Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rzesze ludzi na cmentarzach. Pamiętamy o swoich bliskich zmarłych


Uroczystość Wszystkich Świętych to doskonała okazja, aby choć na kilkanaście minut zatrzymać się nad mogiłami najbliższej rodziny, krewnych czy tylko znajomych. Niektórzy odwiedzają ich codziennie, inni mieszkający czasem w odległych miejscowościach starają się choćby tylko raz w roku odwiedzić cmentarze, gdzie spoczywają bliskie im osoby.


Tak było też dziś m.in. w Mławie i Lipowcu Kościelnym. W godzinach południowych, gdy na cmentarzach odprawiane były msze św. na drogach dojazdowych panował intensywny ruch. Wiele osób pod sam cmentarz starało się dojechać samochodem, a zobaczyć można było rejestracje z całego kraju. Inni zostawiali auta na odleglejszych ulicach i pieszo docierali na miejsce. W Mławie w okolicach cmentarzy obowiązywała zmieniona organizacja ruchu, ale też poruszaniem się pojazdów i pieszych kierowała policja i straż miejska.

W tym roku na wszystkich cmentarzach Stowarzyszenie Pontyfikat Jana Pawła II prowadził zbiórkę z przeznaczeniem na budowę pomnika błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki.

JK

« 1 z 2 »

Zobacz także…

Strażacy nie świętowali. Pożar domu i samochodu

Dziewiętnastoletni kierowca szalał na „siódemce”. 25 punktów karnych w kilka minut

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Lech Pe
Lech Pe
3 lata temu

Jak to się stało,że w tym roku nie było kwesty na odnawianie starych zaniedbanych i zabytkowych nagrobków, tylko zbieranie pieniędzy na pomnik Popiełuszki ?

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Lech Pe

Popieram, także uważam to za hańbę, stare zabytkowe pomniki trzeba odnawiać. Pamięć w narodzie jest bardzo ważna.
Pomników w naszym mieście jest już dość.
Pewnie w przyszłym roku będą zbierać na pomnik Lecha K. 😀

zzz
zzz
3 lata temu

Serdecznie pozdrawiam złodzieja który ukradł kwiaty z grobu.DUŻO ZDROWIA

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x