Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wólka dziękuje za przeniesienie sortowni


My Mieszkańcy Osiedli: Wólka i Obrońców Mławy jesteśmy bardzo wdzięczni za pomoc i interwencję w sprawie zamknięcia oraz zaprzestania wraz z przenosinami sortowni węgla, zlokalizowanej przy ulicy Dworcowej, a należącej do firmy KTK.


Dzięki Panom: Adamowi Ludwikowskiemu – Mazowiecki Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Andrzejowi Gwizdała-Czaplickiemu Kierownikowi Delegatury WIOŚ w Ciechanowie – ich poświęceniu i szczerym komplementarnym działaniom – horror, tragedia i dramat mieszkańców został usunięty i ostatecznie zlikwidowany. Czas kiedy czarny śnieg, czarne bałwany, brudne okna, elewacje budynków, ścian w domach oraz podniszczone zdrowie dobiegł końca.

Dziś z całą mocą i wiarą mówimy, że zdrowe powietrze, zielona trawa, biały śnieg, czyste domostwa powróciło na nasze osiedla.

Złe widmo kopalnianego pyłu zostało zepchnięte do kart historii zapomnianych.

Jeszcze raz serdecznie Panom dziękujemy i życzymy zdrowia, rodzinie i bliskim oraz dalszych sukcesów w życiu zawodowym.

Z wyrazami należnego szacunku:

Mieszkańcy Osiedli: Wólka i Obrońców Mławy


Zobacz także…

Sukces ma wielu ojców. Burmistrz twierdzi, że jest tylko jeden

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
18 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Radny Bezradny
Radny Bezradny
3 lata temu

Tu Ja piszę Radny Bezradny, pobierający dietę, podnoszący najwyzej rękę podczas głosowań i mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM. Tak jak pisałem wczesniej, to była jedna z nielicznych firm, którą przyciągnął do Mlawy jej rozwój. Niskie podatki, zaangażowanie urzędnicze, czyste powietrze, oświetlone ulice i znakomite połączenie dwóch części Mlawy, podzielonej linią kolejową, gwarantowaly znakomity jej rozwój.Dlatego uznanie jej zamknięcia za sukces jest niepoważne. Zatorze straciło innowacyjnego inwestora i kolejne atrakcyjne miejsca pracy. Dodaje sobie od razu sobie MINUS aby nie musiały tygo robic osoby, ktore zupełnie przypadkiem tak jak moja rodzina, pracują w jednostkach UM.

Fanka
Fanka
3 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

Radny Bezradny, nie wiem, kim jesteś, ale uwielbiam Ciebie i Twoje komentarze 😀 Ode mnie tradycyjnie łapka w górę.

Radny Bezradny
Radny Bezradny
3 lata temu
Reply to  Fanka

Tu pisze Ja Radny Bezradny, pobierający dietę i mający zupełnie przypadkiem zatrudnioną rodzinę w jednostkach UM. Duma przepełnia mą strudzoną od codziennych obowiązków i podnoszenia ręki pierś. Ja, cieżko pracujący Radny Bezradny mam FANKĘ! To chyba pierwszy taki przypadek! No cóż, nawet mój Pryncypał takiej nie ma!!! W kuluarach, bedzie z tego powodu burza. Ja mam FANKĘ a On NIE! To bedzie moja ostatnia sesja…. Pod jej koniec przyjdzie milicja i okaże się, ze przez całe lata pracując bez zastrzeżeń…….nagle poniżam, obrażam, nie nadaje się, bo jestem za młody, nie potrafię zwoływać zebrań, za darmo pozyskałem fotele itd……ale Ja mam teraz nieznane wczesniej antidotum na takie zarzuty. Upije się bezalkoholowym piwem, wsiądę do auta, zrobię „rundaka” wokół Ratusza, złapią mnie i………pozostawią na stanowisku. Potem założę FANKLUB.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

Ty, radny bezradny masz niejedną fankę i niejednego fana 😀 bo niby skąd te plusy przy Twoich postach. Masz świetne poczucie humoru – tak trzymaj.

