Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Synagoga w Radzanowie będzie odrestaurowana. Wczoraj podpisano umowę


Wczoraj, podczas konferencji upamiętniającej 75. rocznicę likwidacji Getta Mławskiego podpisano umowę o wsparciu rewitalizacji żydowskiego domu modlitwy w Radzanowie.


Umowę podpisała Fundacja Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego – właściciel synagogi i firma Cedrob S.A, która pokryje koszty związane ze szczegółowymi ekspertyzami, badaniami, programem prac konserwatorskich i projektami budowlanymi. Docelowo odrestaurowana  synagoga ma stać się częścią turystycznego Szlaku Żydów Północnego Mazowsza i zostać przekształcona w centrum kultury polsko-żydowskiej tna Północnym Mazowszu. Umowa podpisana została w obecności poseł Anny Cicholskiej i JE Ambasador Państwa Izrael Anny Azari, gości mławskiej konferencji.

JK

Zobacz także…

Bez poznania historii nie można budować dobrych relacji

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
EnDRIU
EnDRIU
3 lata temu

A przy okazji 50 kurników i 20 chlewni

kurzy puch
kurzy puch
3 lata temu
Reply to  EnDRIU

nom cos w tym jest

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x