Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Na dobre i na złe. Pięćdziesiąt lat razem


Gmina Dzierzgowo dla jubilatów obchodzących w tym roku okrągłą, pięćdziesiątą rocznicę ślubu zorganizowała piękną i wzruszającą uroczystość. Była msza św. w ich intencji, a potem uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, której towarzyszył specjalnie dla jubilatów przygotowany występ orkiestry dętej i mażoretek.


Spośród pięciu par małżeńskich z terenu gminy, które dokładnie pięćdziesiąt lat temu, w roku 1967, stawały na ślubnym kobiercu w uroczystości uczestniczyły cztery małżeństwa. Medale, gratulacje i kwiaty z rąk wójta Rafała Kucińskiego, sekretarza gminy Zdzisława Morawskiego i kierownika ciechanowskiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztofa Bieńkowskiego odebrali: Irena i Wiesław Chmielewscy  z Dzierzgowa, Wiesława i Marian Jelińscy również z Dzierzgowa, Halina i Edmund Łączyńscy z Nowego Brzozowa oraz Rajmunda i Kazimierz Banaszewscy z Rzęgnowa. Jubilatom towarzyszyły w tej uroczystej chwili dzieci i wnuki.

– Jest za co dziękować Bogu i losowi. 50 lat temu w gminie sporządzonych było 49 aktów małżeństwa. Teraz tych par pozostało kilka. Ale jednak tych dwoje ludzi dało początek nowym pokoleniom, to ich największy sukces w życiu – mówił do jubilatów i zebranych wójt Rafał Kuciński.

Muzyczną oprawę uroczystości stosownym doborem repertuaru pięknie podkreśliła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Dzierzgowa. Wykonane przez orkiestrę melodie to jakby uniwersalna, muzyczna historia początku znajomości, zakochania się, małżeństwa i związku dwojga ludzi.

red.

Fot. UG Dzierzgowo


 

Wiśniewo. Pięćdziesięciolecie małżeństwa to piękny jubileusz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x