Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

28 listopada. Szlakiem Orlich Gniazd. Przed nami wernisaż wystawy fotografii w Galerii Foyer


Już 28 listopada br. zapraszamy mieszkańców Mławy na wystawę fotografii Katarzyny Grzywińskiej, Tomasza Rogodzińskiego i Cezarego Lewandowskiego – członków Koła Fotograficznego Miejskiego Domu Kultury.

KSP Mława nabór

Prezentowane zdjęcia z pewnością zainteresują nie tylko pasjonatów tego rodzaju sztuki i urządzeń optoelektronicznych, ale również podróżników. Fotografie stanowią ikonograficzny zapis z wyprawy do Jury Krakowsko-Częstochowskiej, którą autorzy odbyli we wrześniu 2017 roku. Na prezentowanych zdjęciach będzie można dostrzec nie tylko najwspanialsze cuda natury, ale również architekturę południowej Polski. Wernisaż poplenerowej wystawy pt. „Szlakiem Orlich Gniazd” odbędzie się we wtorek 28 listopada o godz. 17.30 w MDK. Zapraszamy.

Jura Krakowsko-Częstochowska – makroregion geograficzny położony w południowej Polsce. Stanowi wschodnią część Wyżyny Śląsko-Krakowskiej. Tworzy pas długości ok. 80 km, pomiędzy Krakowem a  Częstochową. W pasie tym wzgórza wznoszą się na wysokość 400–515 m n.p.m.
Szlak Orlich Gniazd
 – szlak turystyczny w Polsce, przebiegający przez województwa małopolskie i śląskie. Szlak łączy Kraków z Częstochową poprzez większość Orlich Gniazd, jurajskich zamków i warowni wybudowanych na skałach dochodzących do 30 metrów. Ma długość 163,9 km. Przemierzając czerwony jurajski szlak poznasz większość jurajskich warowni i strażnic, m.in: zamek w Olsztynie, zamek w Mirowie, pięknie odrestaurowany zamek Bobolice, słynny zamek w Ogrodzieńcu, częściowo zrekonstruowane zamek w Rabsztynie i zamek w Smoleniu, rekonstruowany nadal Zamek Tenczyn, renesansową perełkę – zamek w Pieskowej Skale czy ruiny zamku w Ojcowie.

źródło: MDK Mława

Zobacz także…

16 i 17 grudnia. Bożonarodzeniowy jarmark w Mławie

Dobra wiadomość dla smakoszy Coca Coli

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz