Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Śnieg i korki na „siódemce” i praktycznie wszystkich wjazdach do Mławy


Nagły poranny atak zimowej aury spowodował sporo utrudnień w ruchu. Pewnie nie wszyscy dziś dotrą na czas do pracy. Według relacji osób poruszających się krajową „siódemką” pojazdy poruszają się na ogół wolniej i ostrożniej, zdarzają się jednak momenty, że ruch się korkuje. Spory korek na drodze wojewódzkiej pomiędzy Gruduskiem a Mława utrudniał dotarcie piaskarek do Mławy. Podobne korki występują przy wszystkich wjazdach do Mławy.

Samochody ciężarowe ślizgają się i blokują ulicę tam gdzie są bardziej strome podjazdy. Tak było np. przy rondzie na ulicy Sienkiewicza i Grzebskiego. Nieprzejezdna nadal pozostaje droga relacji Szreńsk – Mława z powodu wypadku w miejscowości Wojnówka.

Jak podaje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie na drogi powiatowe o godz. 6:40 wyjechały trzy piaskarki. Posypywały główne drogi, podjazdy i wzniesienia, m.in. w Łomi, Turzy, Lipowcu.  Mławskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe odpowiadające za utrzymanie ulic miejskich i powiatowych na terenie miasta wysłało na ulice dwa pojazdy. – O 6:15 wyjechały dwie solarki. Posypywały i odgarniały śnieg ze skrzyżowań, wiaduktów i rond – informuje prezes MPDM Jan Wysocki.

Śnieg już topnieje, nadal jednak kierowcy powinni zachować dużą ostrożność przy poruszaniu się na drodze.

red.

Zobacz także…

Śnieg i ślizgawica. Zderzenie trzech samochodów w Wojnówce

W Kuklinie VW Passat uderzył w ogrodzenie

W walce z zimą wszystkie chwyty dozwolone – filmik

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

avatar
1500
kozak
Gość
kozak

chyba istnieje cos takigo jak prognoza pogody. kiedy piszą np. 100% możliwość opadów deszczu ze śniegiem to służby powinny byc w pogotowiu nawet gdyby bylo powiedziene 50% to też taka ich rola

Dorota
Gość
Dorota

Dziś rano z Mławy nie można było wyjechać.Wszystko stało na Warszawskiej,na „siodemce”…masakra…O 6 rano to najwięcej ludzi do pracy jeździ. ..piasksrki ruszyły po 6….ciekawe gdzie? ???A jak kolizja to zawsze wina kierowcy. ..nikt inny nic nie ma dobie do zarzucenia….

szczurek
Gość
szczurek

Jak co roku zima zaskoczyła drogowców 🙂

pas
Gość
pas

A może to zima zaskoczyła kierowców

W korku
Gość
W korku

Powiatowy Zarząd Dróg ? To ci „fachowcy” od remontu drogi w Morawach ?! „Jak podaje dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Mławie na drogi powiatowe o godz. 6:40 wyjechały trzy piaskarki.” „O 6:15 wyjechały dwie solarki. Posypywały i odgarniały śnieg ze skrzyżowań, wiaduktów i rond – informuje prezes MPDM Jan Wysocki.” Szanowni Panowie, może czasami lepiej przemilczeć pewne poczynania, i nie kompromitować się.. Zaznaczcie sobie w kalendarzu „Święto Drogowca”

mławianin
Gość
mławianin

Tak to ten sam „fachowiec” od drogi w Morawach, w jego przypadku to i tak dobrze bo mógł wyjechać dopiero po 12 kiedy śnieg stopnieje. Ta firma PZD cały czas się kompromituje, i nie ma Pana aby przeprowadzić tam zmiany.