Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

To nieprawdopodobna historia. Manekin udający człowieka rozjechany na „siódemce”!


fot.ilustracyjne

Ta historia jest tak nieprawdopodobna i aż trudno uwierzyć, że wydarzyła się naprawdę. Manekin wielkości człowieka z wiszącym na nim ubraniem ustawiony na ruchliwej trasie i do tego nad ranem, kiedy jest jeszcze ciemno, a kierowcom długich tras o tej porze najbardziej daje się we znaki zmęczenie!  A jednak. Do takiego zdarzenia doszło we wtorek 24 października nad ranem, na „siódemce” w pobliżu skrzyżowania z ulicą Warszawską.

Według relacji jednego z mieszkańców gminy Szydłowo, dojeżdżającego rano do pracy w Mławie, który przejeżdżał przez to skrzyżowanie niedługo po tej historii,  zdarzenie wyglądało następująco. Kierowca samochodu ciężarowego jadącego „siódemką” w ostatniej chwili zauważył stojącą na jezdni postać, ominął ją i zahamował. Potem powiadomił policję.

Dokładnie nie wiadomo, czy manekin został uderzony, czy tylko zdmuchnięty pędem powietrza. Każdy, kto trochę czasu spędza za kierownicą, na pewno też potrafi sobie wyobrazić, co w takim momencie czuł kierowca, zanim wysiadł z auta i zobaczył, co się tak naprawdę stało. W sferze przypuszczeń pozostanie również, kto i dlaczego ustawił manekina na drodze. To miał być zabawny, a może okrutny żart? Może ten ktoś był gdzieś w pobliżu i obserwował, co się wtedy stanie? Na te pytania nie ma i chyba nie będzie odpowiedzi. Przybyły na miejsce zdarzenia patrol nie miał wielkiego pola do popisu, wszystko było już „pozamiatane”.

– Faktycznie mieliśmy takie zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, dotyczące manekina leżącego na pasie jezdni, w pobliżu skrzyżowania ulic Warszawskiej i drogi  krajowej nr 7. Zgłoszenie to otrzymaliśmy 24.10.2017 r. o godz. 5:43. Na miejsce został skierowany patrol ale po manekinie nie było śladu – podaje st.asp. Anna Pawłowska oficer prasowy KPP Mława.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
wsaw
Gość
wsaw

może to te coś zapowiadanego od wardęgi?

Fiona
Gość
Fiona

Mnie też przeszło to przez myśl…

Zzz
Gość
Zzz

Maskara jak można być takim debilem przecież z tego mógł powstać wypadek czy coś ludzie nie mają serca

jaaa
Gość
jaaa

Całe szczęście kierowca ciężarówki nie przyłożył w drzewo, nadjeżdżający z naprzeciwka samochód czy słup i sam nie stracił życia

mika
Gość
mika

szokujące z tym manekinem
facet mógł się załamać

strachsiebac
Gość
strachsiebac

a może to manekin z silent hill 😛

A.K.
Gość
A.K.

Po prostu miasteczko Twin Peaks.

Horror
Gość
Horror

Mina kierowcy musiała być konkretna. Nie dziwie się, że zadzwonił na policję.

kurek
Gość
kurek

ja bym się chyba ze*rał powaga

Mr.Crazy
Gość
Mr.Crazy

Jeżeli by kierowca uderzył w tego manekina jadąc nawet 50km/h to masa ciężarówki by go rozniosła na drobne