Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Kariera Provident
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Właściciel nie trafi przed sąd, ale pies jest odebrany


We wrześniu opisywaliśmy sprawę 41-letniego, niedowidzącego mieszkańca naszego miasta, który – według mławskiej policji – znęcał się nad swoim psem rasy owczarek niemiecki.  Prokuratura nie dopatrzyła się w zachowaniu mężczyzny cech celowego znęcania się nad zwierzęciem, a jedynie niewłaściwej opieki. W związku z tym postępowanie zostało umorzone, niewidomy nie trafi przed sąd, ale pies nie wróci do właściciela. Opieką zastępczą objął wspomnianego owczarka urząd miasta.

Słoneczne ogrody Mława

W swoich ustaleniach policja oparła się m.in. o powiadomienie lekarza weterynarii. U zwierzęcia stwierdzono odwodnienie, infekcje organizmu, w tym uszu, zmiany kostne, bolesność okolicy lędźwiowej oraz łap. Zwierzę było najprawdopodobniej głodzone i bite laską po grzbiecie i łapach, właściciel krzyczał na psa i niepokoił zwierzę.

41 – letni mławianin tłumaczył swoje zachowanie wobec psa, obawą wypadku. Raz już wpadł do odkrytej studzienki telekomunikacyjnej.  Tłumaczył, że o psa dba, kupuje mu karmę i na pewno go nie bije.

Mławska prokuratura uznała, że do znęcania się nad zwierzęciem nie doszło, można mówić jedynie o niewłaściwej opiece.

– Postępowanie zostało umorzone. Zachowanie właściciela nie było nacechowane złą wolą. Wynikało z obawy przed wypadkami, którym mężczyzna dwukrotnie uległ. Można tu mówić jedynie o niewłaściwej opiece. Z tego powodu urząd miasta objął psa opieką zastępczą – informuje Marcin Bagiński Prokurator Rejonowy w Mławie.

JK

Zobacz także:

Mławska policja ustaliła, że znęcał się nad swoim psem. Właściciel zaprzecza

Wyrzucił szczenięta w reklamówce do śmietnika. Usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami.

To jakaś makabra. Wstrząsające znalezisko w lesie za Łomią

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

6
KOMENTARZE

1500
ANNA

CAŁA MŁAWA WIDZIAŁA, JAK TRAKTOWAŁ TEGO MŁODEGO PÓŁROCZNEGO OWCZARKA I TEGO POPRZEDNIEGO STAREGO PSA PRZEWODNIKA 🙁 NA POLICJĘ ZGŁOSIŁO SIĘ PONAD 20-TU ŚWIADKÓW, PRZESŁUCHANO ZALEDWIE 5 I PO RAZ KOLEJNY ‚PROKURATURA UWIERZYŁA’ BANDYCIE SCHIZOFRENIKOWI, KTÓRY 5-6 MIESIĘCZNEGO SZCZENIAKA CHCIAŁ SAM PRZYSPOSOBIĆ NA PRZEWODNIKA DLA SIEBIE, WRZESZCZĄC NA NIEGO I BIJĄC PO ZADZIE 🙁 A TERAZ PODOBNO NACZELNICZKA Z URZĘDU WYDAŁA NAKAZ ODDANIA PSA W RĘCE OPRAWCY:( SKANDAL

Aska77

Czy bicie psa nie jest znecaniem? Wszyscy wiedza jak zachowuje sie ten pan. Niedlugo bedzie powtorka z drugim biednym psiakiem.

kora

no tak ale teraz ma drugiego psa ktorego rownie dobrze moze okladac laska. moim zdaniem taka osoba powinna miec zakaz posiadania zwierzat. koniec kropka

M. Arent

A czemu nie przesłuchano wszystkich świadków ? Wiem , bo żona miała zeznawać w tej sprawie , ale nie została zaproszona na Policję .

ramzes

Rzeczywiście Panie Prokuratorze, bicie psa po grzbiecie, krzyki na pewno poskutkują tym, że ten człowiek nie ulegnie kolejnemu wypadkowi. Pies jest na tyle rozumnym stworzeniem że jak dostanie laską w grzbiet i się na niego krzyknie to rzeczywiście będzie wiedział żeby ominąć dziurę na 5 metrów. Zakładając, że to rzeczywiście jest prawdą ze uległ wypadkom z winy tego psa.

ToJa

półroczny pies zmuszany przez niezrównoważonego właściciela do bycia przewodnikiem dla niewidomych????? przecież to chory człowiek i jemu potrzebna jest pomoc z Caritasu, a nie młody (dzisiaj już 10 miesięczny) pies, któremu należy się dobry czuły opiekun, potrafiący postępować ze szczeniakiem…jakie życie czeka psa w czterech ścianach, bez jedzenia, z ciągłymi wrzaskami i laniem po karku??? ten facet nigdy nie wpadł do żadnej studzienki, wymyslił na poczekaniu historyjkę, ze niby psa mu ukradli…a pies legalnie z policją weterynarzem, opieką został odebrany i zawieziony prosto do kliniki weterynaryjnej na badanie, gdzie stwierdzono zagłodzenie (półroczny owczarek ważył niecałe 18kg, kiedy norma przewiduje co… Czytaj więcej »