Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Sukces ma wielu ojców. Burmistrz twierdzi, że jest tylko jeden


Zatruwająca życie – w dosłownym tego słowa znaczeniu – mieszkańcom Wólki sortownia węgla została na początku października przeniesiona do Nidzicy. Teren kolejowej rampy nad którą do niedawna unosiły się czarne tumany węglowego pyłu jest czysty i uporządkowany. Sortownia dla mieszkańców tej części miasta to ponad dwa lata nieustannej walki, interwencji, pism, apeli i wniosków kierowanych do różnych władz, służb, instytucji i mediów. Po wypowiedzi burmistrza  na ostatniej sesji rady miasta mniemać można, że eksmisja sortowni z Mławy to wyłączny sukces burmistrza i apelu uchwalonego przez radę miasta.


Burmistrz Sławomir Kowalewski w sprawie zamknięcia sortowni wypowiedział się w końcowej części obrad sesji rady miasta zwracając się do radnych z sugestią, aby rada uchwaliła podziękowanie dla dyrekcji PKP, która ostatecznie nie przedłużyła umowy dla KTK, która wygasła z końcem marca 2017 r., choć sortownia działała jeszcze do października.

– Koło miesiąca temu rozwiązano bardzo duży problem w naszym mieście, którym żyliśmy kilkanaście miesięcy. To działalność sortowni KTK. Pamiętam, kiedy taki zdesperowany, szukając skutecznych rozwiązań, co zrobić, żeby zlikwidować tą uciążliwość dla mieszkańców tam mieszkających poprosiłem radę miasta Mława, żeby przyjęła stanowisko w tej sprawie. Stanowisko zostało przyjęte i skierowane do dyrekcji oddziału nieruchomości (PKP – red.). Ja dziękuję bardzo za to wsparcie – mówił na sesji burmistrz Kowalewski.

– Informowałem o tym, że dyrekcja przyjechała do Mławy, zobaczyła jaka jest sytuacja, wymieniliśmy korespondencję i w tej korespondencji kierowanej do operatora użyto stwierdzenia, że burmistrz Miasta Mława ma rację, że ta działalność nie powinna być kontynuowana. Myślę, że skoro tak zdecydowanie wyrażaliśmy swoje prośby, by nie powiedzieć żądania – reprezentując mieszkańców Mławy – i to zakończyło się powodzeniem, myślę, że warto byłoby żeby burmistrz jak i rada miasta podziękowały dyrekcji za takie skuteczne działanie. Ja państwu serdecznie dziękuję, że jak zawsze, jesteście otwarci państwo radni na prośby kierowane przez burmistrza do was. Jestem przekonany, że to stanowisko wyrażone przez Radę Miasta Mława również pomogło w moich działaniach. Serdecznie dziękuję wszystkim moim współpracownikom zaangażowanym w to, żeby doprowadzić do sytuacji, która jest na chwilę obecną, czyli zaprzestanie działalności sortowni węgla – zakończył burmistrz.

O temacie sortowni w ciągu tych dwóch ostatnich lat wielokrotnie pisały wszystkie lokalne media, opisując dość szczegółowo determinację mieszkańców i działania władz miasta, służb ochrony środowiska, sanepidu i innych. Dziś na szczęście sprawa jest zamknięta, szkoda więc, że w podsumowaniu na sesji rady miasta nie pojawiło się takie całościowe spojrzenie na historię. Jak mówi popularne powiedzenie – sukces ma wielu ojców, tylko porażka jest sierotą.To dobrze, że sprawa sortowni nie skończyła się porażką.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Jarząbek
Jarząbek
5 lata temu

Panie burmistrzu swoją wypowiedzią przeszedł Pan sam siebie.
Nikt Pana nie chwali, to przynajmniej sam się Pan musi chwalić. Przypomina Pan pawia z nastroszonym ogonem: dumnego i zadufanego w sobie – Panie burmistrzu TROCHĘ WIĘCEJ SKROMNOŚCI I TROCHĘ WIĘCEJ POKORY – bo ostatnio już trochę Pan przesadza, delikatnie mówiąc, z tym wychwalaniem samego siebie, zachowuje się Pan niczym Narcyz, a to jest nie tylko śmieszne, ale i żałosne.
Ten sukces dotyczący się pozbycia tej sortowni – to determinacja mieszkańców, a nie pana, Pan cały czas umywał od tego ręce, Pan jak tylko mógł odwlekał jakiekolwiek działania.
Dziękować kolei za wyprowadzenie sortowni po 3 latach gnębienia – to jakieś szaleństwo, za co dziękować?

