Cukrzyca to plaga XXI wieku
— 01/06/2022Cukrzyca to plaga XXI wieku, zaliczona przez Światową Organizację Zdrowia obok otyłości, nadciśnienia tętniczego czy chorób nowotworowych, do grupy chorób…
22 listopada br. Miejska Biblioteka Publiczna im. B. Prusa w Mławie zaprasza na spotkanie ph. „Kółko od breloczka…”. Gościem będzie Szymon Wyrostek – dziennikarz, fotografik, kolekcjoner.
Program spotkania:
Słów kilka o zaproszonym gościu
Prezentacja kolekcji
– Breloczki
– Monety
– Zabawki i pamiątki z PRL
– Felieton „Kółko od breloczka…”
22 listopada (środa)
godz. 17.00
czytelna dla dorosłych MBP
Serdecznie zapraszamy!
źródło: MBP im. B. Prusa w Mławie
Zobacz także…
Niektórym wydaje się, że są bardzo dowcipni, niestety „słoma z butów wychodzi”…
A wodeczka była ? Ten pan to chyba tez z ciamajdanu hihihiii
Znam osobiście Szymka i wiem, że zaskoczy pozytywnie, pod każdym względem, zaskakują mnie komentarze ludzi, nikt nic nie wiedział a juz krytykuje
Chyba ktos tu wali z 2 promilami przez miasto.
Kultura po pijaku.
Wielu było gości i wiele zaproszeń, a nie przypominam sobie, żeby któreś z zaproszeń mławskiej biblioteki wywołało tyle komentarzy 😉 Nie lubię obojętności i dla mnie to pozytywne. Myślę, że warto dyskusję potraktować jako dodatkową zachętę i jutrzejsze popołudnie spędzić właśnie w bibliotece 🙂
http://www.gazeta-mlawska.pl/aktualnosc-705-tajemnicze_kregi_-_kosmici_czy_ludzie_.html
Biblioteka jest moim zdaniem największą ostoją życia kulturalnego w naszym mieście, nie żaden MDK, a właśnie Biblioteka.
Czy Pan Wyrostek jest dobrym dziennikarzem czy nie – nie znam, nie oceniam, ale przecież nie to jest tematem ani tego spotkania, ani artykułu. Tematem jest pokaz kolekcji, którą ten Pan może przedstawić mieszkańcom i to chyba chyba najważniejsze, a że organizuje to Biblioteka, to chwała jej za to.
może warto by było iść obejrzeć kolekcję i posłuchać tego felietonu, i dopiero oceniać 🙂
Szkoda że mławian nie jest tak odważny żeby ujawnić swoją tożsamość za to ma się za znawcę dziennikarstwa i fotografii. Żenująca krytyka na poziomie gimnazjum. Tego typu wypowiedzi haterów są bez znaczenia.
Jeśli komuś się zarzuca nie ujawnianie swojej tożsamości, to powinno się samemu ujawnić swoją, nie bronię tu nikogo, ale to się samo narzuca czytając ten komentarz.
Wystawę owszem można zobaczyć, ale nazywanie tego Pana Wyrostka, dziennikarzem, fotografem—to jest obraza dla ludzi którzy naprawdę zajmują się zawodowo dziennikarstwem i fotografiką—- nie mam nic przeciwko ale ten Pan to typowy amator, który coś tam, coś tam, może wie, ale te zawody wytłuszczone w tekście, po prostu do niego nijak nie pasują. Pani Kierownik czy Pani naprawdę nie zna innych interesujących GOŚCI.?????
Z tego co pamiętam w zeszłym roku biblioteka zapoczątkowała cykl spotkań ph właśnie dla naszych lokalnych zbieraczy i kolekcjonerów rzeczy przeróżnych („przyznaj się co zbierasz”) zachęcając tym samym, by się ujawniali i pokazywali swoje kolekcje :). Czemu nie breloczki? Zapowiada się sympatyczne spotkanie, zresztą jak zawsze w mławskiej bibliotece <3
Ja naprawdę nie mam nic do tego że Pan Wyrostek zbiera breloczki, ale przedstawianie go jako dziennikarz, czy fotografa, to JEST BARDZO BARDZO GRUBA PRZESADA, a banowanie mego postu jest tylko potwierdzeniem, tego co napisałem, że prawda kole w oczy obrońców tego samozwańczego „dziennikarza”, ale tak już jest jaki dziennikarz tacy obrońcy.
Jaki z niego.dziennikarz. czy to nie ten co stracił kiedyś prawo jazdy za jazdę po….?
dyrektor MDK-u kulturalnie nakręconej Mławy też jeździła pod wpływem, i co?
„Ustawa Prawo prasowe z 1984 roku ustanowiła bardzo szeroki zakres osób, które można nazwać dziennikarzami. Nie istnieją żadne wymagania co do kwalifikacji czy obowiązku przynależności do organizacji zawodowej. Praktycznie każdy może zostać dziennikarzem.” Polecam cały artykuł, aby uzupełnić wiedzę http://lexplay.pl/artykul/Prawo-Pracy/Czy-bloger-to-tez-dziennikarz-Definicja-dziennikarza-wedlug-Prawa-prasowego Tak na marginesie, mój mąż prowadzi bloga od kilku lat i posiada prawomocną legitymację dziennikarską 🙂
Czyzby Pani Wasilowska odezwala sie po dlugiej nieobecnosci?
Przykro mi, nie znam tej pani. Od kilku dobrych lat mieszkam już poza Mławą. Przy okazji serdecznie pozdrawiam redakcję mojego ulubionego portalu, dzięki któremu mogę zaglądać do Mławy częściej 🙂