/młodszym wnuczką/wnuczkiem) zachęcamy do zapoznania się z naszymi tutorialami.

Zaczynamy od sikorki.

Pobierz szablon:

sikorka-szablon-a4-drukOprócz wydrukowanego wzoru, będziemy potrzebować także: tektury, kolorowego papieru, kleju do papieru, ołówka, nożyczek. Przyda się też rafia lub sznurek.

1Projekt naszej sikorki składa się z 5 elementów.

Szablon zawiera awers/rewers, zawieszka-sikorka może być ozdobą jedno- lub dwustronną.

Poszczególne elementy należy wyciąć. Jeśli chcemy zrobić więcej niż jednego ptaszka, to najlepiej przygotować szablon z tektury – ułatwi to pracę, ponieważ dużo wygodniej i szybciej się odrysowuje.

23 4

Odpowiednio dobieramy kolory do każdej z części. Następnie odrysowujemy kształty i wycinamy.

5

Gotowe elementy naklejamy kolejno na tekturę według podanego wzoru: zaczynamy od sylwety, następnie przyklejamy skrzydło, główkę, najmniejsze elementy zostawiamy na koniec.

6 7 89Czekamy aż sikorka wyschnie i wycinamy.
17

Za pomocą dużej igły robimy dziurkę, a następnie przewlekamy przez nią rafię lub sznurek.

10

Zawieszka jest już gotowa 🙂

11

Jeśli lubicie eksperymentować, wycinankę można zastąpić różnobarwnymi papierami z gazet.

12

Efekty mogą być zaskakujące i piękne.

13

Sikorki ładnie prezentują się w naturalnym otoczeniu. Można powiesić je na gałązkach…

14 15

lub ozdobić nimi roślinę w doniczce (wersja na piku – ale o tym już jutro)

DSC_010318

Zapraszamy na ciąg dalszy!

sikorki2red.

Zobacz skrzydlate ozdoby część 2 – gil…

Zobacz jak wykonać zimowy lampion…

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

avatar
1500
mama
Gość
mama

dziękuję jak nie wiem co:) długo się czegoś takiego naszukałam…

cioteczna babcia
Gość
cioteczna babcia

śliczne te sikorki wspaniały pomysł szczegulnie dla młodych mam które chcą poświęcić trochę czasu swoim maluchom a nie czekać aż pani w szkole to zrobi