Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Alsen komputery Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Umowa podpisana. Mława otrzyma prawie 4,6 mln zł na budowę Alei św. Wojciecha


W czwartek 21 września marszałek Adam Struzik i burmistrz Sławomir Kowalewski podpisali umowę, zgodnie z którą miasto otrzyma prawie 4,6 mln zł unijnego dofinansowania na budowę tzw. Alei św. Wojciecha, biegnącej wzdłuż linii kolejowej i łączącej ulicę Kościuszki z ulicą Sienkiewicza. Całkowity koszt tej inwestycji zaplanowano na 9,4 mln zł.Handemade with love Lucky&Berry

W ramach tego zadania inwestycyjnego powstanie nieco ponad kilometr drogi, wraz z kanalizacją deszczową, oświetleniem, chodnikami i ścieżką rowerową. Wykonane zostaną również rampy, które niepełnosprawnym i osobom z wózkami ułatwią poruszanie się. Dodatkowo, z myślą o osobach niewidomych, na rampach ułożone zostaną antypoślizgowe płyty chodnikowe. Ta droga ma wyprowadzić zwłaszcza ruch ciężkich pojazdów z miasta i umożliwić dojazd do od kilkunastu lat planowanego dworca zintegrowanego.

Mława otrzymała dofinansowanie dopiero po złożonym proteście na rozstrzygnięcie postępowania konkursowego prowadzonego przez Mazowiecką Jednostką Wdrażania Programów Unijnych  w Warszawie, w ramach którego mławski samorząd składał wniosek o dofinansowanie.

– Pieniądze trudne lepiej smakują – powiedział marszałek Struzik przy podpisaniu umowy w nawiązaniu do tego faktu.  Marszałek z rąk burmistrza otrzymał pamiątkowy album o Mławie.

Jak wiadomo miasto nie czekało na rozstrzygnięcie złożonego protestu, ale przeznaczyło środki własne i podjęło decyzję o budowie drogi – obecnie trwają już roboty ziemne.

Nie tylko Mława cieszy się z zewnętrznego dofinansowania tak kosztownej inwestycji. Wśród naszych sąsiadów najwyższą kwotę na realizację zadań drogowych otrzyma powiat przasnyski – ponad 23,4 mln zł. Za nim kolejno: powiat płoński – 16,9 mln zł, powiat sierpecki – 13,4 mln zł, powiat mławski – 9,3 mln zł i powiat ciechanowski – 6,8 mln zł.

JK

Zobacz także:

Odwołanie skuteczne. Ratusz otrzyma prawie 4,6 mln zł na Aleję św. Wojciecha

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Anonymouse
Gość
Anonymouse

Pani Burmistrzu prosze sie nie ośmieszać juz Pan zrobil obwodnice tzn Marszalkowska gdzie stoi tonaz dla ciężarowych☺to po co ta obwodnica?

John
Gość
John

W porównaniu z sąsiednimi powiatami wypadamy cały czas bardzo słabo. Pozyskiwanie funduszy unijnych na budowę dróg to „pięta achillesowa” naszego miasta. Jeśli są dobrze sporządzone i opracowane projekty to nie ma żadnych problemów z ich dofinansowaniem. Nasz burmistrz nie ma sposobu na zmianę tej sytuacji.

maryjanek
Gość
maryjanek

Pokazcie projekt jak będzie przebiegać ta arteria

mławianin
Gość
mławianin

A nie wiesz czasami z kąt wezmą ten projekt jak jeszcze go nie ma, jest dopiero w stadium opracowania.

c złonek
Gość
c złonek

„z kąt” to Ciebie wzięli mławianin.

Projekt jest na stronie mlawa.pl w zakładce zamówienia publiczne

Miron
Gość
Miron

To dobrze, sukces samorządu Mławy, Pana Burmistrza, bo sie mówiło, że tych pieniędzy może nie być.

h13
Gość
h13