Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Społeczna Szkoła Podstawowa Wyspianum Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Święto Niepodległej w Szreńsku


Stowarzyszenie Klub Seniora „Kwiat jesieni” wraz z Zespołem Placówek Oświatowych w Szreńsku z okazji Święta Niepodległości przygotował montaż słowno – muzyczny pt.: ”Droga do wolności”… W uroczystości brali udział zaproszeni goście i uczniowie, którzy wraz z nauczycielami przeszli w biało-czerwonym korowodzie uliczkami Szreńska.

KSP Mława nabór

Treści dotyczące dziejów narodu polskiego przeplatane były podczas akademii pieśniami patriotycznymi w wykonaniu członków Klubu Seniora oraz uczniów ZPO w Szreńsku. Nie zabrakło również polskiego tańca narodowego – krakowiaka – który w ludowych strojach odtańczyli uczniowie klasy IV.

Na uroczystość zaproszony był również ppor. Jerzy Rapant, który na koniec opowiedział zebranym gościom ciekawe historie z okresu okupacji.
Organizatorzy serdecznie dziękują osobom, które pomogły w przygotowaniu przedstawienia – wykonały scenografię, oprawę muzyczną, taneczną – a przede wszystkim aktorom.

źródło i fot. ZPO Szreńsk

Zobacz także…

MPS nr 3. Dzisiaj jest wielka rocznica

SP nr 7. Dziś Ojczyzna oczekuje od nas pamięci i miłości

Bieg Niepodległości po raz dwudziesty siódmy

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

Jeszcze nie ma komentarzy, bądź pierwszy!

avatar
1500
wpDiscuz