Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Przedszkole Mały Żaczek ACK Mława nabór na rok 2017/2018
Logo

Parkingi to sprawa „być albo nie być” dla przedsiębiorców z ulicy Lelewela


Dziewięciu przedsiębiorców mających swoje firmy bądź siedziby przy ulicy Lelewela apeluje do władz miasta i powiatu o zapewnienie możliwości parkowania na odcinku między poprzecznymi ulicami Piłsudskiego i Krasickiego.

KSP Mława nabór

Dziś na tym odcinku ulicy Lelewela zaparkować auto można. Po planowanej przez starostwo przebudowie ulicy Lelewela, takiej możliwości już nie będzie. Przedsiębiorcy swoją prośbę na początku września br. skierowali na ręce burmistrza i starosty, przewodniczących rad miasta i powiatu, ale również do wiadomości wojewodzie i marszałkowi województwa.

–  Działalności gospodarcze są niejednokrotnie  jedynym źródłem naszego utrzymania, natomiast sprawa, z którą w dalszej części  naszej prośby zwracamy się wspólnie, oznacza dla nas „być albo nie być”… Eliminacja możliwości korzystania z aktualnych miejsc postojowych spowoduje pozbawienie możliwości prowadzenia przez nas działalności gospodarczych ( tj. sklepu spożywczego, hurtowni materiałów budowlanych, planowanej hurtowni materiałów z artykułami sanitarnymi, sklepu z artykułami dziecięcymi, kancelarii notarialnej, biura sprzedaży mieszkań, biura firmy budowlanej), z uwagi na brak możliwości dowozu materiałów i towarów (zaopatrzenia) oraz pozbawienie potencjalnych klientów naszych usług możliwości  zatrzymania się i postoju przy drodze, celem skorzystania z naszych usług –  tak argumentują swoją prośbę przedsiębiorcy.

Podnoszą również, że w przypadku braku możliwości parkowania na tym odcinku będą dochodzić od starosty i burmistrza rekompensaty poniesionych strat.

W związku z planowaną przez starostwo budową ronda na ulicy Sienkiewicza oraz przebudową ulic Lelewela – Kościuszki – Graniczna – Brukowa, Powiatowy Zarząd Dróg w Mławie dysponuje już dokumentacją projektową. Ulica Lelewela pozostanie rozdzielona pasem zieleni. Będą trzy przejścia dla pieszych. Po stronie banku zaplanowany jest chodnik i parkingi podłużne. Od skrzyżowania z ulicą Krasińskiego do skrzyżowania z Piłsudskiego będą wydzielone dwa pasy ruchu. Skrzyżowanie z ulicą Piłsudskiego nie będzie przebudowane. Po drugiej stronie Lelewela poprowadzona będzie ścieżka rowerowa łącząca się z tą istniejącą na ulicy Piłsudskiego. Będzie ona biegła również przebudowanymi ulicami Kościuszki – Graniczną – Brukową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zwężone będą pasy ruchu na wszystkich tych ulicach. Będą miały szer. 3 m, a nie tak jak obecnie np. na Lelewela 5 m.

Jak na razie władze miasta i powiatu nie zajęły żadnego stanowiska w kwestiach podnoszonych przez przedsiębiorców.

JK

O planowanej przebudowie pisaliśmy tutaj:

Tak ma wyglądać nowe rondo na Sienkiewicza

Udostępnij:
Wydawca portalu codziennikmlawski.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczane przez użytkowników. Wszelkie poglądy i treści użytkownicy prezentują w swoim własnym imieniu i na swoją odpowiedzialność. Uwagi do wydawcy prosimy kierować na adres: redakcja@codziennikmlawski.pl

KOMENTARZE

7 - liczba komentarzy w artykule "Parkingi to sprawa „być albo nie być” dla przedsiębiorców z ulicy Lelewela"

avatar
1500
Sortuj:   najnowsze | najstarsze | najwyżej oceniane
dora
Gość

Lada moment będzie to samo z nowym blokiem przy ul. Kościuszki.

pitupitu
Gość

Władze nie zajęły i nie zajmą stanowiska, Bo stanowisko już jest zawarte projekcie.chyba co jest mało prawdopodobne że jest inny projekt koncepcyjny. Problem z tego co wiem to ścieżka rowerowa którą ma być po tej złej części ulicy.Sytuacja jest patowa bo a raczej przegrana bo maluczki będzie walczył z machiną urzędową .

a kuku
Gość

Ach ci biedni i pokrzywdzeni deweloperzy. To straszna krzywda i na pewno zaraz z powodu braku parkingu zamkną tę charytatywną działalność która ledwie pozwala im związać koniec z końcem

oSa
Gość

Nie wypowiadam się, dobrze czy źle zaplanowano przebudowę. Ale czy nie jest to tak, że to ten kto buduje blok ma obowiązek na swoim terenie pobudować określoną liczbę miejsc parkingowych? Tak na pewno jest w Niemczech. Nie dostaniesz pozwolenia na budow e jak tego nie spełnisz

Troglo
Gość

Boże chroń nas od tych fachowców od projektowania dróg na naszym terenie. Czy nie ma tam kogoś z wyobraźnią?

wpDiscuz