Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Audi Q7 staranowało policyjną skodę z wideorejestratorem. Sprawcy uciekli


fot. codziennikmlawski.pl: Rozbita policyjna Skoda Octavia

Słoneczne ogrody Mława

Mławscy i nie tylko mławscy kierowcy znają dobrze – choć właściwie należałoby napisać – znali dobrze nieoznakowaną Skodę Octavię z wideorejestratorem o numerach WPZ. To właśnie w tym środowisku dość szybko rozeszła się wiadomość, że pod Dębskiem (gm. Szydłowo) w piątkowy wieczór 6 października br. podczas próby zatrzymania skradzionego w Ciechanowie Audi Q7 policyjne auto zostało rozbite. Sprawców tego czynu do dziś poszukuje policja, a na „mławskiej ulicy” już trwa ożywiona dyskusja, czy policjanci przy próbie zatrzymania zachowali się profesjonalnie.

W tej sprawie Codziennik Mławski zwrócił się do rzecznika prasowego KPP w Mławie z prośbą o podanie szczegółów tego zdarzenia.

– Trwają czynności mławskiej policji w sprawie zdarzenia, do którego doszło 6 października 2017 r. o godz. 20:50. Patrol ruchu drogowego, na drodze krajowej nr 7 w miejscowości Modła, ruszył w pościg za samochodem marki Audi Q7, którego kierowca zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Kierowca audi zjechał z krajowej siódemki na drogę w kierunku Sławogóry Nowej a następnie Dębska. Podczas pościgu uderzył dwukrotnie w nieoznakowany radiowóz, uszkadzając go. Policjanci nie odnieśli żadnych obrażeń. Z uwagi na prowadzone czynności policja nie udziela szczegółowych informacji o zdarzeniu – podaje st. asp. Anna Pawłowska oficer prasowy KPP Mława.

– Pomimo uszkodzonego nieoznakowanego radiowozu,  wyposażonego w wideo rejestrator, kontrola nad ruchem drogowym z wykorzystaniem wideorejestratora jest kontynuowana. Zdarzenie tego typu nie może destabilizować pracy policji – dodaje st. asp Anna Pawłowska.

Nieoznakowana Skoda Octavia wyposażona w wideorejestrator służbę w mławskiej komendzie pełniła od listopada 2016 r. Jej zakup wraz z czterema innymi radiowozami dla mławskiej komendy współfinansowały nasze samorządy. To już drugie auto, które straciła mławska policja.  W grudniu ub. roku podczas próby zatrzymania sprawców zuchwałego włamania do sklepu rtv-agd na ulicy Piłsudskiego również rozbity został policyjny radiowóz.

Zgodnie z kodeksem karnym art. 178 b. Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

JK

Zobacz także…

To nieprawdopodobna historia. Manekin udający człowieka rozjechany na „siódemce”!

Pobity chłopak leżał przed dyskoteką nieprzytomny. To co widziałem to znieczulica totalna

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

15
KOMENTARZE

1500
Piotr

Dobrze że nie ma tej skody karała ludzi za darmo

Gosc2

Ten cały pościg szedł przez windyki a następnie przez sławogórę stara i nową. Nie wiem czemu napisano inaczej

artur

potrafją tylko wypisywać mandaty na dk nr 7 a w centrum miasta nie mogą sobie poradzić z wyścigami ,i głośnymi autami.
co na to komendant.

WML

Zgodnie z kodeksem karnym 178 pojazd powinien być oznakowany. Ja nie wiem czy tak naprawdę może policja nieoznakowanym pojazdem zatrzymywać to nie jest jedna konkretna akcja. Tylko Polska policja myśli że może wszystko. Tak samo jak trzeźwy poranki to też bezprawnie robią.Policja to urząd do wyciągania pieniędzy od obywatela a pomocy żadnej dla obywatela.

fakt

policja w Mlawie to lenie, nie dbaja o mienie, brak checi pracy itp itd

mlawianin

My mieszkańcy wzywamy komendanta mławskiej policji i zastępcę do podania się do dymisji… wystarczy już tych kpin.

mławianin

ale się narobiło tych pseudo mławianinów, ja jestem innego zdania, wystarczy już tych kpin, aby pisać takie bzdury jak powyżej przyszywany „mławianin”

mlawianin

Zabolało? Haha, czyżby jakiś przydupas z Sienkiewicza ?

leooo

Czy to prawda, że mlawscy funkcjonariusze nie posiadają na wyposażeniu broni ? Ciekawa sprawa. Bo jak tłumaczyć brak użycia broni e tych dwóch przypadkach…

faraon

A co tam, kupione nie z ich pieniędzy to można rozbijać. Czy komendant wreszcie poniesie konsekwencje bo to on odpowiada za podwładnych. Czy może awans dla tych policjantów. Jak choćby dla tego z pod neonetu?!

Dziennikarka

Wideorejestrator czy wideo rejestrator, to jak sie w koncu pisze, bo chyba nie mozecie sie zdecydowac :]

And

Z wrodzoną dziennikarzom bystrością od razu wychwyciłaś co w tym artykule jest najważniejsze. To pokrzepiające. Mławski tvn?

Żaba

Czy tak potocznie nazywana jest tv Ma rury ??? 😉

Hirundo

To spojrz sobie do slownika.

kotek

Nie „pisze” tylko „jest napisane” 🙂