Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Śnieg i korki na „siódemce” i praktycznie wszystkich wjazdach do Mławy


Nagły poranny atak zimowej aury spowodował sporo utrudnień w ruchu. Pewnie nie wszyscy dziś dotrą na czas do pracy. Według relacji osób poruszających się krajową „siódemką” pojazdy poruszają się na ogół wolniej i ostrożniej, zdarzają się jednak momenty, że ruch się korkuje. Spory korek na drodze wojewódzkiej pomiędzy Gruduskiem a Mława utrudniał dotarcie piaskarek do Mławy. Podobne korki występują przy wszystkich wjazdach do Mławy.


Samochody ciężarowe ślizgają się i blokują ulicę tam gdzie są bardziej strome podjazdy. Tak było np. przy rondzie na ulicy Sienkiewicza i Grzebskiego. Nieprzejezdna nadal pozostaje droga relacji Szreńsk – Mława z powodu wypadku w miejscowości Wojnówka.

Jak podaje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie na drogi powiatowe o godz. 6:40 wyjechały trzy piaskarki. Posypywały główne drogi, podjazdy i wzniesienia, m.in. w Łomi, Turzy, Lipowcu.  Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe odpowiadające za utrzymanie ulic miejskich i powiatowych na terenie miasta wysłało na ulice dwa pojazdy. – O 6:15 wyjechały dwie solarki. Posypywały i odgarniały śnieg ze skrzyżowań, wiaduktów i rond – informuje prezes MPDM Jan Wysocki.

Śnieg już topnieje, nadal jednak kierowcy powinni zachować dużą ostrożność przy poruszaniu się na drodze.

red.

Zobacz także…

Śnieg i ślizgawica. Zderzenie trzech samochodów w Wojnówce

W Kuklinie VW Passat uderzył w ogrodzenie

W walce z zimą wszystkie chwyty dozwolone – filmik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
kozak
kozak
3 lata temu

chyba istnieje cos takigo jak prognoza pogody. kiedy piszą np. 100% możliwość opadów deszczu ze śniegiem to służby powinny byc w pogotowiu nawet gdyby bylo powiedziene 50% to też taka ich rola

Dorota
Dorota
3 lata temu

Dziś rano z Mławy nie można było wyjechać.Wszystko stało na Warszawskiej,na „siodemce”…masakra…O 6 rano to najwięcej ludzi do pracy jeździ. ..piasksrki ruszyły po 6….ciekawe gdzie? ???A jak kolizja to zawsze wina kierowcy. ..nikt inny nic nie ma dobie do zarzucenia….

szczurek
szczurek
3 lata temu

Jak co roku zima zaskoczyła drogowców 🙂

pas
pas
3 lata temu
Reply to  szczurek

A może to zima zaskoczyła kierowców

W korku
W korku
3 lata temu

Powiatowy Zarząd Dróg ? To ci „fachowcy” od remontu drogi w Morawach ?! „Jak podaje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie na drogi powiatowe o godz. 6:40 wyjechały trzy piaskarki.” „O 6:15 wyjechały dwie solarki. Posypywały i odgarniały śnieg ze skrzyżowań, wiaduktów i rond – informuje prezes MPDM Jan Wysocki.” Szanowni Panowie, może czasami lepiej przemilczeć pewne poczynania, i nie kompromitować się.. Zaznaczcie sobie w kalendarzu „Święto Drogowca”

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  W korku

Tak to ten sam „fachowiec” od drogi w Morawach, w jego przypadku to i tak dobrze bo mógł wyjechać dopiero po 12 kiedy śnieg stopnieje. Ta firma PZD cały czas się kompromituje, i nie ma Pana aby przeprowadzić tam zmiany.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x