Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

28 listopada. Szlakiem Orlich Gniazd. Przed nami wernisaż wystawy fotografii w Galerii Foyer


Już 28 listopada br. zapraszamy mieszkańców Mławy na wystawę fotografii Katarzyny Grzywińskiej, Tomasza Rogodzińskiego i Cezarego Lewandowskiego – członków Koła Fotograficznego Miejskiego Domu Kultury.

ZS nr 1 kursy Mława
Reklama


Prezentowane zdjęcia z pewnością zainteresują nie tylko pasjonatów tego rodzaju sztuki i urządzeń optoelektronicznych, ale również podróżników. Fotografie stanowią ikonograficzny zapis z wyprawy do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, którą autorzy odbyli we wrześniu 2017 roku. Na prezentowanych zdjęciach będzie można dostrzec nie tylko najwspanialsze cuda natury, ale również architekturę południowej Polski. Wernisaż poplenerowej wystawy pt. „Szlakiem Orlich Gniazd” odbędzie się we wtorek 28 listopada o godz. 17.30 w MDK. Zapraszamy.

Jura Krakowsko-Częstochowska – makroregion geograficzny położony w południowej Polsce. Stanowi wschodnią część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Tworzy pas długości ok. 80 km, pomiędzy Krakowem a  Częstochową. W pasie tym wzgórza wznoszą się na wysokość 400–515 m n.p.m.
Szlak Orlich Gniazd
 – szlak turystyczny w Polsce, przebiegający przez województwa małopolskie i śląskie. Szlak łączy Kraków z Częstochową poprzez większość Orlich Gniazd, jurajskich zamków i warowni wybudowanych na skałach dochodzących do 30 metrów. Ma długość 163,9 km. Przemierzając czerwony jurajski szlak poznasz większość jurajskich warowni i strażnic, m.in: zamek w Olsztynie, zamek w Mirowie, pięknie odrestaurowany zamek Bobolice, słynny zamek w Ogrodzieńcu, częściowo zrekonstruowane zamek w Rabsztynie i zamek w Smoleniu, rekonstruowany nadal Zamek Tenczyn, renesansową perełkę – zamek w Pieskowej Skale czy ruiny zamku w Ojcowie.

źródło: MDK Mława

Zobacz także…

16 i 17 grudnia. Bożonarodzeniowy jarmark w Mławie

Dobra wiadomość dla smakoszy Coca Coli

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x