Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

MPS nr 3. Dzisiaj jest wielka rocznica


Dzisiaj wielka jest rocznica
Jedenasty Listopada.
Tym, co padli za Ojczyznę,
hołd wdzięczności Polska składa.
I my przedszkolaki o tym pamiętamy,
i dlatego dzisiaj, razem tu się spotykamy.

Dnia 10 listopada 2017 roku w grupach 5 i 6 letnich w MPS nr3 odbył się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Był to wyraz szacunku złożony przez nasze przedszkolaki dla minionych pokoleń walczących o wolną Ojczyznę.

Wspólnie ze wszystkimi dziećmi zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej, która tego dnia zmieniła się przypominając wszystkim tamte odległe czasy.

Program artystyczny przygotowany został przez 6 latków z grup 0a i 0d pod kierunkiem wychowawczyń pani Izabeli Szczepańskiej, pani Katarzyny Czarnomskiej oraz pani Anny Ludwińskiej.

Do apelu dzieci przygotowywały się przez bardzo wiele dni ćwicząc wiersze, pieśni, układ taneczny oraz szykując wspaniałą dekorację. W trakcie  apelu nie zabrakło patriotycznych treści dotyczących symboli narodowych. Podczas występu wszystkie dzieci pięknie recytowały wiersze oraz z uczuciem śpiewały pieśni patriotyczne. Nie zabrakło również tańca z szarfami symbolizującymi barwy narodowe, w którym dziewczynki zaprezentowały się wspaniale.

Zgromadzone na apelu przedszkolaki odśpiewały Hymn Polski oraz wspólnie recytowały „Katechizm polskiego dziecka”- wiersz, który zna każdy, mały i duży, młody i starszy, każdy, kto jest Polakiem.

Wszystkie przedszkolaki prezentowały się bardzo uroczyście w galowych strojach oraz specjalnie przygotowanych na ten dzień kotylionach.

Publiczność z zainteresowaniem i skupieniem obejrzała i wysłuchała tej wyjątkowej lekcji historii.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych występ został zaprezentowany rodzicom dzieci występujących. Apel został odebrany przez rodziców dzieci entuzjastycznie. Świadczył o tym nie tylko wyraz zadumy i zachwytu na twarzach obecnych, łzy wzruszenia, ale również wypowiedzi rodziców po występach.

Na koniec naszego patriotycznego spotkania wychowawczynie odpowiedzialne za uroczystość zorganizowały dla rodziców i dzieci ze swoich grup warsztaty plastyczno – techniczne poświęcone Świętu Niepodległości. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali kotyliony, które zabrali do swoich domów, ku pamięci tego święta.

źródło i fot.: MPS nr 3

Zobacz także…

SP nr 7. Dziś Ojczyzna oczekuje od nas pamięci i miłości

Święto Niepodległej w Szreńsku

Bieg Niepodległości po raz dwudziesty siódmy

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
rodzic
rodzic
3 lata temu

Piękny występ naszych dzieciaków. Dziękujemy paniom za wspaniałe przygotowanie takiego apelu.

M-G
M-G
3 lata temu

Szkoda ze nie ma relacji z występów II klasy .Było naprawdę wzruszająco .

wzruszony widz
wzruszony widz
3 lata temu

Byłam, widziałam, bardzo się wzruszyłam. Piękny występ małych aktorów!

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x