Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mieszkańcy gminy Iłowo – Osada już dwa tygodnie bez bieżącej wody


Trudną sytuację nadal mają mieszkańcy kilkunastu miejscowości w gminie Iłowo – Osada, gdzie od dwóch tygodni w sieci wodociągowej woda skażona jest bakteriami coli. Skażenie utrzymuje się w dwóch wodociągach gminnych: w Gajówkach i Narzymiu.

Dotyka to mieszkańców miejscowości Narzym, Narzym Kolonia, Gajówki, Wierzbowo, Mansfeldy, Brodowo, Kraszewo od strony Narzymia do torów kolejowych oraz Bursz. Gmina podejmuje działania doraźne, zapewniając mieszkańcom punkty dystrybucji wody butelkowej pitnej. Woda do celów sanitarnych i gospodarskich dostarczana jest w beczkowozach do wskazanych miejscowości, według ustalonego harmonogramu. Jak dotychczas Państwowy Inspektor Sanitarny w Działdowie nie cofnął decyzji o zakazie spożywania wody ze wspomnianych wodociągów.

red.

Zobacz także…

Mieszkańcy gminy Iłowo Osada od miesiąca bez bieżącej wody

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

5
KOMENTARZE

avatar
1500
Lg1111
Gość
Lg1111

Woda nadal nie nadaje sie do spozywania moze czas zadzwonic do tvn

Wita
Gość
Wita

Woda butelkowa była dostarczana przez tydzień od gminy moja prawie miesiąc a ja kupuję wodę w sklepach aby przygotować dla dzieci posiłek i ich wykąpać bo woda z beczkowozu to gotowy zaczyn do zupy nie nadającej się do spożycia nawet po przygotowaniu dno butelek z czarnym osadem porażka pokazywała zdjęcia znajomym są porażeni tym co znajduje się na dnie butelek w wodzi pobranej z beczkowozu tragedia z taką wodą

Wita
Gość
Wita

Hmm… woda w butelkach już dawno do nas nie dociera w pierwszym tygodniu mieliśmy wodę butelkową od gminy .z beczkowozu woda nie jest super pokazywała dziewczynom w pracy jaką mamy wodę z beczkowozu gotowa do spożycia po przygotowaniu a ja zastanawiam sìę co to za brudy na dnie butelek chyba gotowy zaczyn do zupy cholernie nie fajna ta woda a weź dzieci umyj w takich brudach … kupuję wodę w sieci sklepów bo mam pewność że posiłek dla dzieci czysty i zdrowzdrowa kąpiel w takiej wodzie a zakaz niebawem miesiąc będzie jak trzeba samemu dbać o kupno tej naprawdę czystej… Czytaj więcej »

Magda
Gość
Magda

Zwyczajnie dostała się bakteria gnojna

Megi
Gość
Megi

Łooo matko jakby tak Mławę odcięli od wody na 2 tyg to byłby dopiero rwetes.