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu
Reply to  Radny Bezradny

Masz rację radny bezradny, Zatorze straciło bardzo dużo na przeniesieniu tej firmy.
Nigdzie oprócz Śląska (a i tam nie wiadomo czy jest aż tak czarny) nie było tak pięknego czarnego śniegu, mieszkańcy mieli namiastkę piekła, wszystko w pięknych biało-czarnych barwach, samochody zmieniały kolor po jednej nocy na powietrzu, nie trzeba było przyciemniać szyb w autach, a w domach zakładać rolet – żyć nie umierać.
😀

Antek Skarabeusz
Antek Skarabeusz
3 lata temu

A gdzie podziękowania dla burmajstra. Toć to łon świeci czołem gdzie się da. On jest słońcem społeczności Mławy. Jeździ z nadwornym fotografem i odbiera nagrody gdzie się da. A Wy go tak niewdzięcznicy potraktowaliście. Jest już tak zasłużony że nie ma miejsca na dyplomy na ścianie w swoim. Gabinecie. Ale każdą pochwałe przyjmnie i zrobi zdjęcie mu comber.

pola
pola
3 lata temu

Czas na zmiany, a burmistrz chwali pięta ( a co radni klakierzy już go nie wychwalają)
niech załatwi mieszkańcom pieniądze na remont elewacji budynków, ale nie z miejskiej kasy, czasu już dużo nie ma, licznik bije

Tak, nie, tak
Tak, nie, tak
3 lata temu

Trzeba zmienic burmistrza i to nie ulega watpliwosci.
Lepiej i skuteczniej od niego dzialaja lokalni spolecznicy rozsiani w roznych czesciach Mlawy.

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  Tak, nie, tak

WYCHODZI TAK—-ze zmianą Burmistrza, ale trzeba wybrać taką osobę, która podejmie się, zmiany na stanowisku Skarbnika Urzędu, ten duet Władzy wiele dla Mławy nie zdziałał a standardowe imprezy rekonstrukcja bitwy i mławskie jarmarki świadczą o tym że wyczerpały się im pomysły i dlatego jest potrzebna ta zmiana która w Mławie może wiele zmienić tylko na lepsze. Zgadzam się z opinią że lepiej i skuteczniej działają lokalni społecznicy, którzy z pewnością w roku wyborczym 2018 odkryją karty, bo w Mławie naprawdę są potrzebne zmiany. Inni włodarze potrafią załatwić środki dla swych miast vide Ciechanów, a nasi nie potrafią napisać pism o te środki,

normalność
normalność
3 lata temu

Wielkie brawa dla Wólki i dla tych, dzięki którym słoneczko nad Wólką zaświeci na tle błękitnego nieba. Wreszcie śnieg na święta będzie biały!
comment image

Kombatant
Kombatant
3 lata temu
Reply to  normalność

To jest podła insynuacja. To nie są zdjęcia Wólki, należącej do galopującej w rozwoju Mlawy. To są zdjęcia terenu Iraku objętego wojną, podczas akcji Pustynna Burza. Potwierdza to widok wozów bojowych na pierwszym planie. Po lewej stronie, za drzewami, znajdują się płonące szyby naftowe. To czarne na ziemi, to produkty spalenia ropy naftowej. Widac jeszcze wyschniętą roślinność pustynną.

kora
kora
3 lata temu

Wszystkiego najlepszego dla WÓLKI <3

Jarząbek
Jarząbek
3 lata temu

Piękne podziękowanie.
Gratki, że Wasza determinacja zwyciężyła, a przy okazji oskubaliście z piór pawia, który się nastroszył przywłaszczając sobie sukces – ot, paw został beż piór.

Nie dla Burmistrza!
Nie dla Burmistrza!
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Burmistz jest ojcem wielu sukcesow, ale w wiekszosci cudzych sukcesow!

mławianin
mławianin
3 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek–jak zwykle jesteś tajemniczy, trzeba po prostu pisać wprost, no ale jak nie ty to ja wiadomo o kogo chodzi to nasz wybitny fachowiec, od imprez na pokaz, BURMISTRZ SŁAWOMIR KOWALEWSKI. Szanowny Panie Burmistrzu, czy nie prościej było przyznać rację tym którzy naprawdę na to zasługują, niż kłamać w żywe oczy mieszkańców, no i teraz trzeba połknąć tą żabę, a paw chyba już nie będzie się stroszył, bo pióra opadły. SIE MA JARZĄBEK. A podziękowanie piękne wspaniałe, jednak na Wólce są ludzie którzy są pozytywnie nakręceni.!!!!!

.................
.................
3 lata temu
Reply to  mławianin

„samochwała w kącie stała”

Marlena
Marlena
3 lata temu

Super widokowka.
Kto ja zaprojektowal, bo po prostu jest sliczna.

Mily akcent
Mily akcent
3 lata temu

Bardzo fajne podziekowania☺
To cieszy.
W tym poscie chce zwrocic uwage, ze burmistrz ostatnio dal do zrozumienia ze zamkniecie sortowni to jego zasluga.
Jednak prawda jest inna.
Ojcowie sukcesu sa inni. I nie pochodza oni z Ratusza.
Oni mieszkaja na terenach, gdzie ren problem spedzal im sen z powiek.

18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x