Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Plbiscyt Najlepszy Radny Miasta Mława bieżącej kadencji
Logo

Aż 13 stypendystów marszałka jest z gminy Wieczfnia Kościelna!


Aż 13 uczniów z gminy Wieczfnia Kościelna znalazło się na liście 640 osób, które uzyskały stypendia marszałka województwa mazowieckiego. Dziewięcioro z nich wciąż uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej. Każdy z uczniów otrzyma ponad 4700zł!

KSP Mława nabór

Na przestrzeni ostatnich kilku Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej (a wcześniej Zespół Szkół) szczyciła się co roku kilkoma stypendystami. Ich liczba zawsze kształtowała się w granicach od 2 do 6 stypendystów. W tym roku pobity został absolutny rekord. Dzięki tej liczbie szkoła wyróżnia się nie tylko w powiecie, ale i całym województwie mazowieckim.

„Niewątpliwie jest to dla nas olbrzymi powód do dumy i satysfakcji z ciężkiej pracy, zarówno naszej, jak i naszych wychowanków i ich rodziców. Należy podkreślić, że jest to wspólny sukces całej społeczności szkolnej, a w szczególności efekt doskonałej współpracy między szkołą i domem rodzinnym. W tym roku jest to wyjątkowo ważne, gdyż zgodnie z wytycznymi konkursowymi to na rodzicach spoczywa obowiązek gromadzenia całej dokumentacji. Cieszy mnie fakt, że zawsze mogli oni liczyć na pomoc i wsparcie naszych nauczycieli. Dzięki wspólnym działaniom mamy rekordową liczbę stypendystów. Jestem przekonana, że każdy z nich wykorzysta tą szansę do dalszego rozwoju a my, jako szkoła będziemy zbierali kolejne owoce ich pracy w niedalekiej przyszłości.” – nie ukrywa dumy Grażyna Welenc, p.o. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej.

Warto przypomnieć, że o stypendium ubiegać się mogły osoby, które spełniły następujące warunki:
– osiągnęły bardzo dobry wynik na egzaminie szóstoklasisty lub egzaminie gimnazjalnym (ponad 90% punktów);
– osiągnęły bardzo dobrą średnia z ocen w ubiegłym roku szkolnym;
– osiągnęły bardzo dobrą średnią z ocen z 3 wiodących przedmiotów;
– uzyskały dodatkowe nagrody i wyróżnienia w konkursach zewnętrznych (tytuł laureata lub finalisty).

W gronie stypendystów w tym roku znaleźli się:

– Patrycja Sobecka (j. ang.)

– Kacper Łączyński (j. ang.)

– Klaudia Szkiłądź (j. ang.)

– Iza Miecznikowska (j. ang.)

– Magdalena Kawecka (j. ang.)

– Oliwia Nadratowska (j. ang.)

– Maksymilian Sobotka (biologia)

– Natalia Mergalska (biologia)

– Klaudia Bąk (fizyka)

Stypendium, które jest nagrodą za ubiegły rok szkolny, otrzymali również uczniowie kontynuujący obecnie naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Mławie, oraz jedna osoba, która ze względu na zmianę miejsca zamieszkania kontynuuje obecnie naukę w Gimnazjum Społecznym w Ciechanowie.

Uczniowie do końca października opracować musieli Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego. Każdy z nich wybrał jeden z przedmiotów, w których chciałby się dalej rozwijać. Plan po zaakceptowaniu ostatecznej wersji będzie realizowany w okresie od grudnia br. do końca czerwca 2018 roku. Uczniowie będzie musieli zrealizować projekt edukacyjny, który będzie nadzorowany przez nauczyciela będącego opiekunem stypendysty.

„Aż 6 naszych stypendystów wybrało język angielski, jako przedmiot wiodący do realizacji projektu. Świadczy to o tym, że nasi wychowankowie lubią ten przedmiot, chętnie biorą udział w zajęciach językowych i mają motywację do dalszego rozwoju
w tej dziedzinie. Jest to niewątpliwie jeden z pozytywnych efektów tak wielu działań językowych podejmowanych przez nas o ostatnich latach. Wielkie podziękowanie należą się władzom szkoły oraz władzom gminy za wspieranie nauczycieli i mocne zaangażowanie w edukację językową na terenie gminy.”
– mówi Zbigniew Krystkiewicz, nauczyciel języka angielskiego.

Na co uczniowie zamierzają przeznaczyć otrzymane stypendium w wysokości 4700zł. Większość pomysłów to: inwestycja w kursy i obozy językowe, inwestycja w sprzęt niezbędny do realizacji indywidualnych projektów (laptopy, aparaty fotograficzne, tablety, drukarki itp.) a także zakup literatury fachowej do wybranego przedmiotu.

Źródło i fot.SP w Wieczfni Kościelnej


Zobacz także…

Wyróżnienie w konkursie historycznym dla uczennic z “Ekonomika”

Ania Błocka z Radzanowa wśród 641 najzdolniejszych na Mazowszu

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

2 - liczba komentarzy w artykule "Aż 13 stypendystów marszałka jest z gminy Wieczfnia Kościelna!"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Ewa
Gość

Gratulacje 🙂

Maniek
Gość

Brawo WY!

wpDiscuz