Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

W Zaduszki odwiedzali zapomniane groby


Na naszych cmentarzach coraz więcej mogił, na których nawet w Zaduszki nie ma kto zapalić ognika pamięci. Niektóre z nich niszczeją, niektóre są już przeznaczone do likwidacji. Widać je doskonale, zwłaszcza w tych dniach, gdzie wszyscy starają się aby mogiły ich bliskich były zadbane i przystrojone.

KSP Mława nabór

Młodzież z Forum Młodych PIS wraz z sympatykami w dniu 2 listopada odwiedzała takie właśnie zapomniane groby, zapłonęło na nich 350 zniczy. Na trzech mławskich cmentarzach, a także na cmentarzach w Lipowcu Kościelnym i Wieczfni Kościelnej, przy grobach na których pamięć o zmarłych wygasła zapalano znicze i modlono się w intencji osób tam spoczywających.

źródło i fot: M.P.

Zobacz także…

Pamięć o zapomnianych ofiarach uzależnień

Rzesze ludzi na cmentarzach. Pamiętamy o swoich bliskich zmarłych

Mogiły zalane wodą. Nie wejdziesz tam bez kaloszy

Już sprzątamy groby, kupujemy kwiaty i znicze

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

41 - liczba komentarzy w artykule "W Zaduszki odwiedzali zapomniane groby"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
Mławianin
Gość

Można pisać, że nie wypada to albo tamto, że powinno być tak a nie inaczej, że ta partia lepsza czy gorsza, czy ten człowiek jest ok czy nie. Powiem krótko ważny jest efekt itd. Gadać i komentować potrafi każdy, robić już coś konkretnie nie. Gdyby nie oni to by te znicze nie zostały zapalone na grobach o których zapomiano, a to jest w tym momencie najważniejsze.

mławianin
Gość
Czy tak ciężko Panu zrozumieć, że Radny Pol i PIS uprawiają od lat politykę na grobach, a Pan jeszcze to pochwala, myślę że należy Pan do tych którzy gadać i komentować potrafią, ale już zrobić coś dla społeczności to jednak Pan nie potrafi. Byłem na wszystkich mławskich cmentarzach, i wielu mławian i dzieci zapalało znicze na zapomnianych mogiłach, tylko że za nimi nie chodził fotoreporter aby ich zdjęcia zamieszczać na portalu, zostali bezimiennymi jak te mogiły, bo to co zrobili to nie było na pokaz lecz z serca ku pamięci. Dobrych uczynków nie robi się na pokaz, najpierw apelując do… Czytaj więcej »
marta
Gość

Chyba chodziłes po sklepach z alkoholem lub melinach. Na cmentarzu nikt cię nie widział. Nie stać cię na fotografa bo tak w monopolu by zrobił zdjęcie z malpka w ręku. …hahaaaaahaaas

mławianin
Gość
marta—-wystarczy że ciebie widzieli na cmentarzu mnie nie muszą widzieć bo ja nie robię nic na pokaz, a po twym poście widać że pisałaś go po wyjściu wprost z meliny, i zatarła ci się trzezwość myślenia i oceny. Sam się zastanawiam jaki lekarz jest ci potrzebny, aby uleczyć twe skołatane nerwy, w obronie twego znajomka/Radnego Pola/ psycholog a może psychiatra. Bo czytając twój post można odnieść wrażenie że jesteś mocno chora i siada ci w ocenie faktów psychika która wyraża się ostry atakiem nienawiści do ludzi inaczej myślących, ten post świadczy tylko o tobie, że jesteś strasznie zakompleksioną osobą i… Czytaj więcej »
Z Płońska
Gość

Macie racje z tym cmentarzem Komunalnym. Błoto jak na polu uprawnym. Można się przewrócić !!! Przyjechałem do rodziny i… szkoda gadać, całe buty i nogawki upaprane, aż wstyd do domu wejść. Nie można chociaż jakimś żwirem tych alejek wysypać ? Kto tym zarządza ?

mławianin
Gość

Ale dziś 2017.11.o7 byłem na cmentarzu o godz.13,oo i muszę przyznać że naprawdę się dużo zmieniło na lepsze, aż nie wierzyłem że można było tak zrobić, jednak krytyka się przydała nie poszła w las tylko dotarła do firmy IMPERIAL, a prace wykonywał prawdopodobnie w sobotę Pan Nieznański. ADMIN warto te zmiany na lepsze pokazać mieszkańcom. Panie Burmistrzu w budżecie na 2018, konieczne są środki aby zrobić tam drenaż i dokończyć alejki wykładając kostką, myślę że przed wyborami zdąży Pan to zrobić. Dobre jest to co zrobiono,—to nie znaczy że wszystko jest tam OKEY!!!!–ALE O TYM PRZY NASTĘPNEJ OKAZJI.

z bliska
Gość

No tak trochę nam mławianom wstyd, że tak to wygląda tylko że nie wstydzą się ci co za to odpowiadają i dlatego mamy z tym problem, prawdopodobnie coś się zmieniło, po sobocie, szkoda że dopiero po Zaduszkach, no ale lepiej pózno niż wcale.

Grzesiek
Gość

Świetne dzieło. Brawo młodzież.

Mławianin
Gość

No i Pan Pol ma następny awans, za taką akcje, jak prześle zdjęcia do centrali. Zapamiętajcie Państwo tą twarz, aby przy urnie odpowiednio mu za tą propagandową akcje zapłacić!!! aby przestał nas mławian dalej ośmieszać.

Anonimowo
Gość

nowoczesna pod sądy. Okularnik i alkoholik tez…

XYZ
Gość

Panie Szymonie, Ciamajdan przed sądem wzywa .

Barbara
Gość

Co Wy czytać nie potraficie ?! Wyraźnie było napisane na co jest kwesta, a i Panowie też informowali. Kto chciał, ten wrzucił, jego PRYWATNA SPRAWA. Jeżeli chodzi o sesję cmentarną, to fakt, niesmak pozostał. Rozumiem, informacja i zdjęcie ile zostało zniczy zebranych i jakie osoby to zorganizowały, ale pozować przy nagrobkach… Kampania zaczyna się wielkimi krokami, niedługo przyjdzie czas oświetleń ulicznych, chodników, spacerków z ukłonami do mieszkańców, a i zapewne nie jedna przecięta wstęga ochoczo załopocze na wietrze…

wpDiscuz