Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Tomasz Gralewicz Jerzy Rakowski kandydat do Rady Powiatu Mławskiego wybory samorządowe 2018
Logo
Cezary Kądrzycki kandydat do Rady Miasta Mława
Szpulka Mława tkaniny pasmanteria dodatki krawieckie nowo otwarty sklep

Aż 13 stypendystów marszałka jest z gminy Wieczfnia Kościelna!


Aż 13 uczniów z gminy Wieczfnia Kościelna znalazło się na liście 640 osób, które uzyskały stypendia marszałka województwa mazowieckiego. Dziewięcioro z nich wciąż uczęszcza do Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej. Każdy z uczniów otrzyma ponad 4700zł!

Marek Kiełbiński kandydatna burmistrza Mławy PiS

Na przestrzeni ostatnich kilku Szkoła Podstawowa w Wieczfni Kościelnej (a wcześniej Zespół Szkół) szczyciła się co roku kilkoma stypendystami. Ich liczba zawsze kształtowała się w granicach od 2 do 6 stypendystów. W tym roku pobity został absolutny rekord. Dzięki tej liczbie szkoła wyróżnia się nie tylko w powiecie, ale i całym województwie mazowieckim.

„Niewątpliwie jest to dla nas olbrzymi powód do dumy i satysfakcji z ciężkiej pracy, zarówno naszej, jak i naszych wychowanków i ich rodziców. Należy podkreślić, że jest to wspólny sukces całej społeczności szkolnej, a w szczególności efekt doskonałej współpracy między szkołą i domem rodzinnym. W tym roku jest to wyjątkowo ważne, gdyż zgodnie z wytycznymi konkursowymi to na rodzicach spoczywa obowiązek gromadzenia całej dokumentacji. Cieszy mnie fakt, że zawsze mogli oni liczyć na pomoc i wsparcie naszych nauczycieli. Dzięki wspólnym działaniom mamy rekordową liczbę stypendystów. Jestem przekonana, że każdy z nich wykorzysta tą szansę do dalszego rozwoju a my, jako szkoła będziemy zbierali kolejne owoce ich pracy w niedalekiej przyszłości.” – nie ukrywa dumy Grażyna Welenc, p.o. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wieczfni Kościelnej.

Warto przypomnieć, że o stypendium ubiegać się mogły osoby, które spełniły następujące warunki:
– osiągnęły bardzo dobry wynik na egzaminie szóstoklasisty lub egzaminie gimnazjalnym (ponad 90% punktów);
– osiągnęły bardzo dobrą średnia z ocen w ubiegłym roku szkolnym;
– osiągnęły bardzo dobrą średnią z ocen z 3 wiodących przedmiotów;
– uzyskały dodatkowe nagrody i wyróżnienia w konkursach zewnętrznych (tytuł laureata lub finalisty).

W gronie stypendystów w tym roku znaleźli się:

– Patrycja Sobecka (j. ang.)

– Kacper Łączyński (j. ang.)

– Klaudia Szkiłądź (j. ang.)

– Iza Miecznikowska (j. ang.)

– Magdalena Kawecka (j. ang.)

– Oliwia Nadratowska (j. ang.)

– Maksymilian Sobotka (biologia)

– Natalia Mergalska (biologia)

– Klaudia Bąk (fizyka)

Stypendium, które jest nagrodą za ubiegły rok szkolny, otrzymali również uczniowie kontynuujący obecnie naukę w Liceum Ogólnokształcącym w Mławie, oraz jedna osoba, która ze względu na zmianę miejsca zamieszkania kontynuuje obecnie naukę w Gimnazjum Społecznym w Ciechanowie.

Uczniowie do końca października opracować musieli Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego. Każdy z nich wybrał jeden z przedmiotów, w których chciałby się dalej rozwijać. Plan po zaakceptowaniu ostatecznej wersji będzie realizowany w okresie od grudnia br. do końca czerwca 2018 roku. Uczniowie będzie musieli zrealizować projekt edukacyjny, który będzie nadzorowany przez nauczyciela będącego opiekunem stypendysty.

„Aż 6 naszych stypendystów wybrało język angielski, jako przedmiot wiodący do realizacji projektu. Świadczy to o tym, że nasi wychowankowie lubią ten przedmiot, chętnie biorą udział w zajęciach językowych i mają motywację do dalszego rozwoju
w tej dziedzinie. Jest to niewątpliwie jeden z pozytywnych efektów tak wielu działań językowych podejmowanych przez nas o ostatnich latach. Wielkie podziękowanie należą się władzom szkoły oraz władzom gminy za wspieranie nauczycieli i mocne zaangażowanie w edukację językową na terenie gminy.”
– mówi Zbigniew Krystkiewicz, nauczyciel języka angielskiego.

Na co uczniowie zamierzają przeznaczyć otrzymane stypendium w wysokości 4700zł. Większość pomysłów to: inwestycja w kursy i obozy językowe, inwestycja w sprzęt niezbędny do realizacji indywidualnych projektów (laptopy, aparaty fotograficzne, tablety, drukarki itp.) a także zakup literatury fachowej do wybranego przedmiotu.

Źródło i fot.SP w Wieczfni Kościelnej


Zobacz także…

Wyróżnienie w konkursie historycznym dla uczennic z “Ekonomika”

Ania Błocka z Radzanowa wśród 641 najzdolniejszych na Mazowszu

Udostępnij:
Henryk Antczak
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

2
KOMENTARZE

1500
Ewa

Gratulacje 🙂

Maniek

Brawo WY!