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  Jarząbek

Jarząbek—to co sobie popiszemy na portalu to nasze, Twe oceny są bardzo trafne, ale to i tak nie dociera do zainteresowanego, my staramy się przedstawiać rzeczy i sprawy takimi jakie one są, dodając swe komentarze, może nie raz zbyt ostre ale jako mieszkańcy naszego miasta, mamy do tego prawo. Tylko że nigdy nie spotkałem się z komentarzem co treści pisanych na portalu nie tylko przez nas, i po raz drugi zadaje pytanie?–CO W RATUSZU ROBI RZECZNIK—czyżby tylko dobre wrażenie. No i możemy sobie tak pisać a Pan Burmistrz odbiera dyplomy uznania i tak za nasze pieniądze z podatków staje się sławny. Ciekaw jestem kto pisał te pochwalne peny które zaowocowały dyplomem.

pytek
pytek
5 lata temu

Na jakiej podstawie działała sortownia jeszcze przez pół roku od wygaśnięcia umowy z PKP?

Barbara
Barbara
5 lata temu

Przy takiej skuteczności ratusza, PKP wkrótce wybuduje wiadukt na Wólce ,no i zamieni przystanek Mława Miasto na dworzec Mława Główna ze wspaniałym budynkiem dworca zintegrowanego… Zobaczycie … Nasi włodarze wszystko załatwią … Ich atutem jest rzadko spotykany dar przekonywania i umiejętność pisania …

mławianin
mławianin
5 lata temu

ADMIN—a z kąd u ciebie nastąpiło nagłe olśnienie po tylu latach działania Pana Kowalewskiego czyżbyś dopiero teraz to dostrzegł?–TAKI BYŁ I JEST JEGO STYL ma przy swym boku dobrego nauczyciela, i tak się kręci ta mławska karuzela sukcesów Burmistrza i jego mentora, i otwarte pozostaje pytanie czy razem potrafimy zatrzymać tą karuzelę.????

mławianin
mławianin
5 lata temu
Reply to  mławianin

Prawda was w oczy kole?- ale to nie mój problem, dlatego od waszych sympatyków dostaje minusy,

Radny Bezradny
Radny Bezradny
5 lata temu

Tu Ja piszę Radny Bezradny, pobierający dietę i mający zatrudnioną przypadkiem rodzinę w różnych jednostkach UM. Odejście tej innowacyjnej firmy do Nidzicy w znaczący sposób osłabi niesłychany rozwój Mławy. Wszak była to jedna z nielicznych firm, ktora rozpoczęła swoją działalność z wielkim rozmachem i została zauważona przez Mieszkańców. Nikt jej nic nie sprzedał i nie przejęła ona majątku społecznego za bezcen. Na tle inwestycji podmiotów zewnętrznych w Mławie, była z pewnoscią liderem. No cóż, w kwestii rozwoju pozostaniemy więc z tylko z deweloperami, z którymi w sposob korzystny zamieniamy się na działki w centrum miasta i PPP. Ja dalej trenuje i podnoszę rękę coraz wyżej i wyzej podczas głosowań a łaskawy wzrok omiata mnie ze zrozumieniem i szacunkiem.

Tomasz
Tomasz
5 lata temu

No brawo dla burmistrza przecież to tylko dzięki niemu sprawa była uciążliwa tylko kilkanaście miesięcy!!!kilkanaście ??ponad 3 lata to jeśli dobrze potrafię liczyć to bez mała prawie 40 miesiecy władze PKP zdecydowały się łaskawie na nie przedłużenie działalności
Dlaczego wiedząc jaka jest sytuacja nie zdecydowały się na wcześniejsze wypowiedzenie umowy dzierżawy tego terenu??
Wtedy owszem była by w tym ich wielka zasługa!a tak to skończyło się i łaskawie nie przedłużył im dzierżawy!żenada!

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x