Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Święto Niepodległej w Szreńsku


Stowarzyszenie Klub Seniora „Kwiat jesieni” wraz z Zespołem Placówek Oświatowych w Szreńsku z okazji Święta Niepodległości przygotował montaż słowno – muzyczny pt.: ”Droga do wolności”… W uroczystości brali udział zaproszeni goście i uczniowie, którzy wraz z nauczycielami przeszli w biało-czerwonym korowodzie uliczkami Szreńska.


Treści dotyczące dziejów narodu polskiego przeplatane były podczas akademii pieśniami patriotycznymi w wykonaniu członków Klubu Seniora oraz uczniów ZPO w Szreńsku. Nie zabrakło również polskiego tańca narodowego – krakowiaka – który w ludowych strojach odtańczyli uczniowie klasy IV.

Na uroczystość zaproszony był również ppor. Jerzy Rapant, który na koniec opowiedział zebranym gościom ciekawe historie z okresu okupacji.
Organizatorzy serdecznie dziękują osobom, które pomogły w przygotowaniu przedstawienia – wykonały scenografię, oprawę muzyczną, taneczną – a przede wszystkim aktorom.

źródło i fot. ZPO Szreńsk

Zobacz także…

MPS nr 3. Dzisiaj jest wielka rocznica

SP nr 7. Dziś Ojczyzna oczekuje od nas pamięci i miłości

Bieg Niepodległości po raz dwudziesty siódmy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x